Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem. Ostatnio złożyłem sobie nowy komputer:

Płyta główna: Asrock Z97 Anniversary.

Procesor: Intel Core i5-4590 3.3 GHz BOX.

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX.

Zasilacz: Antec VP-PC 500W.

Karty graficznej jeszcze nie kupiłem, ale do czasu jej zakupu chciałem komputera używać na zintegrowanej z procesorem grafice. Monitor mam z poprzedniego zestawu. To Benq GW2260. Monitor nie posiada wejścia HDMI a tylko takie jest w mojej płycie głównej. Dlatego zakupiłem przejściówkę/adapter z HDMI do VGA kabel DSUB.

Po podłączeniu wszystkich podzespołów i zainstalowaniu systemu (Windows 7) i sterowników sprzęt działał bez problemu przez 1 dzień. Kolejnego dnia monitor zaczął migać tak jak gdyby przestał otrzymywać sygnał video z komputera. Po paru takich mrugnięciach kompletnie tracił sygnał. Na początku myślałem że to wina adaptera, ale po podłączeniu wyświetlacza na hdmi ten też działał bez problemu 1 dzień po czym zaczął się zachowywać identycznie jak monitor. W tej chwili po odpaleniu nowego komputera obraz jest widoczny jakieś kilkanaście sekund po czym zaczyna mrugać i gaśnie. Sam system i komputer działa bez problemu, wykonując normalnie swoje zadania. Brak tylko obrazu. Wina systemu to pewnie też nie jest bo nawet wchodząc do BIOSa problem się powtarza, tak że ciężko cokolwiek zrobić na ślepo.

Monitor na starym komputerze działa dalej bezproblemowo.

 

Czy w takim razie byłaby to wina wadliwej płyty głównej? Czy może jest jakiś inny powód?

Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem co robić, a nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Link to post
Share on other sites

gaśnie cały monitor (wyświetla się jakieś info na temat braku połączenia), czy może gaśnie samo podświetlanie? można zobaczyć oświetlając matrycę dość mocnym światłem

Wyświetla się komunikat: "Kabel sygnału nie podłączony".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...