Skocz do zawartości

Z gtx 970 na gtx 1060


Recommended Posts

Witam

Czy warto sprzedać GTX 970 g1 gaming za około 850 i kupić GTX 1060?

Generalnie najbardziej mi zależy na standardzie HDMI 2.0B

Mam dwie opcje albo kupić do gtx 970 adapter na displayport za 300zł który da mi hdmi 2.0A albo sprzedać 970 i kupić 1060 ale raczej z tańszych konstrukcji.

 

Wstępnie już wystawiłem gtxa na licytacje ale wciąż się waham bo w testach różnie wypada ten 1060.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie potrzebujesz większej ilości mocy to nie wymieniaj. Dopłacasz ~400-800pln za chyba ~5-20% przyrostu mocy i trochę więcej VRAM. To jest karta głównie dla posiadaczy niższych modeli (960 i niżej). 

Link to post
Share on other sites

2.0A i 2.0B obsługują HDR czy to z gier czy to z filmów a jedynie seria 1xxx ma taki standard więc jak się ma nowy tv z hdr to nie ma wyjścia, chyba że ten adapter ale on znowu wprowadza latencję. Tutaj nie chodzi tylko o granie ale ogólnie o przesłanie sygnału hdr.

Miło byłoby zobaczyc pełne 4K w grach, ale 2K też się spisze bo wtedy tv upscalerem zrobi swoje.

 

Zresztą... teraz już nie mam wyjścia. Nie kupię karty za 2k więc muszę kupic 1060 bo będę pędził do tego czasu na 570ce :)

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

1060 do 4K. Dobry żart. Nawet CUDA Cores mówią swoje.

1060 - 720p 60fps na Ultra

1070 - 1080p 60fps na Ultra

1080 - 1440p 60fps na Ultra

1080Ti - 4k 60 fps na Ultra

 

Możecie mówić co chcecie ale po roku tak będzie. GTX 970 też na początku do Ultra starczał. Później niektóre gry na High spadały poniżej 60 fps.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez sensu jest sprzedawać tak tanio GTX 970 tylko po to żeby dołożyć prawie drugie tyle żeby mieć mniejszą szynę, mniej rdzeni, mniejszą przepustowość pamięci praktycznie tylko po to żeby mieć inny konektor, mniejszy pobór prądu i więcej pamięci...
4K na 1060? Zapomnij. FullHD to maksimum. Na szczescie skalowanie obrazu z FullHD do 4K jest matematycznie poprawne.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej kupie jednak tego 1070 bo widzę w testach że idzie pograć w 4K. Te 40fps to dla mnie minimum i widać że daje rade. Zastanawiam się jeszcze nad modelem ale chyba g1 gaming.

Edytowane przez Akselpl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...