Skocz do zawartości

Monitor 144hz pod CS:GO.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez imsugarhi,

Recommended Posts

Witam, chciałbym zakupić monitor 144hz pod CS:GO. Myślałem nad tymi:
https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460fq-144hz-gaming-650859/
https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/
https://www.morele.net/monitor-acer-xb240hbmjdpr-predator-750697/
I nie wiem który wybrać. Z tego co wiem nie ma innych polecanych monitorów w tej cenie.
Praktycznie każdy proplayer używa tych z BenQ, opłaca się dopłacać te paręset złoty?
Od początku byłem nastawiony na ten AOC (jego normalna cena to 1000zł z groszem), ale będąc na MeetUp'ie co nie jest w sumie tu istotne, były stoiska z komputerami i monitorami LG-prawdopodobnie to jest ten tu monitor. I grało się świetnie. Co do tego Acer, firma dosyć znana dlatego dałem do niego link (tani). Więc jaki wybrać? Jest to matryca TN, więc jak wiemy kolory nie są jakieś super hiper. Słyszałem, że obecnie ten AOC to najlepszy monitor i skoro jakość kolorów itp. podobała mi się na LG to tutaj powinno być jeszcze lepiej? Dodam też, że monitor używałbym też pod konsole PS4, wejścia HDMI są w każdym, lecz będzie to wszystko działało, słyszałem, że w tym AOC monitor gdy działa w 60hz głupieje. 
Proszę o pomoc.
 

Link to post
Share on other sites

Kogo Ci "propleyerzy" obchodzą w kwestii sprzętu?

 

Powiedz mi swój maksymalny budżet, oraz pod jaką kartę graficzną chcesz to podpiąć. 

Chodzi o to, że słyszałem, że mimo ceny, monitory od firmy BenQ są słabe i lepiej kupić tego LG albo AOC, więc dlatego się pytam skoro podobno są słabe to czemu na nich grają. Budżet to ciężko powiedzieć, jak już jesteśmy przy tych wszystkich markach, to czym się różni tani AOC od takiego BenQ? Pomijając kolory i obracanie pod różnymi kątami. Na rynku poza BenQ i tymi wymienionymi nic nie widzę dobrego. Myślałem też nad Asusem, nie pamiętam dokładnie nazwy, 144hz, lecz AOC podobno lepszy bo ma FlickerFree itp. Zamierzam kupić komputer z GTX 750ti lub jakimś GTX 950 który będzie miał DisplayPort jak i DVI. 

 

 

Budżet to ciężko powiedzieć

 

Najlepiej żeby był w cenie 1000zł, jak powiedziałem "napaliłem'' się na tego AOC, bo słyszałem, że za taką jakość monitor jest i tak tani. Jeśli miałbym dopłacić 200zł-jeśli monitor miał być o niebo lepszy od wspomnianego AOC lub LG (Kolory itp.) to mogę dopłacić. 

 

 

więc dlatego się pytam skoro podobno są słabe to czemu na nich grają

Przepraszam za tyle cytatów, ale no cóż.. W sumie BenQ bo jest on sponsorem wielu drużyn.  

Edytowane przez Ferdek123
Link to post
Share on other sites

Już w podobnym wątku pisałem, że w budżecie 1200 jest jeszcze Asus VG248QE, który nie ustępuje wyżej wymienionym http://www.x-kom.pl/p/137607-monitor-lcd-led-24-asus-vg248qe-czarny.html, Asus też sponsoruje drużyny, a ich droższe monitory PG278Q i PG279Q to topowe modele gamingowe, w zasadzie większość monitorów któe robi są z nastawieniem na graczy.

Link to post
Share on other sites

Monitor za Ciebie nie zabije ;)

Bierz cokolwiek na 144Hz i będziesz zadowolony. Ja posiadam Benq z podpisu i sobie chwalę. Poprawia delikatnie komfort gry.

Na 60Hz global, na 144Hz global z ciut lepszymi wynikami. Tyle w temacie :D

Link to post
Share on other sites

Nikt mnie tu nie zrozumiał. Jak napisałem, grałem na MeetUp'ie w CS:GO z monitorem 144hz i kupuję to do lepszych wyników, skill jest pierwszorzędny ale taki monitor dużo daje. Nie skreśliłem Asusa, ale gdzieś ktoś podał ten model, ale ktoś powiedział że lepiej wziąć AOC bo jest tańszy, jest taki sam i ma do tego FlickerFree. Nigdzie nie napisałem, że chce konkretnie taki model na którym gra jakiś proplayer tylko się dziwię, że wszyscy grają na BenQ. 

