Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Moja wiedza na temat hardware jest beznadziejna i muszę zasięgnąć Waszej porady oraz pomocy w dobraniu podzespołów. Sprawa wygląda następująco. Posiadam zasilacz i obudowę, ale nie wiem czy nadają się. Jeśli tak to chcę zainwestować tylko w podzespoły PC (ale bez GPU - w karte graficzna zainwestuje od 500/1000zł za jakieś 3 miesiące maks. Minimum dla mnie będzie kupienie GTX 960 4GB do tego co złożę TERAZ)


- Maksymalna kwota: 1400zł - będzie budżetowo.
- Zastosowanie komputera: Gry (FIFA 16(ONLINE), FIFA 17(ONLINE), GTA V (ONLINE)
- Których części potrzebuję: myślę, że tylko CPU, MOBO, RAM, HDD
- Kiedy zamierzam kupić komputer?: Części, których potrzebuję - W ciągu kilku dni.
- Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie
- Rozdzielczość mojego monitora i model: BenQ GW 2460HM, 1920x1080
- Części z poprzedniego komputera (konkretne modele):
1. GPU: RADEON HD 6850 - póki nie kupię czegoś konkretniejszego wystarczy mi na razie ta karta. Gram i tak tylko w FIFA16(ONLINE)
2. PSU: http://www.komputronik.pl/product/179506/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_TX750_V2_80_PLUS_Bronze_ATX_750W_EU_version.html
3. OBUDOWA: http://www.komputronik.pl/product/108028/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_Define_R3_Silver_Arrow_bez_zasilacza.html


Czy da się coś złożyć na tym co mam?! Np. pod I3 6100 i DDR4 ?! Czekam na Wasze porady i propozycje.


 

Link to post
Share on other sites

Jednak wybiorę i3 6100 + WD 1TB 7200obr. + MSI H110M PRO-D + 2x8GB DDR4 RAM lub 1x8GB DDR RAM
Jest sens zainwestować te kilkadziesiąt zł w pamięci DDR4 z niższym CL przy taktowaniu 2133Mhz?
Myślałem np nad: Corsair 16GB 2133MHz Vengeance LPX Black CL13 (2x8192), ale nie wiem czy warto.

 

Link to post
Share on other sites

Dwa rdzenie póki co jeszcze starczą do grania.. tym się sugeruję. Powiedzmy, że wyszarpałbym bardziej budżet (tak do 1800 max.) i zainwestowałbym w i5 6500 albo i5 6600 to na jak długo taki procek będzie wystarczający ? Wiem, że ciężko wróżyć takie rzeczy, ale.. 2? 3 lata?

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

Zestaw ok tylko RAM drogi jak diabli. Koniecznie chcesz teraz pchać 16 GB ? Szkoda budżetu jak dla mnie...

Hm...myślałem, że w sumie opłaca się. Co proponujesz? :) Połączyć 2x4GB czy kupić na razie jedną kość 1x8 ? Jakie kości DDR4 RAM opłaca się obecnie?!

Link to post
Share on other sites

Hmm chyba z tej trójki i5 6400 vs i5 6500 vs i5 6600 to najlepiej w stosunku cena/wydajność wychodzi i5 6500. Nie będę póki co bawił się w podkręcanie.. na ten moment nie jest to potrzebne. Przynajmniej tak mi się wydaje, ze te 3.2Ghz wystarczyć będzie na długo. No dobra sprawa procesora rozwiązana. Biorę i5 6500. Mam dylemacik jeśli chodzi o RAM. Im mniejsze CL tym lepiej.. ale w takim zestawie i taktowaniu 2133Mhz nie będzie różnicy czy kupię 1x8GB DDR4 RAM CL 15 czy CL 14, albo nawet CL13? Lepiej kupić CL 15?

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

W chwili obecnej da się jeszcze wyrwać 8 GB RAM CL 14/15 w jednej kości za około 140 zł co jest rozsądną ceną moim zdaniem i właśnie czegoś takiego szukaj chyba, że jak kajtek wspomniał będzie mała różnica w cenie (maks 10 zł) za jeszcze niższe CL.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...