Skocz do zawartości

Problem z podkręcaniem FX-8320


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fanbooj,

Recommended Posts

Witam. Próbuję podkręcić procesor AMD FX-8320, ale mam z tym problem. Najpierw próbowałem podkręcać mnożnikiem do 4.2GHz, bez zwiększania napięcia z wyłączonymi opcjami w biosie: CPU Smart Protection, AMD Turbo Core Technology, APM, Setup Software P-state limit, AMD Cool'n'Quiet, C1E, Core C6 State. Reszty opcji nie ruszałem. Jednak przy testowaniu procesora programem OCCT w trybie 64bit Large Data Set po nie całych 10 min. pojawił się błąd "Error Detected". Podczas testu temp. procesora doszła max do 73C. Temperaturę sprawdzałem programami: CPUID HWMonitor, AIDA64, Core Temp. Później próbowałem zwiększyć napięcie, które już na auto dochodzi do 1.432V o 0.025000V, a potem o 0.050000V. W obu przypadkach test w OCCT 64bit Large Data Set chodził 25-28min i pojawiał się ten sam błąd "Error Detected". Temperatura dochodziła do 78C. Ostatni test wykonałem na ustawieniu 4.0Ghz, bez zwiększania napięcia. W trybie 64bit Large Data Set przeszedł 30 min. bez błędów, temp. 71C max. Potem przetestowałem jeszcze w OCCT CPU:LINPACK z opcjami; Memory: 90%, 64bit, AVX. Temperatura maksymalna była o jakieś 5C wyższa niż w ostatnim teście, a po 30 min. nie było żadnych błędów. Dodam jeszcze, że używam, pasty termoprzewodzącej MX-2, którą nakładałem już 2 razy. Pierwszy raz metodą na ziarnko grachu, a za drugim razem metodą na x. Różnica w temperaturach to jakieś 1-2C. Chciałbym podkręcić ten procesor na 4.5Ghz, albo chociaż na te 4.2Ghz.

 

Reszta podzespołów: płyta główna MSI 970 Gaming, chłodzenie procesora: Thermalright Macho 120 Rev.A, ram: Patriot Viper 3x4gb 1600MHz CL9, karta graficzna: Asus Strix GTX 970, zasilacz: EVGA SuperNOVA G2 80 Plus Gold 550 Watt (Wymieniony jakiś czas temu, bo planuję pod koniec roku zmianę platformy na intela i chciałem mieć porządny zasilacz)

Link to post
Share on other sites

1.43v do 4,2Ghz? Boże, człowieku, chcesz spalić ten procesor? Ustaw sztywno 1.38V i 4Ghz, jak test się powiedzie i nie dostrzeżesz żadnych fluktuacji napięć (płyta bez LLC, też niedobrze), możesz ustawić wtedy 1.39-1.4V z 4,2Ghz. Potem przy 4,3Ghz 1.4V // 4,4Ghz 1.41V // 4,5Ghz 1.42-43V (podobnie miałem, może Tobie to też zadziała).

 

Swoją drogą, 4Ghz i auto nie powinny być takie gorące (71C) przy takim chłodzeniu jak Macho Rev. A. Mój FX-8320 + Fortis 2 w Brutusie 410 na 4Ghz nigdy ponad 55C nie skoczył, a ta obudowa do najbardziej przewiewnych nie należy. Sprawdź jeszcze raz czy chłodzenie zostało poprawnie zamontowane, podaj jaką masz obudowę oraz gdzie zamontowane są wentylatory/ile ich jest.

Link to post
Share on other sites

Właśnie rozpocząłem test na napięciu 1.38V 4Ghz. Obudowa to Zalman R1, która do przewiewnych nie należy, ale mam w niej zamontowane 5 wentylatorów: 3x Enermax UCTB12 (2 na przodzie 1 na górze) i 2x LEPA BOL.Quiet (tył i góra).

 

///

Test 30min na napięciu 1.38V 4Ghz przeszedł bez błędów w OCCT 64bit Large Data Set temp. 65C i drugi test 30 min. OCCT CPU:LINPACK bez AVX, bo zapomniałem włączyć. Również przeszedł bez błędów temp. 66C.

Spróbuję teraz 1.4V z 4,2Ghz.

Edytowane przez pawski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...