Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Ostatnio postanowiłem zakosztować "nowej" technologii i wypróbować FreeSync, w związku z czym potrzebowałbym karty i tutaj zwracam się do Was z pytaniem.

Wstępnie myślałem o R9 290 lub 290X, chociaż trochę się zastnawiam czy zasilacz da radę.

390 i 390X jakoś nie widuję zbyt tanich używek (w ogóle ich mało), a na rx 480 chyba się nie doczekamy, pozatym cena raczej nie będzie zbyt niska...

Jeśli chodzi o 290(X) to raczej już ciężko o gwarancję i zastanawiam się czy ta karta będzie bezpiecznym wyborem.

Co uważacie?

 

Kiedy zakup: najbliższy miesiąc

Kwota: do 1000zł

Zastosowanie: Gry (Wiedźmin 1-3, Cyrsis 1-3, World of Warcraft, LoL, Dark souls 1-3, Assassin's Creed, Shadow of Mordor)

Rozdzielczość: Tylko 1920x1080

Specka kompa: w stopce

Dodatkowe wymagania: FreeSync, dobry stosunek jakości do ceny, raczej cicha. Może być używana. Mile widziany potencjał OC.

Nie wszystko musi chodzić na ultra ;)

Własne propozycje: 290 / 290X (widziałem na allegro po 750-850zł za sapphire)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jakby ten rx był za 1000-1100zł w wesjach niereferencyjnych to jasne, czemu nie. Czekałem w sumie na niego, ale z tego co widze, to rx 480 jest od 1300zł, a r9 290 jest za ~800zł.

500zł piechotą nie chodzi, a różnica w wydajności wcale nie jest taka wielka. Po OC się zmniejszy (rx jak na razie nie szaleje).

 

Ponawiam także reszte pytań o zasilacz i jakieś propozycje alternatywne;)

Link to post
Share on other sites

W ogóle się nie napalam na 8gb, bo po co mi tyle? Rzuciłem tylko okiem co jest dostępne na rynku.

 

Jakoś do cen sugerowanych całkowicie straciłem zaufanie, no ale cóż. Chwilę poczekać nie zaszkodzi pewnie...

 

Mimo to dalej ponawiam pytania, jakby cena rzeczywista tradycyjnie odjechała od sugerowanej.


290X za około 800zł będzie rozsądnym wyborem do tego zestawu? Zasilacz da radę?

Link to post
Share on other sites

Tak. U mnie R9 290 OC do 1150Mhz + FX8300 OC do 4.4GHz brał jakies 400-500 wattow max z gniazdka. Wydajność zasilacza jest podawana jako pobór podzespołów. Czyli zasilacz 530Watow może brąc z gniazdka prawie 600 ;).

Biorąc pod uwagę, że Twój CPU tyle nie bierze co mój to masz duży zapas jeszcze 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...