Skocz do zawartości

który gtx1080


Recommended Posts

w najbliższym czasie chcę zakupić niereferenta GTX1080 i proszę doradzcie którego wybrać

w polskich sklepach widzę że jest Asus Strix oraz Gigabyte Xtreme oraz G1

jest też dostępna EVGA FTW - mam obecnie ich kartę ale gtx680 - może warto tą wybrać

kiedyś czytałem że zotac ma b.dobrą kartę, jednak widzę, że nadal nie da się go kupić

 

pomóżcie:)

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Posiadam GTX 1080 już od jakiegoś czasu, więc się wypowiem ;-)

 

Ze wszystkich testów wynika, że bez względu na chłodzenie, firmę, czy cokolwiek innego 1080 kręci się tak samo i nie ma szans na przebicie tej magicznej granicy 2100. Jeżeli kupisz kartę fabrycznie podkręconą, to jej po prostu potem już nie podkręcisz (mnie Palit ze standardowym traktowaniem po OC boostuje do 2088, a jak dochodzi do 2100 to black screen; temperatury na poziomie nie więcej niż 63 pod obciążeniem) Jeden z najpopularniejszy amerykańskich youtuberów wysnuł teorię, że jednak FE lepiej się kręcą (ma kilka/kilkanaście kart i tylko jego 3 sztuki FE przebiły próg 2100 na powietrzu). Całkiem możliwe, ze coś w tym może być, ale nie wszyscy się z tym zgadzają.

 

W mojej skromnej opinii, to głownie powinieneś kierować się ceną, bo osiągi będą takie same. Jeżeli Ci zależy na niskich temperaturach i kulturze pracy to polecam wziąć rozwiązanie z 2.5 slotowym chłodzeniem (Pality i Zotac-ki są cichsze i chłodniejsze niż słynne MSI). Warto jednak zwrócić uwagę, czy się takie konstrukcje zmieszczą do obudowy.

 

Reasumując: po pierwsze cena, po drugie temperatury/kultura pracy. Ja polecam Palit-a Jet Stream (to samo co droższe wersje, tylko jedyna różnica to fabryczne taktowanie, które sam podniesiesz). Jak chcesz w dobrj cenie kupić 1080 to TechPlanet ma najtańsze.

 

Mam nadzieję, że nieco pomogłem ;-)

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja polecam MSI Gaming X. Karta praktycznie niesłyszalna i trzyma bardzo fajne temperatury :)

Jak pisałem wcześniej z testów wynika, że Palit w tej generacji pobił MSI na tym polu ;-) (chociażby test purepc).

 

 

 

jeszcze bym zwrócił jaki producent ile lat gwary daje 2,3 a może i nawet 5 lat

 

Racja, o tym zapomniałem - dlatego lepiej rzucić okiem na Palita, niż na Zotac-a, czy Garwind. 

Link to post
Share on other sites

dzięki za info, teraz pamiętam, to samo było przy 780 - wówczas nie skorzystałem, ale może teraz zamienię po tych 90 dniach na 1080ti 

 

ps. z trochę innej beczki - jak sądzicie - będzie znów promocja z darmowymi grami do kart nvidia? od sierpnia zaczynają się ciekawe gry pojawiać, a narazie zieloni milczą w tym temacie

Link to post
Share on other sites

Np: kupiłeś GTX 1070 i po czasie stwierdzasz że to za mało i jednak wolisz GTX 1080 to EVGA ci go wymieni po dopłacie różnicy .

http://www.evga.com/support/stepup/

http://proline.pl/?n=evga_step_up_program_rgp74l

Tak ma tryb pasywny ( chyba wszystkie mają ?) .

Wszystkie, które nie są budowane na architekturze referenta/FE. A nawet jak nie są, to dosłownie minutka w MSI Afterburner zabawy z krzywą wentylatorów i są.

 

 

 

Co do gier, to nigdy nie wiadomo, ale osobiście nie wierzę, że powiedzą, że za miesiąc dorzucą, bo im teraz sprzedaż spadnie. Pamiętam jak było z MSI jak kupowałem płytę. Sytuacja zmieniała się praktycznie z dnia na dzień.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Palit-a Jet Stream (to samo co droższe wersje, tylko jedyna różnica to fabryczne taktowanie, które sam podniesiesz). 

Właśnie wg mnie również Palit JetStream, dokładnie ten: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1080-jetstream-8gb-ddr5x256bit-dvihdmidp,69249.html

Wydaje się jak narazie najciekawszym GTXem 1080 na rynku.