 

Jakie GPU masz ? 
Na razie nie mam, jestem przed zakupem komputera z kartą graficzną 750ti albo 950, obie będę patrzał żeby miały DisplayPort i DVI. Nadal pytam, jaka jest różnica między tym np. AOC czyli najtańszym (nie patrzcie na cene na morele, bo obecnie nie ma ich i prawdziwa cena to 1000zł.) a jednym z tych droższych BenQ (1200-1500zł). 
Link to post
Share on other sites

Jakie różnice ? Zależy jaki ten AOC bo modeli jest sporo. Wszystko zależy od karty graficznej. Ja np. polecam model G2460PF. ( Sam go mam ;) ) 144Hz, FreeSync ( kupuj Radeona jak już ) w miarę dobry panel TN no i reszta bajerów. A te droższe BenQ ? No w sumie niczym się nie różnią prócz cen, No może panele mają lepsze ale nic po za tym. W CS:GO nie patrzysz w sumie na kolory :D Jest jeszcze wersja G-Sync ( dla Nvidii ) tego AOC co Ci wymieniłem, ale jest droższy. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakie różnice ?

Ehhh.. Napisałem jakie są różnice między tymi wszystkimi monitorami. Czy kolory w tym AOC (chodzi o tego z linku) różnią się dużo od tych droższych monitorów BenQ, iiyama itp. itd. Jeszcze co do różnic, wiem tyle, że te BenQ można w nich ustawić różne kąty itp. Nic więcej nie wiem o nich. Ktoś tu podał jakiegoś Asusa, w porównaniu z tym AOC z linku podobno przegrywał, bo był o 200zł droższy, a gorszy+AOC ma FlickerFree. O co chodzi z tą kartą graficzną?-"Wszystko zależy od karty graficznej". Kupuję komputer z kartą graficzną 750ti lub 950, co już w sumie pisałem i obie będę patrzał żeby miały DisplayPort albo DVI. Kolejne pytanie co to jest to FreeSync i G-Sync? Monitor głównie do CS:GO, ale będę na nim grywał również w GTA V na PS4, więc trochę ładnych kolorów się przyda. Nie chce bulić 1500zł za monitor, tzn. jakby była jakaś bardzo duża różnica to bym dołożył te 500zł. 
 
 
Link to post
Share on other sites

Polecam lg bo mam i sprawuje się idealnie oprócz tego małego gownianego przycisku i tego że nie da się kręcić na boki... Asusa również mogę polecić ma trochę lepsze kolory

I uwaga NIGDY NIE PODLACZAJ MONITORA 144HZ POD HDMI!!!

Edytowane przez imsugarhi
Link to post
Share on other sites

27 cali i fhd.. niezbyt dobre połączenie. Mam kumpli ktorzy byli na kilku lanach z csa i maja porownanie najpopularniejszych modeli 144hz (xl2411z, vg248qe, 24gm77-b) i twierdzą, że asus z tych 3 jest najlepszy. Jedyne co na - u asusa to brak flicker free i dosyc mocno bije po oczach, wiec jak masz wrazliwe oczy to odpusc go sobie.

Link to post
Share on other sites

 

 

NIGDY NIE PODLACZAJ MONITORA 144HZ POD HDMI!!!

Ale chodzi o to, że nie będzie 144hz? Wiem, 144hz jest tylko przy DVI albo DisplayPort. Monitor będę używał również przy PS4, gdzie muszę podłączyć przez HDMI, to nie będzie działać czy co? Monitor będzie wariowal? 

27 cali i fhd.. niezbyt dobre połączenie. Mam kumpli ktorzy byli na kilku lanach z csa i maja porownanie najpopularniejszych modeli 144hz (xl2411z, vg248qe, 24gm77-b) i twierdzą, że asus z tych 3 jest najlepszy. Jedyne co na - u asusa to brak flicker free i dosyc mocno bije po oczach, wiec jak masz wrazliwe oczy to odpusc go sobie.

Ogólnie od początku myślałem nad tym AOC z linku bo najtańszy i podobno najlepszy, ale ma chyba najgorszy Design, ale coś za coś. Coś tam raz czytałem, że ten AOC w 60hz wariuje czy coś, nie wiem czy temu wierzyć, jesli tak to słabo, bo jak napisałem głównie CS:GO ale chciałbym też pograć na nim na PS4. Kolory w tym Asus'ie bardzo się różnią od tych w AOC? Dopłacać te 200zł? I jeszcze jedno pytanie, jest wiele tych DVI, jest DVI-D, DVI-I i który to jest ten duallink? Ten DualLink jest dołączony do Asusa czy jestem zmuszony go dokupić? AOC posiada w zestawie kabel DisplayPort. 
 


