Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, wiem, że było pare podobnych tematów, ale nigdzie nie widziałem, żeby, ktoś szukał daca o odpowiednim brzmieniu (jeśli zmiana dźwięku dzięki dacowi jest możliwa, bo się na tym nie znam), tylko ludzie po prostu szukali jakiegoś dobrego. Otóż szukam jakiegoś dac'a/amp'a do w/w słuchawek, który delikatnie podbiłby basy i trochę mocniej średnicę lub zamiast tego wszystkiego obniżył wysokie. Miło by było, gdyby też był dobry  ;) .

 

Myślałem nad dwoma urządzeniami:

Fiio E10k Olympus 2 - podobno podbija jeszcze bardziej wysokie, dlatego raczej nie

SMSL M2 - znalazłem tylko dwie opinie dot. jego charakterystyki na polskim internecie, obydwie mówią, że podbija średnicę (chyba, że coś źle przeczytałem) i to by mi pasowało, ale czy nie ma jakiegoś, który by jeszcze basy podbił. (co do psucia się tego urządzenia, podobno obecne wydania mają poprawiony odbiornik usb, który był źródłem problemów)

 

W grę wchodzi jeszcze jakieś mało inwazyjne modowanie, jeśli wiecie jak pobić bas np. zmieniając kabelek, czy dokładając coś. Poprzedni właściciel słuchawek zmienił filce w środku na watoline akustyczną, z tego co czytałem poprawia to troszkę bas i scenę więc na razie nie myślałem tego zmieniać.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Karol_Polak_Maly
Link to post
Share on other sites

Jedyna opcja to DAC z wymiennymi opampami jak Audiotrak Cube, ale czy usłyszysz poszukiwaną różnicę... jeśli to ma być duża zmiana to wątpię żeby Ci wystarczyła wymiana opampów.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

EQ zazwyczaj kaszani dźwięk i lepiej zdejmować niż podbijać. Oczywiście lepiej to robić w domenie cyfrowej i z duuuuzym umiarem. Najbardziej w tym łańcuchu na barwę wpływa to co na końcu - czyli słuchawki w tym przypadku, po co kupować takie które komuś nie odpowiadają? Zamiast Pro80 trzeba było kupić CAL! i już byłoby więcej basu.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś wywali nagle fale Dunaju i daje +10dB to ja nic nie poradzę, że kaszani.

 

Oczywiście dobry wybór słuchawek to podstawa, ale jeśli mamy jakie mamy to spróbowanie darmowego EQ nikogo jeszcze nie zabiło. Nawet ałdiofile się czasem dziwią :)

Link to post
Share on other sites

Po przestawieniu w EQ co prawda, na zintegrowanej grają jak trzeba (zmniejszyłem tylko wysokie), a CAL-i nie brałem bo chciałem coś neutralnego, ew. właśnie z delikatną v (zawsze na głośnikach lekko podbijałem górę i "dwa razy" mocniej basy) i tu takstarki są dobre, tylko ta góra kłuje (nie spodziewałem się, że aż tak będzie) i zasłania resztę.

 

Dzięki za radę z tym EQ, niby tak oczywista rzecz, a nie wpadłem.

Edytowane przez Karol_Polak_Maly
Link to post
Share on other sites

Wysokie mają ostre, ale możesz je w EQ uspokoić. Oczywiście można dążyć do pełnej perfekcji zmieniając słuchawki, wzmacniacz, DAC i inne, ale nie każdy tego potrzebuje. Jednak obecnie wolałbym szukać kolejnych sprzętów jeśli rzeczywiście te prostsze sposoby rozwiązania problemu zawiodą. Obecnie SMSL M2 w komputroniku jest za 199zł w razie czego.

Nie jestem przeciwnikiem EQ, a ostatnio drogie audio już mnie nie rusza, bo jednak opłacalność wraz ze wzrostem ceny znacznie spada. Niestety póki nie posłuchasz tych drogich to się nie dowiesz :P

 

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...