Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam:D

Z góry mowie ze przeczytalem juz bardzo duzo postow i nie jest to kolejny post z lenistwa. Poporstu ciagle zmiany cen i pojawianie sie nowosci mieszaja mi w głowie:(

A wiec jak w temacie chce zakupic komputer do grania.

Narazie napisze co chciałbym ogolnie i prosze o pomoc...

Do wydania kwote mam (hmm sam nie wiem powiedzmy ok 2-2,5tys)chodz wiadomo ze taniej lepiej dla mnie

Moje wymagania to :

procesor Intel quad

karta graficzna Geforce

płyta głowna ktora wystarczy na dłuzej( kiedys sie przyda)

pamiec to napewno ok 4gb

 

a o dysk twardy i zasilacz to nie mam pojecia bo jestem zielony

Prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

Jesli bym taki zestaw złożył to jaka płyta do tego i czy wogóle ten zestaw pasuje do siebie??

-Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz ?

- GeForce 9800 GTX+ MSI 512MB 2xDVI (PCI-E) OC

-Kingston DDR3 2x 1GB 1066MHz CL7

-Modecom Aza LCD - czarno - srebrna - bez zasilacza + Zasilacz Modecom VOLCANO 550W ATX PFC

-Seagate 1 TB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

Link to post
Share on other sites

Jesli bym taki zestaw złożył to jaka płyta do tego i czy wogóle ten zestaw pasuje do siebie??

-Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz ?

- GeForce 9800 GTX+ MSI 512MB 2xDVI (PCI-E) OC

-Kingston DDR3 2x 1GB 1066MHz CL7

-Modecom Aza LCD - czarno - srebrna - bez zasilacza + Zasilacz Modecom VOLCANO 550W ATX PFC

-Seagate 1 TB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

 

po pierwsze nie sluchaj danieloslawa! jak napisalem w innym poscie q6600 wcale nie grzeszy wydajnoscia w stosunku do np e8500 a grzeje sie strasznie. (tdp q6600 to 95W a e8500 to 65W).

po drugie gf9800gtx+ zamienilbym na ati4850. wydajnosc podobna, cena w sumie takze (przy tych zawirowaniach z kursem dolara juz nie wiadomo co ile naprawde kosztuje, z dnia na dzien wszystko sie zmienia) a 4850 jest w nowszej technologii wykonane i mniejsze ma tdp (ok 110W a gf9800gtx+ 160W). jest roznica miedzy 65W+110W = 175W a 160W+95W=255W. to cieplo trzeba odprowadzic z komputera!

po trzecie ddr3 nie ma sensu ponizej taktowania 1333MHz a tak naprawde ma sens dopiero od ok 1600MHz. wszystko ze wzgledu na opoznienia CL. dopiero przy wyzszych czestotliwosciach taktowanie nadrabia straty ktore wynikaja z wiekszych opoznien CL w technologii DDR3 w stosunku do DDR2.

jesli chodzi o pamieci firme kingston to moje dosiwadczenie jest takie, ze pamieci super dzialaja ale w ogole nie nadaja sie do podkrecania.

 

dysk seagate 1TB- ok tylko czy nie lepiej dzis kupic 500gb za 45% ceny a za pol roku za pozostale 65% dokupic 1TB. wtedy za ta same cene bedziesz mial 1.5TB ;-)

 

no i na koniec zasilacz. mialem do czynienia z kilkoma Modecomami i wrazenia nie sa najlepsze. ja wiem, ze seria volcano nalezy do tych lepszych (nie jak np.feel) ale i kosztuje jak normalne zasilacze;-) patrzac na zasilacz potrzebujesz mocy ok 550W, zeby byl cichy i mial sprawnosc conajmniej 80% (http://www.80plus.org/manu/psu/psu_join.aspx ). pamietaj, czym wieksza sprawnosc tym mniej mocy w postaci ciepla traci sie na zasilaczu i mniej sie grzeje komputer. jesli komputer pobiera ok 300W to kazde 10% strat w sprawnosci daje 30W ciepla w obudowie!

Link to post
Share on other sites

krataja chyba masz racje:D

 

Widze ze rownież jestes z Krakowa, czy mozesz mi odpisac na gg moj nr,4499587 bo chce zadac kilka pytan

 

A tak poza tym naprawde nie chce nic z ATI bo mam naprawde złe doswiadczenia

 

To jakiego geforca moge dostac do ok 800zl??

no niestety nie uzywam gg, wiec numeru podac nie moge;-) a poza tym to po to wlasnie mamy publiczne forum, zeby kazdy kto ma podobny problem znalazl rozwiazanie i nie musial sie w kolo pytac;-) jesli masz jakas prywatna wiadomosc (np o sklepy, ktore polecam) to na pewno jest gdzies tu opcja prywatnej wiadomosci do uzytkownika forum.

 

jesli pytasz sie jakiego mozesz dostac geforca do 800zl to moze bym polecil gf 9600gt :-) udana karta, niezla wydajnosc, przystepna cena;) a tak serio to albo szukasz komputera do grania albo komputera za 2500zl;-)

na komputerze za 2500 mozna grac ale nie jest to komputer do grania;-) mniej wiecej tak jak VW Golfem mozna jechac nawet bardzo szybko ale nie jest to samochod wyscigowy;-)

 

karta ati hd4850 nie przez przypadek jest tak czesto wybierana karta.

natomiast jesli chcesz karte do grania i koniecznie od nvidii to mozesz sobie sprawic 9800gtx+ (czy za 950zl gtx260) ale te karty maja znacznie gorszy stosunek wydajnosc/cena w stosunku do produktow ATI. No i te potworne ilosci oddawanego ciepla...

Link to post
Share on other sites

Po długim czasie szukania wybrałem taki zestaw :

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

Asus P5Q Pro

Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11

OCZ DDR II 4GB(2*2GB) 800MHz

CoolerMaster ELITE 331 + Pentagram Silentforce 620W

 

Czy taki zestaw może byc? Czy moze sa tu jakies drobne "błędy" na ktorych moge stracic na wydajnosci? Prosze o pomoc

 

 

btw ktory sklep w Krakowie polecasz?

Link to post
Share on other sites

Quad byłby lepszy, też jestem zdania że jest bardzie jprzyszłościowy , teraz moze widac różnice tylko w kilku grach, ale już niedługo 4 jaja do gier będzie rekomendowane.

 

A jeśli jednak chcesz 2 rdzeniwoego to nie bierz tego drogiego e8400 tylko weź e5200, który jest o połowę tańszy a kręci się tak samo dobrze i przy tym samym zegarze ma praktycznie te same wyniki.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...