27 cali i fhd.. niezbyt dobre połączenie. Mam kumpli ktorzy byli na kilku lanach z csa i maja porownanie najpopularniejszych modeli 144hz (xl2411z, vg248qe, 24gm77-b) i twierdzą, że asus z tych 3 jest najlepszy. Jedyne co na - u asusa to brak flicker free i dosyc mocno bije po oczach, wiec jak masz wrazliwe oczy to odpusc go sobie.

Który monitor ma lepsze kolory ten LG, czy ten AOC, w LG jak grałem kolory mi się podobały, zaspokajały mnie o ile można to tak nazwać, jak  to wygląda w AOC? Słyszałem, że jest bardzo jasny, co jest w sumie też na + grając w CS:GO.

Link to post
Share on other sites

Ale chodzi o to, że nie będzie 144hz? Wiem, 144hz jest tylko przy DVI albo DisplayPort.

dokładnie tak

 

Który monitor ma lepsze kolory ten LG, czy ten AOC, w LG jak grałem kolory mi się podobały, zaspokajały mnie o ile można to tak nazwać, jak  to wygląda w AOC? Słyszałem, że jest bardzo jasny, co jest w sumie też na + grając w CS:GO.

Jeżeli podobał Ci się LG to śmiało możesz go brać. Wszystkie te monitory są na matrycy TN, więc na to nie licz, że któryś z tych monitorów będzie wyraźnie odstawał na plus jakością kolorów. LG jest właśnie jednym z tych monitorów, które mają w miarę dobre kolory jak na wykorzystaną w nim matrycę.

Co do tych prosów, że grają na benq to sprawa wygląda tak, że oni grają na tym co dostaną od organizacji/sponsorów (Benq sponsoruje np. fnc, vp, c9 no to na nich grają). Nie sugeruj się tym, że oni na tym grają, bo oni to dostają od sponsorów i tyle, tak samo jest z resztą ich sprzętu.

Edytowane przez VindoV
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

dokładnie tak

 

Jeżeli podobał Ci się LG to śmiało możesz go brać. Wszystkie te monitory są na matrycy TN, więc na to nie licz, że któryś z tych monitorów będzie wyraźnie odstawał na plus jakością kolorów. LG jest właśnie jednym z tych monitorów, które mają w miarę dobre kolory jak na wykorzystaną w nim matrycę.

Co do tych prosów, że grają na benq to sprawa wygląda tak, że oni grają na tym co dostaną od organizacji/sponsorów (Benq sponsoruje np. fnc, vp, c9 no to na nich grają). Nie sugeruj się tym, że oni na tym grają, bo oni to dostają od sponsorów i tyle, tak samo jest z resztą ich sprzętu.

Bo ogólnie najbardziej przypadł mi do gustu ten AOC, ale ten LG też wygląda legitnie. AOC ma w zestawie DisplayPort, zaś LG go nie ma, jest tam tylko DVI, i to jest to DualLink? Czyli że mogę grać w tych 144hz (120hz chyba nie jestem pewien jak to działa) czy nie? Na LG były dobre, a na AOC są lepsze czy takie same czy minimalnie gorsze? Ogólnie mam teraz trochę mały budżet więc najlepszy byłby ten AOC bo jest najtańszy. Co do tych BenQ to w sumie racja, ale jest ten XL<jakieś cyferki>Z bodajże za 1250zł chyba i jest on lepszy od tego AOC, patrząc np. na kolory? Bo ma te bajery typu obracanie co jest najmniej istotne i żadnych innych fajnych opcji nie zauważyłem. 

dokładnie tak

 

Jeżeli podobał Ci się LG to śmiało możesz go brać. Wszystkie te monitory są na matrycy TN, więc na to nie licz, że któryś z tych monitorów będzie wyraźnie odstawał na plus jakością kolorów. LG jest właśnie jednym z tych monitorów, które mają w miarę dobre kolory jak na wykorzystaną w nim matrycę.

Co do tych prosów, że grają na benq to sprawa wygląda tak, że oni grają na tym co dostaną od organizacji/sponsorów (Benq sponsoruje np. fnc, vp, c9 no to na nich grają). Nie sugeruj się tym, że oni na tym grają, bo oni to dostają od sponsorów i tyle, tak samo jest z resztą ich sprzętu.

Ogólnie wiadomo, że te TN nie będą miały jakiś super kolorów, ale jednak chce najlepsze kolory z tych tanich monitorów. Asus jak szybciej ktoś powiedział, ma niby najlepsze kolory, o AOC ciężko mi powiedzieć, na LG grałem, kolory mi się podobały, bardzo dobre jak na matryce TN. Ogólnie to są jakieś ukryte funkcje w tych monitorach? Ten LG ma FlickerFree? Boli mnie to, że ten LG nie ma chyba DisplayPort albo DVI DualLink, a wychodzę już sporo poza budżet bo kupuję jeszcze komputer (i tak karta graficzna będzie miała DisplayPort, zastanawiam się między 750ti a 950) i nie chce mi się dokupywać jeszcze dodatkowych kabli. Co jeszcze do AOC, jasność dostosowuję się do oświetlenia pomieszczenia a LG tego podobno nie ma. 

