Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

VBA - ścieżka do pliku

vba powerpoint ścieżka dostępu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 piekczyk

piekczyk
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 07:57

Witam,

Wie ktoś może czy jest możliwość ustawienia ścieżki do pliku w taki sposób żeby nie podawać jej od "C:\..." tylko np. od katalogu w którym znajduje się powerpoint nad którym pracuje (powiązane pliki są w tym samym katologu tylko, że w podfolderach)? Jest to o tyle kłopotliwe, że w macro mam mnóstwo odnośników do plików i wolałbym uniknąć sytuacji gdy będę musiał to zmieniać ręcznie. Wiem, że w innych językach programowania wystarczy wpisać /.../ przed scieżką, aczkolwiek z tego co widzę tutaj to nie działa.

Próbowałem zrobić to w sposób przedstawiony poniżej, niestety bez rezultatu.

Dim folderPath As String
    folderPath = ActivePresentation.Path

ActivePresentation.Slides("Slide1").Shapes("Yrt").Fill.UserPicture folderPath & "\img\Yrt.png"

Użytkownik piekczyk edytował ten post 20 lipiec 2016 - 09:04

• 0

#2 Bambo1983

Bambo1983
  • Gaduła

• 424 postów
  • Miejscowość:Kraków / Tarnów
  • 3DMark 06:ok. 0.

Napisano 20 lipiec 2016 - 10:05

https://support.micr...en-us/kb/240794

:)

wrzucasz gdzie trzeba i masz piekna, uniwersalna ścieżkę.

Oczywiście da się jeszcze inaczej, możesz na początku ustawić żeby wyszukał katalog z którego apka jest uruchomiona i wrzucić do zmiennej..

np. http://www.devhut.ne...en-application/

Użytkownik Bambo1983 edytował ten post 20 lipiec 2016 - 10:11

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vba, powerpoint, ścieżka dostępu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych