Skocz do zawartości

który gtx1080


Recommended Posts

Będę szczery... Na rzecz EVGA przemawiają głownie (ponoć) świetna gwarancja. Minusem będzie (przynajmniej dla mnie) mniejsze chłodzenia (2 slotowe, zamiast 2,5) co może później skutkować wyższymi temperatury i nazwijmy to roboczo throttling-iem (bo tak do końca to nie to, ale podobne  :wariat: ).

Widze uczepiłeś sie z tym 2.5 slotowym chłodzeniem. Sama wielkość chłodzenia nie na gra głownej roli bo taki evga czy msi bardzo sie chłodzi .

Link to post
Share on other sites

@Blitz007 Reznor

 

Hmm, u mnie na 1080 Jetstream sprawdzałem jedynie taktowanie 2 Ghz rdzen, pamieci dałem + 150(300) - po 2h gry w Division, żadnego throtlingu nie stwierdziłem, temperatura max 64 stopnie, obroty max 61 % (własna krzywa w afterburner), w pokoju 29 stopni(poddasze), obudowa dosyć przewiewna(Haf 912 z 4 wentylami łacznie), na grafikę z boku dmucha 12 cm dodatkowy wentylator.

 

Co do zmiany biosów to znajomy to robił na 1070-tce Palita, zamieniał biosy z Gamerock do Jetstream i nie było problemu, w przypadku jego 1070-tki bios od Gamerock poprawił stabilnosc 2 GHz(zniknął trothling), na biosie od Jetstream po jakims czasie tatkowanie mu spadało do około 1936 (power limit na JS, temperatury były stosunkowo niskie, 65 stopni max).

Btw, gdzie jest ten przełącznik biosu? Na stronie nie widzę a nie chce mi sie juz karty wyjmować :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w dodatku z większymi śmigłami (i jakąś nowatorską technologią, że jedno kręci się w jedną, inne w drugą).

Niewiem czy widziałeś, ale w Palit JetStream wentylatory też się kręcą w przeciwne strony ;) tylko nie marketingowali tego jakoś zbytnio.

Na Gigabyte Xtreme narzekali że pod obciążeniem jest głośna. (a przynajmniej Lipton narzekał)

Temperatury ma rzeczywiście niskie ten Palit przy takiej wysokiej temperaturze w mieszkaniu.

Przełącznik BIOSu jest bezpośrednio na karcie. Gdzieś widziałem fotki, chyba w jakiejś recenzji.

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2016/palit_gtx_1080_gamerock/palit_geforce_gtx_1080_gamerock_test_review_3.jpg

(od góry przy stykach)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

sprawdzałem jeszcze wielkości tych kart i zotac odpada - zmieści mi się, ale będę miał problem z kablami zasilającymi i karta na 5cm wchodziłaby szczelnie między dyski twarde, gdzie wysokie temp mogą wpływać na ich funkcjonowanie

Gigabyte jest mniejszy i karta wchodziłaby tylko 1cm między dyski

Evga ma identyczne wymiary co mój obecny gtx tej firmy

 

powiedzcie mi jeszcze odnośnie zasilania. Evga wymaga 8+8 Pin, Gigabyte tak samo.

Obecnie gtxa mam podłączonego na 8+6 Pin. Mam zasilacz Super Flower SF-650P14XE. Czy ona posiada takie okablowanie? Z tego co widzę to ma 4 x 6/8-pin. Będzie problem? czy może są przejściówki?

Racze z zasilaniem nie powinno być problemu... Jak masz 4 wtyczki po 6/8 to podłączysz dwie takie karty... A jak by było mniej, to raczej producenci dorzucają jakieś przejściówki. Nadmienię tylko, że praktycznie nie ma różnicy w  zużyciu energii przez 1080 bez względu na złączki.

 

 

 

Widze uczepiłeś sie z tym 2.5 slotowym chłodzeniem. Sama wielkość chłodzenia nie na gra głownej roli bo taki evga czy msi bardzo sie chłodzi .

Ja się tylko powołuję na źródła, które to wszystko testowały... Wszyscy zgodnie rzeczą, że akurat te 2,5 slotowe są chłodniejsze, a w przypadku Zotac i Palit to też cichsze.

 

 

 

Hmm, u mnie na 1080 Jetstream sprawdzałem jedynie taktowanie 2 Ghz rdzen, pamieci dałem + 150(300) - po 2h gry w Division, żadnego throtlingu nie stwierdziłem, temperatura max 64 stopnie, obroty max 61 % (własna krzywa w afterburner), w pokoju 29 stopni(poddasze), obudowa dosyć przewiewna(Haf 912 z 4 wentylami łacznie), na grafikę z boku dmucha 12 cm dodatkowy wentylator
 

Mówiąc o tak jakby throttling mam na myśli zbijanie zegarów w Boost-cie. Im lepiej chłodzone i im wyższe napięcia tym (statystycznie) mniej zbije po czasie.

