Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym złożyc nowy zestaw, który posłuży mi przez kilka lat. Planowany budżet to 2500 zł z możliwością uzasadnionego zwiększenia tej kwoty.

Ma być przeznaczony do codziennej pracy,internetu, multimediów. Bez zasobożernych programów ani zastosowań graficznych. Chciałbym żeby mógł służyć również do gier, głównie MMO. Nie spodziewam się w tej kwocie móc odpalać najnowszych tytułów w najwyższych detalach ale miło byłoby móc czasem coś sprawdzić w średnich ustawieniach graficznych (tym bardziej, że jestem zahartowany na budżetowym sprzęcie i mam wysoka tolerancje na niskie fpsy. Mój próg “niegrywalności” w stosunku do innych zawieszony jest baaardzo wysoko)

Posiadam 23 calowy BENQ fullHD na złączu DVI oraz Windows 10.

Komputer nie będzie podkręcany, a znając życie nie będzie nawet rozbudowywany.

Nie zastanawiając się wiele na szybko złożyłem taki koszyk na morelach:
https://www.morele.n...ory/info/wLose/ [morele.net]

z tym, że boxowy procesor i5 6500 mam już zamówiony w okazyjnej cenie więc tutaj zmian nie będzie.

Dodam, że to tylko wstępna propozycja. Wybierałem najtańsze podzespoły danego typu, nie kierując się producentem itp. Zwłaszcza jeśli chodzi o kartę graficzną to GTX950 jest raczej strzałem (zawsze miałem karty ATI, chętnie spróbowałbym nvidii), podobnie jak zasilacz do niej.

Wątpliwości mam dużo. Czy nie ma czegoś co możnaby nie wybiegając za bardzo z ceną zrobić ciut lepiej? Nie ma żadnych elementów “nie nadążających” za resztą podzespołów?

Grafika: Jak pisałem marki wszystkich części wziąłem przykładowe i najtańsze. Np przy GTXie 950 słyszałem głosy, że lepiej dołożyć w coś z dwoma wentylatorami. Chciałem też zapytać się czy jest sens dołożyć do GTX960 pod kątem wydajności w grach? Podejrzewam, że wiązałby się z nią także mocniejszy zasilacz?

Płyta główna: w wielu polecanych zestawach na 1151 polecane są płyty B150 zamiast H110. Czy jest sens trochę dopłacić?

RAM: na pamięciach się nie znam wiec wybrałem najczęściej kupowany model. Widzę, że i tak są bardzo tanie (rozważałem nawet 16GB ale chyba nie miałoby to sensu?)

Zasilacz: komputer nie będzie kręcony ale czy w tej kategorii cenowej Antec VP 500 będzie najlepszym wyborem?

Mam jeszcze około tygodnia zanim dotrze procesor więc chciałbym na spokojnie przemyśleć zestaw. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

 

 

Antec VP 500 będzie najlepszym wyborem?

W tej cenie i do tych zastosowań jak najbardziej Tak.

 

 

 

B150 zamiast H110. Czy jest sens trochę dopłacić?

B150 są bardziej przyjazne późniejszej rozbudowie np. 4 sloty ram zamiast 2, więcej slotów PCI.

Jeżeli budżet pozwala jak najbardziej warto dołożyć parę groszy jednakże nie jest to koniecznoscią i komputerek nie zyska większej wydajności przez to.

 

 

 

Chciałem też zapytać się czy jest sens dołożyć do GTX960 pod kątem wydajności w grach? Podejrzewam, że wiązałby się z nią także mocniejszy zasilacz?

 

W zależności od gier. Na takim GTX 950 na średnich pograsz w zadowalających FPS 50-60. Przy GTX 960 pograsz spokojnie na wysokich. Wszystko zależy od Ciebie. 960 na dłużej Ci wystarczy ( 4GB wersja najlepiej). Zasilasz uciągnie nawet GTX 970 bez problemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałem też zapytać się czy jest sens dołożyć do GTX960 pod kątem wydajności w grach?

tak

 

 

Podejrzewam, że wiązałby się z nią także mocniejszy zasilacz?

nie, antec Ci wystarczy i do gtx 970/1060 

 

 

16GB ale chyba nie miałoby to sensu?)

do gier nie

 

Osobiście zmieniłabym m20 na bardziej funkcjonalnego regnum rg1/rg1w. Przede wszystkim piwnica na psu to miły smaczek.   


 

 

Np przy GTXie 950 słyszałem głosy, że lepiej dołożyć w coś z dwoma wentylatorami.

lepsza kultura pracy, temperatury. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...