Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputeraGłównie najnowsze gry

Maksymalna kwota: Będę miał do dyspozycji ok. 2000 zł, może więcej

Których części potrzebuję: Ram, procesor, płyta główna, chłodzenie, szerzej to opiszę niżej

Czy będę podkręcać sprzęt?: Tak (chociaż, jeżeli będzie możliwość kupienia lepszych podzespołów w tej samej cenie, ale bez łatwej możliwości podkręcania, to też by mi odpowiadało)

Rozdzielczość mojego monitora: 1920 x 1080 px

Specjalne wymagania: Brak

Części z poprzedniego komputera: Może najlepiej podam wszystkie części, bo jeszcze nie wiem, czy np. będę wymieniał płytę główną na nowszą generacje, co za tym idzie nowe kości ram itd.

Obudowa SilentiumPC Gladius X60 (GPU o długości do 325 mm, chłodzenia o wysokości do 175mm, ATX, typ: Midi Tower)

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85

Procesor Intel Core I5-4570, 3.2GHz, 1150

Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 8GB, 1600 MHz, CL 10, jeden moduł

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit

Dobra, to chyba wszystko co jest potrzebne :D Tak jak pisałem, będę miał ok. 2000 PLN na rozbudowę, w planach mam kupić lepszy procesor i chłodzenie do niego, co za tym idzie, mam dylemat czy zostać przy obecnej architekturze, czy kupić coś nowszego, wtedy będę musiał wymienić płytę główną i pamięć ram. Chcę mieć 16 GB pamięci ram, jeżeli zostanę przy DDR3, to po prostu dokupię jeden moduł, ale jeżeli jednak wymienię płytę główną, to będę musiał kupić DDR4, więc tu potrzebuję pomocy przy wyborze kości. Jak już będę wymieniać płytę główną, to też potrzebuję pomocy przy wyborze nowej, no i też chcę wiedzieć, czy będzie potrzeba wymienienia zasilacza ;) Z góry dzięki za pomoc

 

  • Własna propozycja zestawu: W sumie to nie wiem za bardzo, dlatego piszę ten temat, ale jeżeli chodzi o procesor, to chcę zostać przy intelu

 

Jeżeli ktoś jest obeznany w temacie, to jak może, to niech mi napisze, kiedy jaką cześć do komputera kupić i co ma wpływ na to, bo np. płytę główną kupiłem za 238 PLN dwa lata temu w kwietniu, a teraz jest za 309 PLN na tej samej stronie. Tak samo w przypadku karty graficznej, kupiłem za 889 PLN a teraz jest po 995 PLN, no i np. procesor kupiłem za 699 PLN, a teraz jest po 899 PLN... ale za to pamięć ram kupiłem za 245 PLN, a teraz jest po 139 PLN

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...