 

Powiedz mi, skoro jesteś jego posiadaczem, to czy faktycznie poza taktowaniami i wyglądem nie ma żadnej różnicy pomiędzy Super JetStream, JetStream i GameRock?

Możesz wrzucić jakiegoś screena z MSI Afterburner, żeby sprawdzić jak wysoko można podnieść Power Limit?

W testach Guru3D GameRock przy 70 stopniach C miał rozkręcone wentylatory ledwo do ok. 1000 RPM, co jest świetnym wynikiem, bo taki MSI Gaming Z przy tym samym taktowaniu 1974 MHz i temperaturze 70 C miał je rozkręcone do 1300 RPM.

Jeśli przy JetStream jest tak samo, bo teoretycznie to to samo chłodzenie, ale z innym wyglądem (subiektywnie ładniejszym) to mam już faworyta.

Zwłaszcza, że dają 3 lata gwarancji na niego.

Dual BIOS.

A to chłodzenie jest ponoć bardzo dobre, chłodzi bezpośrednio GPU, pamięci i sekcję zasilania (przynajmniej w GameRock). Palit się postarał.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Właśnie wg mnie również Palit JetStream, dokładnie ten: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1080-jetstream-8gb-ddr5x256bit-dvihdmidp,69249.html

Wydaje się jak narazie najciekawszym GTXem 1080 na rynku.

 

Powiedz mi, skoro jesteś jego posiadaczem, to czy faktycznie poza taktowaniami i wyglądem nie ma żadnej różnicy pomiędzy Super JetStream, JetStream i GameRock?

Możesz wrzucić jakiegoś screena z MSI Afterburner, żeby sprawdzić jak wysoko można podnieść Power Limit?

W testach Guru3D GameRock przy 70 stopniach C miał rozkręcone wentylatory ledwo do ok. 1000 RPM, co jest świetnym wynikiem, bo taki MSI Gaming Z przy tym samym taktowaniu 1974 MHz i temperaturze 70 C miał je rozkręcone do 1300 RPM.

Jeśli przy JetStream jest tak samo, bo teoretycznie to to samo chłodzenie, ale z innym wyglądem (subiektywnie ładniejszym) to mam już faworyta.

Zwłaszcza, że dają 3 lata gwarancji na niego.

Dual BIOS.

A to chłodzenie jest ponoć bardzo dobre, chłodzi bezpośrednio GPU, pamięci i sekcję zasilania (przynajmniej w GameRock). Palit się postarał.

Dokładnie tego kupiłem (nawet w tym samym sklepie)  :D

 

Power limit można podnieś do 120%. Jak na mój skromny gust większego sensu to nie ma, bo nie zdażyło mi się, żeby przedroczył 108% (wiem bo podniosłem do 120  :P ).

 

Ja personalnie nie widzę żadnej różnicy. Patrzyłem na specyfikację na stronie Palit-a i żadnych różnic nie ma pomiędzy nimi wszystkimi, oprócz TDP, gdzie tylko Jet Stream i FE mają 180 W, a reszta 200 W, ale jak na mój gust to wynika z fabrycznego OC i tego, że to co nieco zżera...

 

Co do innych różnic to oczywiście napis na pudełku i kolor obudowy chłodzenia (sam się zgadzam, że czarny wygląda lepiej od jakiegoś dziwnego niebieskiego - kto to w ogóle projektował!?).

 

Moja sztuka spokojnie podkręca się bez zmiany napięcia (tego akurat łatwo się nie da zrobić, bo trzeba grzebać gdzieś głęboko w ustawieniach :/ ) wykręca 2088 z Boost. W grach nie spada poniżej 2050 po kilku godzinach obciążenia (Wiedźmin). Pamięci nie ruszałem. Z tego co zauważyłem w GPU-Z to winowajcą braku możliwości lepszego OC jest z zasady zbyt niskie napięcie, ale jak wcześniej wspominałem nie che mi się z tym bawić już. Z obiegowej opinii można wysnuć wniosek, że 2100 jest nieosiągalne dla żadnej karty na powietrzu, chyba, że masz wystarczające szczęście, żeby trafić 6 w LOTTO  :[ .

