Skocz do zawartości

Czy na sali są użytkownicy MSI GE62 6QF Apache Pro?


Recommended Posts

Chałwa, 
Przymierzam się do zakupu laptopa MSI GE62 6QF Apache Pro i7-6700HQ/8GB RAM/128GB SSD+1TB HDD GTX970M FHD. W wybranym przeze mnie sklepie jest to koszt rzędu 5600 zł. Jest to laptop, który w pełni spełnia moje wymagania, aczkolwiek mam odnośnie niego kilka pytań: 
1)Jak uciążliwe jest zjawisko drainu baterii (o ile występuje)? 
2)Czy ww. zjawisko ma miejsce, tylko w wypadku dużego obciążenia? 
3)Czy ewentualna wymiana zasilacza na mocniejszy, rozwiązuje problem? 
4)Skoro laptop pobiera tyle energii, to jak funkcjonuje na kablu, z odłączoną baterią?  
Opcjonalne: Czym różni się apache od apache'a pro? ;] 
Zapraszam też, do rzucania luźnych myśli, związanych z tematem. 
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

1. Występuje, ale nie w każdej sztuce. Uciążliwość ciężko określić, ponieważ poziom drenażu akumulatora może być różny - to rownież zależy od tego, na jaką sztukę trafisz.

2. O ile dobrze pamiętam, to w recenzji napisali że tylko podczas jednoczesnego obciążenia CPU i GPU w 100%, ale na forach piszą, że również podczas grania.

3. Tak, ale musisz sprawdzić czy dany laptop działa z mocniejszymi zasilaczami.

4. W tym modelu ciężko dostać się do akumulatora, ale pomijając ten fakt, to pewnie wydajność maleje.

 

Apache Pro - GTX 970M, matryca typu IPS.

Apache - GTX 960M, matryca typu TN.

Mniej istotne szczegóły pomijam.

 

Ogólnie seria GE to grzejniki. Nie warto się nimi interesować. Dopiero seria GT jest dobra.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Występuje, ale nie w każdej sztuce. Uciążliwość ciężko określić, ponieważ poziom drenażu akumulatora może być różny - to rownież zależy od tego, na jaką sztukę trafisz.

2. O ile dobrze pamiętam, to w recenzji napisali że tylko podczas jednoczesnego obciążenia CPU i GPU w 100%, ale na forach piszą, że również podczas grania.

3. Tak, ale musisz sprawdzić czy dany laptop działa z mocniejszymi zasilaczami.

4. W tym modelu ciężko dostać się do akumulatora, ale pomijając ten fakt, to pewnie wydajność maleje.

 

Apache Pro - GTX 970M, matryca typu IPS.

Apache - GTX 960M, matryca typu TN.

Mniej istotne szczegóły pomijam.

 

Ogólnie seria GE to grzejniki. Nie warto się nimi interesować. Dopiero seria GT jest dobra.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Chciałbym jeszcze zadać kilka pytań. 

1)Skoro zdarzają się sztuki mocniej drenujące baterię, to jak reagują sklepy, serwisy (uznają to za wadę, czy raczej olewają)?

2) Trochę dziwne pytanie ale: Do jakiego poziomu drenażu baterii, można uznać, że trafiło się "dobrą sztukę", czyli od jakiego poziomu drainu (w %) powinienem się zastanowić nad wywianą egzemplarza? - wiem, że to pewnie zależy od własnego "progu wytrzymałości", ale zawsze miałem stacjonarkę, więc jestem zmuszony zapytać :) 

3) Jak sprawdzić, czy dany model obsługuje silniejsze zasilacze ? ;F

 

Zapewne seria GT jest lepsza, ale również i droższa. Dla mnie specyfikacja tego modelu jest wystarczająca (bardzo zależało mi na 970M). Tak naprawdę laptop będzie obciążony najwyżej 2h, podczas gry w GTA V, Wieśka 3, bo tylko te dwie pozycje sprawiają, że szukam laptopa "do grania". Przez resztę czasu będzie on wykorzystywany, do mało obciążających czynności. Dlatego obawiam się tylko o baterię, bo byłoby słabo, gdyby komputer sam się powoli mordował i nie pozwalał wykorzystać swoich zasobów.

Sam wolałbym złożyć blaszaka, ale niestety muszę iść na kompromis z mobilnością. 

Jeszcze raz wielkie dzięki, 

pozdrawiam. 

 

Link to post
Share on other sites

Nie kumam o co chodzi z tym drenazem baterii podczas grania. CPU i GPU są mocniej obciążone. Wówczas napięcie rośnie więc i pobór prądu. To jest norma.

To jest norma, więc liczyłbym na to, że firma o tym pomyśli i dołączy do zestawu mocniejszy zasilacz. Nie wiem jak bardzo jest to uciążliwe zjawisko, więc staram się wybadać pytaniami. Jeżeli będę w stanie na tym pograć 3h w GTA V i później spokojnie pracować z teksem, to jest to laptop, którego szukam ;p 

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, jaka norma? To jest zwykła oszczędność na zasilaczu. Drenaż aktmulatora to wada produktu. Możesz uargumentować swoją wypowiedź?