Link to post
Share on other sites

GTX 1080 JetStream już za 3069 3065 zł...


@budasty @Blitz007 pytanko do was - w jednym komentarzu ktoś stwierdził że Palit GTX 1070 Super JetStream ma nawet plastikowy backplate. W GTX 1080 też tak jest?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

GTX 1080 JetStream już za 3069 3065 zł...

@budasty @Blitz007 pytanko do was - w jednym komentarzu ktoś stwierdził że Palit GTX 1070 Super JetStream ma nawet plastikowy backplate. W GTX 1080 też tak jest?

Yyyy...? Wiesz co 1080 trzymałem w dłoni kilka chwil, bo szybo montowałem to wszystko, bo późno było, ale raczej to plastik nie był...

Link to post
Share on other sites

z racji braku w sprzedaży EVGA GeForce GTX 1080 8192MB 256bit FTW ACX 3.0 zastanawiam się nad EVGA GeForce GTX 1080 8192MB 256bit SC ACX 3.0

ma nieco niższe zegary i mniejsze zapotrzebowanie na prąd

powiedzcie mi czy warto zmienić ? czy lepiej czekać...?

Link to post
Share on other sites

Witam,
ja również przymierzam się do zakupu 1080tkji i jak na razie obstawiam Gigusia Extreme głownie za dobre chłodzenie i aż 4 lata gwarancji + dodatki (w tym mostek SLI). Zasilanie 12 + 2 faz też raczej ma wpływ na długowieczność a ja raczej zbyt często kart graficznych nie zmieniam. 

Obecnie używam GTXa 680 ale zakupiłem wielki TV 4K i chciałbym na nim pogrywać w tej rozdzielczości (nie ważne, ze w niektórych grach będe musiał zejść do High z Ultra czy przestawić jakąs opcję, żeby było 60fps, śa gry jak Metal Gear Solid 5 i inne które na max i tak chodzą w 60fps).

Niestety w techplanet ta karta jest teraz niedostępna :(
Orientuje się ktoś kiedy premierę może mieć 1080 TI? Warto czekać? Przed końcem roku się pojawi? 
Bo jeśli niedługo to się może wstrzymam z zakupem jeszcze. 



 

Link to post
Share on other sites

 

 

Orientuje się ktoś kiedy premierę może mieć 1080 TI? Warto czekać? Przed końcem roku się pojawi?  Bo jeśli niedługo to się może wstrzymam z zakupem jeszcze. 

 

Niestety, magiczna kula pojechała do serwisu, bo miała delikatne dropy fps...

 

A tak serio, to nikt tego nie wie...

 

Stan magazynowy zmieniają codziennie, więc czekaj. 

 

Cop do grania na tv to średni pomysł...

Link to post
Share on other sites

Niestety, magiczna kula pojechała do serwisu, bo miała delikatne dropy fps...

 

A tak serio, to nikt tego nie wie...

 

Stan magazynowy zmieniają codziennie, więc czekaj. 

 

Cop do grania na tv to średni pomysł...

Sony KD-65X9005B i jestem innego zdania :D

+ to zależy w jakie gry grasz, nie każdy naparza wyłacznie w fpsy na multi...

Link to post
Share on other sites

Sony KD-65X9005B i jestem innego zdania :D

+ to zależy w jakie gry grasz, nie każdy naparza wyłacznie w fpsy na multi...

 

Mam w domu jego 55 cali wersję i do tego monitor 4k do kompa. Imput lag jest kilka/kilkanaście (w skrajnych przypadkach kilkadziesiąt) razy większy. Jeszcze jako posiadacz PS 4 grałem sobie na nim (głownie wiedźmin - jakieś 400 godzin), ale w fps to raczej za komfortowo nie pograsz...

Link to post
Share on other sites

z racji braku w sprzedaży EVGA GeForce GTX 1080 8192MB 256bit FTW ACX 3.0 zastanawiam się nad EVGA GeForce GTX 1080 8192MB 256bit SC ACX 3.0

ma nieco niższe zegary i mniejsze zapotrzebowanie na prąd

powiedzcie mi czy warto zmienić ? czy lepiej czekać...?

Cza było brać jak były a nie zastanawiać się :)  Wersja SC jest uboższa , http://eu.evga.com/Products/Product.aspx?pn=08G-P4-6286-KR

Link to post
Share on other sites

EVGA GeForce GTX 1080 8192MB 256bit FTW ACX 3.0  już zainstalowany :D

powiedzcie mi jak ustawić / co zrobić by przy braku obciążenia - normalnej pracy w windows wentylator działał w trybie pasywnym / nie kręcił się?

Wydaje mi się, że zanim zainstalowałem ich program Evga Precision to tak właśnie było, teraz mam program i przy braku obciążenia, temp gpu w granicy 30 stopni, wiatraki kręcą się ok. 1050rpm

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...