 

Co do temperatur to ciężko mi się wypowiedzieć, bo używam jej z własnymi krzywymi pracy wentylatorów. Mam ustawione wszytko tak, że temperatura nie przekracza 63 stopni, a wiatrak maksymalnie kręci się z prędkością 65-67% (nie mam zielonego pojęcia ile to jest...). Na ciszy mi specjalnie nie zależy, wolę niższe temperatury. Chociaż stwierdzić, że przesadnie chłodzonej obudowy to nie mam (Define R5). Wentylatory w mojej osobistej opinii chodzą całkiem cicho - ciszej niż LC na procesor.

 

Pod obciążeniem delikatnie słychać cewki, ale tym raczej się nie martwię, bo wentylator częściowo zagłusza, a przy radiu/słuchawkach w ogóle nie słychać.

 

Jak dla mnie nie warto dopłacać - każda 1080 będzie świetna pod warunkiem długiej gwarancji i chłodzenia innego niż turbina. Głównie sugerowałbym się(a w zasadzie sugerowałem) ceną. Palit jest godny rozważenia.

 

 

 

Mam nawet pewną teorię, że dało by się wgrać BIOS do zwykłego JetStream z innego niereferencyjnego Palit-a (chociażby Gaming Pro, czy jak tam...). Karta ma Dual BIOS,  także ryzyko żadne. Ja się na tym specjalnie nie znam, ale jak kupisz, to spróbuj i podziel się doświadczeniami z kolegą  ;) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za info i opinie :)
GameRock - nie dość że niebieski to jeszcze biały - policyjny model? ;)
Mi tam nawet te 2050 MHz starczy spokojnie. Napięciami i BIOSem raczej się bawił nie będę, więc wszystko mi jedno. Nawet piszczące cewki mi nie przeszkadzają - przy moim Asusie mam to samo. Przyzwyczaiłem się do tego. Najważniejszy jest współczynnik cena/jakość, a wydaje się że ten Palit ma go na największym poziomie.
Na techplanet nawet potaniał kilkanaście zł - teraz kosztuje 3097 zł.

Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za info i opinie :)

GameRock - nie dość że niebieski to jeszcze biały - policyjny model? ;)

Mi tam nawet te 2050 MHz starczy spokojnie. Napięciami i BIOSem raczej się bawił nie będę, więc wszystko mi jedno. Nawet piszczące cewki mi nie przeszkadzają - przy moim Asusie mam to samo. Przyzwyczaiłem się do tego. Najważniejszy jest współczynnik cena/jakość, a wydaje się że ten Palit ma go na największym poziomie.

Na techplanet nawet potaniał kilkanaście zł - teraz kosztuje 3097 zł.

 

Ja kilka tygodni temu zapłaciłem 3179. A myślałem, że już 1080 nie spadanie z ceny  :/ .

 

 

Do tego się świeci i błyska ;)

 

Mimo to polecam, cichy i chłodny. 

 

A w sumie to są jakieś różnice oprócz taktowań fabrycznych i obudowy chłodzenia? Bo przyznam szczerze zmianę BIOS-u na ten Gamer Rock Premium  :P

Link to post
Share on other sites

A w sumie to są jakieś różnice oprócz taktowań fabrycznych i obudowy chłodzenia? Bo przyznam szczerze zmianę BIOS-u na ten Gamer Rock Premium  :P

Zrób sobie porównanie między tymi 3 modelami na stronie Palita.

JetStream ma stockowe taktowania (1607 MHz)

Potem jest GameRock, ma wyższe (1645 MHz)

I najwyższe ma Super JetStream (1708 MHz)

Niewiem czy jest jakiś większy sens zmiany BIOS ;) A jak już to na ten od Super JetStream.

Ja też nie sądziłem, że GTX 1080 stanieje. Mimo to nadal mu daleko do ceny sugerowanej przez NVidię na prezentacji... 599$ (miało być tak pięknie).

Za to świat się teraz kręci masywnymi promocjami na Fury Nitro od Sapphire. ;) 1600 zł za nową kartę o wydajności 980Ti (mniej więcej) - do PL ta promocja chyba nie dotarła.

 

EDIT: Palit GTX1080 JetStream już za 3089 zł :)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Wszystko co tu napisano się zgadza , bez podbijania napięcia EVGA FTW idzie max 2088 Mhz

http://www.3dmark.com/fs/9503900

To wszystko zależy od sztuki... Można trafić perełek która będzie się kręcić jak złoto i jakiegoś bubla który się nie będzie kręcił wcale. SILICON LOTTERY

Co do taktowania to warto sprawdzic jak to wygląda powiedzmy po 2h w wymagającej grze, jaką pretkosc wentylatorów, jakie temperatury. 

Zrób sobie porównanie między tymi 3 modelami na stronie Palita.