 

1. To zależy. Jeżeli drenaż akumulatora wynosi kilka %, to mogą robić problemy. Wiele zależy również od sklepu.

2. Myślę że 5 % na godzinę grania to tak optymalnie.

3. Musisz poszukać informacji na forach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chwila. Ale tu chodzi o spadek wydajności akumulatora tak? ( nie jestem w temacie a chętnie się dowiem) . Bo mam wrażenie ze niektorzy to mylą z wykorzystaniem podzespołów i oczekują ze laptop podczas grania wytrzyma tyle co podczas przegladania neta - nie ma szans.

Procesor zwiększając taktowanie zwieksza napięcie - co za tym idzie pobór prądu.

Link to post
Share on other sites

Teraz kumam. Czyli mimo podłączenia laptopa do zasilacza %nty i tak uciekają.

 

Jest to ogólna przypadłość MSI? Pytam bo czasem muszę doradzić komuś przy zakupie laptopa a te MSI wyglądają na papierze bardzo atrakcyjnie.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie. Nawet w wspomnianym modelu nie zawsze on występuje.

 

Seria GE to moim zdaniem, słabe laptopy. Wystarczy przeczytać recenzje GE62 - wysokie temperatury i wspomniany drenaż akumulatora. Jeżeli coś od MSI, to tylko seria GT. Rozbudowany układ chłodzenia, odpowiedni poziom wykonania itp, itd.

Link to post
Share on other sites

Świetne opinie? Uzasadnij. DR są drogie. Można kupić takie Clevo taniej, ale przy sprzedaży i tak dużo się straci, więc osobiście kupiłbym Asusa, MSI bądź Alienware.

Wystarczy ze poczytasz wątek o clevo na nhl. Co do sprzedawców cóż zaproponowałem Dream Machines bo mają tego cienkiego z G-sync, a hyperbook nie.

Clevo vs GE

Dużo lepsze chłodzenie niż GE, G-sync, bardziej przemyślana budowa (np. "zadzior" na klapie matrycy ułatwiający otwieranie). W MSI najbliżej jest GS ale jest on za drogi (jest też troche mniejszy), a GT to inna seria (DTR). Alien od czasu odejścia od MXM to przepłacony szrot co poświadczy większość społeczności z NHL... Asus fajny i opłacalny ale to kobyła tak jak Acer predator (mniejszy co prawda).

 

Z clevo to cóż kogo masz na myśli hyperbooka, czy może mediony na allegro o mglistej przeszłości i gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to użytkownicy NHL mają dość średnie zdanie o Clevo. Wyjątki są, ale to pojedyncze modele.

 

Jeżeli już jesteśmy przy chwaleniu, to chwalą Clevo, nie markę DR... Jeżeli już polecają, to właśnie od niebieskich, zielonych, ale nie od DR. Wniąsek nasuwa się sam.

 

Niestety, przed nami era lutowania. Nie uważam serii Alienware za szrot. To nadal wysoka jakość wykonania (chociaż poprzednicy pod tym względem wypadali lepiej), świetny design (kwestia idywidualna), dobry serwis, a to podstawa.

 

Co do wagi, laptop musi swoje ważyć. Wiadomo od dawna, że mobilność i wydajność w jednym nie istnieje.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to użytkownicy NHL mają dość średnie zdanie o Clevo. Wyjątki są, ale to pojedyncze modele.

 

Jeżeli już jesteśmy przy chwaleniu, to chwalą Clevo, nie markę DR... Jeżeli już polecają, to właśnie od niebieskich, zielonych, ale nie od DR. Wniąsek nasuwa się sam.

 

Niestety, przed nami era lutowania. Nie uważam serii Alienware za szrot. To nadal wysoka jakość wykonania (chociaż poprzednicy pod tym względem wypadali lepiej), świetny design (kwestia idywidualna), dobry serwis, a to podstawa.

 

Co do wagi, laptop musi swoje ważyć. Wiadomo od dawna, że mobilność i wydajność w jednym nie istnieje.

Cóż co do DR to są dopiero od niedawna w przeciwieństwie do wymienionych przez Ciebie ale mają rozmach (jako pierwsi wprowadzili sprzedaż clevo do "sklepów dla ludu" (morele czy komputronik przez co clevo przestaną być marką "widmo" dla polskiego konsumenta. Z alienem to się zgodzę ze serwis jest bardzo ok nie przeczę ale reszta...

Edytowane przez Spectre34
Link to post
Share on other sites

Już trochę są... Tak czy inaczej, laptopy od DR są droższe i opinii mają mało.

Mnie kusi ich grubas z serii X z modowanym BIOSem i vBIOSem od Premy ale czekam na Pascale i czy będą się kręcić jak mobilne Maxwelle. Jeśli tak to +200/300 czy może nawet 400 na GPU mhz powinno być możliwe z tego co niektórzy chwalą się wynikami na angielskim notebookreview.  Jeśli wszystko będzie zgodnie z przewidywaniami i nie zabije cenowo to postaram się tu wrzucić reckę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...