Chce najtaniej i najlepiej, który monitor lepszy LG czy ten AOC. Jak napisałem już wyszedłem i tak sporo poza budżet więc nie mam zamiaru w sumie dopłacać do iiyamy albo BenQ, czy też Asusa, bo jednak 200zł robi różnice w tym momencie ;v

Ogólnie nie mam jakiś wygórowanych wymagań co do kolorów, ale nie chce też żeby wyglądały jak kompletna kupa. Obecnie używam laptopa Toshiba l650-1nt i jeśli jakość kolorów w którymś z tych monitorów będzie taka sama albo lepsza to będę zadowolony (nie wiem jaka to matryca, laptop ma 6 lat, więc w sumie możliwe, że TN, nigdzie nie mogę znaleźć takowej informacji). 144hz, 1ms, 1080p, FlickerFree-są jakieś jeszcze warte uwagi opcje nie licząc tych? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Bierz albo Asusa Albo LG jak dla mnie zdecydowanie LG, jeżeli chodzi o kolory. Posiadam i powiem że design też jest fajny. Złącze disolay Port chyba posiada jednak jak podłączyć pc pod dolaczony kabelek dvi, a ps4 pod hdmi to będzie dobre rozwiązanie

Link to post
Share on other sites

Bierz albo Asusa Albo LG jak dla mnie zdecydowanie LG, jeżeli chodzi o kolory. Posiadam i powiem że design też jest fajny. Złącze disolay Port chyba posiada jednak jak podłączyć pc pod dolaczony kabelek dvi, a ps4 pod hdmi to będzie dobre rozwiązanie

LG nie ma chyba kabla DisplayPort w zestawie, ale ma DVI DualLink rozumiem. No jednak jestem zdecydowany jednak na tego LG, design fajny, bardzo dobre kolory jak na TN. Ale jak to jest z tą płytą dołączoną do zestawu, to są jakieś sterowniki? Co one dają? Będę miał komputer bez napędu bo mi nie potrzebny, więc trochę słabo. A i jeszcze pytanko ten LG ma FlickerFree czy nie? 

Edytowane przez Ferdek123
Link to post
Share on other sites

Te sterowniki to mi się nic nie pobralo :P Próbowałem ze strony producenta z płyty i nic haha. Nie ma kabla dp Ale możesz na dvi podłączyć. Tak ma flicker free. UWAGA!!! Nigdy nie odkurzaj tej podstawki odkurzaczeM bo cała porysujesz jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡° )

Link to post
Share on other sites

Te sterowniki to mi się nic nie pobralo :P Próbowałem ze strony producenta z płyty i nic haha. Nie ma kabla dp Ale możesz na dvi podłączyć. Tak ma flicker free. UWAGA!!! Nigdy nie odkurzaj tej podstawki odkurzaczeM bo cała porysujesz jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡° )

Czyli monitor podłączam i działa bez żadnych sterowników? Działają funkcje typu ten Blackstabilizer (pokręciłem nazwę) albo ten TrybMotion240 itp.?

Link to post
Share on other sites

To Motion z tego co wiem daje symulacje 240hz i co najważniejsze reakcje 1ms (to w takim razie bez tego trybu jaka jest reakcja?), chociaż w sumie w opisie produktu jest napisane "czas reakcji MNIEJSZY niż 1ms" czy coś w ten deseń. Ale on Tobie nie działa prawdopodobnie że nie masz tych sterowników rozumiem?

To Motion z tego co wiem daje symulacje 240hz i co najważniejsze reakcje 1ms (to w takim razie bez tego trybu jaka jest reakcja?), chociaż w sumie w opisie produktu jest napisane "czas reakcji MNIEJSZY niż 1ms" czy coś w ten deseń. Ale on Tobie nie działa prawdopodobnie że nie masz tych sterowników rozumiem?

Link to post
Share on other sites

Bez tego trybu 1ms 144hz. Już ogarnąłem to. Trzeba przestawić w sterownikach na 120hz i wtedy to włączyć. Jest to wtedy mniej niż 1ms B)

Widać tak wgl różnice pomiędzy 1ms, a niższym? Ogólnie chyba nie opłaca się w takim razie włączać tej opcji bo i tak bez niej mamy 1ms 144hz.

Widzę brak odpowiedzi. Dowiedziałem się w sumie sporo o tym LG. Na pewno go kupię. Temat do zamknięcia. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...