JetStream ma stockowe taktowania (1607 MHz)

Potem jest GameRock, ma wyższe (1645 MHz)

I najwyższe ma Super JetStream (1708 MHz)

Niewiem czy jest jakiś większy sens zmiany BIOS ;) A jak już to na ten od Super JetStream.

Ja też nie sądziłem, że GTX 1080 stanieje. Mimo to nadal mu daleko do ceny sugerowanej przez NVidię na prezentacji... 599$ (miało być tak pięknie).

Za to świat się teraz kręci masywnymi promocjami na Fury Nitro od Sapphire. ;) 1600 zł za nową kartę o wydajności 980Ti (mniej więcej) - do PL ta promocja chyba nie dotarła.

 

EDIT: Palit GTX1080 JetStream już za 3089 zł :)

Co do taktowań to GameRock Premium ma 1748, także jego najlepiej chyba...

 

Co do ceny sugerowanej, to pamiętaj o płynnym kursie dolara, kosztach transportu, cłach, podatkach, i marzy.

Cena sugerowana na Polskę to 3099 wiec jest taniej niż powinno. Patrząc jak kształtowała się cena 980 ti to raczej już dużo nie spadnie przed premierą 1080ti.

 

A co do promocji, to warto zajrzeć na allegro. Chyba nigdy nie będziemy mieć takich ładnych cen jak na zachodzie...

Link to post
Share on other sites

widzę że pojawił się zotac...

 

obecnie mam 3 karty na oku:

Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Premium Pack za 3600, zegary 1784/1936, gwarancja 3-4 lata

ZOTAC GeForce ® GTX 1080 AMP Extreme 8GB  za 3750, zegary 1721/1911, gw 2 lata

EVGA GeForce GTX 1080 8192MB 256bit FTW ACX 3.0 za 3600, zegary 1721/1860, gwarancja 3 lata, w tym 90 dni możliwej wymiany na wyższy model tj 1080ti

 

Co do Palita - jakoś nie umię się przekonać, brak zaufania do tej marki, więc jestem zmuszony go wykluczyć

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

widzę że pojawił się zotac...

 

obecnie mam 3 karty na oku:

Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Premium Pack za 3700, zegary 1784/1936

ZOTAC GeForce ® GTX 1080 AMP Extreme 8GB  za 3750, zegary 1721/1911

EVGA GeForce GTX 1080 8192MB 256bit FTW ACX 3.0 za 3600, zegary 1721/1860

 

Co do Palita - jakoś nie umię się przekonać, brak zaufania do tej marki, więc jestem zmuszony go wykluczyć

Będę szczery... Na rzecz EVGA przemawiają głownie (ponoć) świetna gwarancja. Minusem będzie (przynajmniej dla mnie) mniejsze chłodzenia (2 slotowe, zamiast 2,5) co może później skutkować wyższymi temperatury i nazwijmy to roboczo throttling-iem (bo tak do końca to nie to, ale podobne  :wariat: ).

Oczywista zaletą Gigabyte jest zestaw bogatych dodatków i większe chłodzenie w dodatku z większymi śmigłami (i jakąś nowatorską technologią, że jedno kręci się w jedną, inne w drugą).

Co do Zotac-a to JayzTwoCents był wniebowzięty chłodzeniem.

 

Reasumując z tych 3 ja bym brał GB, bo ma najlepszy zestaw i najwyższe standardowe zegary - ale podkręcić to go już nie podkręcisz...

 

Sprawdź czy w techplanet, albo esc.pl, bitkomputer nie ma taniej, bo coś wysokie te ceny dajesz...

Link to post
Share on other sites

sprawdzałem jeszcze wielkości tych kart i zotac odpada - zmieści mi się, ale będę miał problem z kablami zasilającymi i karta na 5cm wchodziłaby szczelnie między dyski twarde, gdzie wysokie temp mogą wpływać na ich funkcjonowanie

Gigabyte jest mniejszy i karta wchodziłaby tylko 1cm między dyski

Evga ma identyczne wymiary co mój obecny gtx tej firmy

 

powiedzcie mi jeszcze odnośnie zasilania. Evga wymaga 8+8 Pin, Gigabyte tak samo.

Obecnie gtxa mam podłączonego na 8+6 Pin. Mam zasilacz Super Flower SF-650P14XE. Czy ona posiada takie okablowanie? Z tego co widzę to ma 4 x 6/8-pin. Będzie problem? czy może są przejściówki?

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...