Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Poszukuje laptopa dla Rodziców gdyż ich stary, wysłużony dell precision m70 poległ wczoraj.

Lapek do przeglądania internetu, skype i.... pająka D:

Budżet 2500 ale do nie oznacza, że za tyle więc jak trafi się żyleta za 1500 to będzie super.

Laptop musi posiadać matrycę matową - to podstawa. Lepiej 17ka ale 15ki też rozważę.

Marka nieistotna. Matula uparła się, że woli della z racji przyzwyczajenia ale na inne też się przestawi jak będzie trzeba.

Dysk - 250-500 hdd albo 125-250 ssd chyba, że w podstawie nie ma innych jak np 1T to też nie będę wybrzydzał

Ram - 4-8gb

Karta - jeżeli zintegrowana spokojnie wydoli na założone funkcje to spoko, jeżeli tak sie nie da to z jakąś najtańszą.

System operacyjny - Albo Brak albo z 7ką. Na Braka zainstaluje Xp gdyż Roidzce są przyzwyczajeni albo 7ka bo podobna do xp z interfejsu

Laptop - nowy ewentualnie używka ale w rozsądnych cenach i z chociaż jakąś lekką gwarancją

 

Rozważałem

http://www.x-kom.pl/p/304858-notebook-laptop-173-lenovo-b71-80-i3-6100u-4gb-240-win10-szary.html ale jakoś do lenovo nie jestem przekonany. Może Macie jakieś sugestie i propozycje?

 

 

Z góry dziękuję za udzielone podpowiedzi

Jak coś trzeba dopowiedzieć to na pewno doprecyzuję

Link to post
Share on other sites

Ten co pokazałeś jest z Windowsem 10.

 

Jeśli chodzi o coś co nie ma systemu proponuje:

http://www.x-kom.pl/p/304194-notebook-laptop-173-lenovo-b71-80-i3-6100u-8gb-1000-dvd-rw-szary.html

8GB co prawda dla XP za dużo, ale na ewentualną przesiadkę na nowszy będzie w sam raz. Tym bardziej, że w komplecie jest SSD co w zupełności wystarczy do śmigania jak rakieta.

 

Jeśli chodzi o wersje z systemem to ten co pokazałeś. Jest idealny bo W10 pracuje pod taką konfiguracją jak rakieta ;) Raz na pół roku przejechać jakimś cleanerem i z głowy :)

 

A jeśli chodzi o wersje z W7 to:

http://www.x-kom.pl/p/228642-notebook-laptop-173-toshiba-c70-b-12z-i3-4005u-8gb-128ssd-win7win8-pro.html

W7 osobiście nie używałem, więc nie powiem jak się spisuje na takiej konfiguracji. Wg mnie trzeba iść z duchem czasu i przesiąść się z leciwego XP (na zawsze w moim serduszku) na coś co jest wspierane i szybsze :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz zaoszczędzić, to kupno używanego laptopa będzie doskonałym wyjściem. Taki Probook/Elitebook będzie lepszy od wszystkich propozycji, które tutaj padły a przy okazji tańszy.
Dokupisz do niego dysk SSD i więcej do szczęścia Tobie nie potrzeba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

_Skipper_

Może masz rację szczególnie ze można znaleźć używanego z W7 czy XP. Tylko kupno używanego to jak kupno kota w worku. A tak troche sie dopłaci i ma się chociaż tą gwarancję. Sam od wielu lat składam dla rodziny i znajomych PC z części używanych i wiem z czym ten rynek sie je. Jak ktos nie ma pieniędzy to ok. Ale tutaj mamy budżet praktycznie taki jaki ja dałem na swojego Lenovo i używam go do teraz. Tym bardziej ze w laptopie nie da sie wymienić wielu części. A do takiego użytku jaki powiedzial pawlaczek nowy powinien posłużyć na lata.

 

PS. Co do tego laptopa z alledrogo nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale układ klawiatury nie jest polski co możne świadczyć o niewiadomym pochodzeniu tego laptopa. Prawdopodobnie jest to odkupiony przez kogoś z jakiegoś leasingu czy czegoś a wiadomo jak komputery są tam traktowane.

Edytowane przez Seblord49
Link to post
Share on other sites
A do takiego użytku jaki powiedzial pawlaczek nowy powinien posłużyć na lata.

Myślisz że budżetowe Lenovo wytrzyma lata? To jest dopiero kupowanie 'kota w worku'. Jestem w posiadaniu podobnego modelu, tyle że 15-calowego. Po 4 miesiącach matryca zaczyna 'migać', touchpad nie zawsze odpowiednio reaguje na ruch, głośniki są bardzo ciche, o użytych materiałach i spasowaniu elementów nie wspomnę....

 

Taki Elitebook czy Probook pewnie wytrzyma jeszcze wiele lat, a z pewnością zniesie więcej niż te jednorazówki. Oczywiście że ryzyko istnieje, ale czy podczas kupowania nowego laptopa, go nie ma? Gwarancja producenta jest bardzo ważna, ale Autor wspomniał, że im mniej zainwestuje, tym lepiej. Wystarczy przeczytać recenzje oraz opinie użytkowników aby zrozumieć, dlaczego czasem lepiej kupić coś sprawdzonego i dobrego, ale używanego, niż nowego z gwarancją producenta.

Link to post
Share on other sites

Skipper ma racje, bo w tej cenie dostaniesz używanego porządnego laptopa, który bazowo kosztowałby 5000+ zł. A w takich laptopach jakoż użytych materiałów jest wyższa (np. Carbon). Lenovo nie słynie z serii ideaPad tylko właśnie z klasy wyższej biznesowej czyli ThinkPad(które niegdyś należało do IBM).

http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-l520-8gb-240gb-ssd-jak-nowy-i6093817597.html

Jeśli o używane to myślę, że taki powinien być idealny. 17 cali thinkPady ciężko znaleźć w dobrym stanie, bynajmniej na Alledrogo.

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, cena extra ale to jednak 15ka a nie 17ka ;/

Dzięki jeszcze raz, miło się czyta choć połowy nie rozumiem :D

Jak macie jakieś fajne propozycje używek/nowych to wrzucajcie. Ten podany prze Seblorda całkiem spoko nawet rok gwarancji gdzie producent daje 2 max 3 lata to nawet sporo jak na używkę. Tylko niestety za mały. Przyznam, że wizja lapka za 1200 to już w ogóle kosmos i z chęcią bym tak zakupił ale jak mowie cena do 2500 bedzie akceptowalna

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...