Skocz do zawartości

Smartfon do około 1600zł (p9 czy g5)


Recommended Posts

Witam.
Szukam telefonu w budżecie 1600zł -/+ 100zł.
Aktualnie posiadam LG G3 i wszystko byłoby ok gdyby nie to że telefon sie strasznie grzeje przy wiekszej ilości aplikacji i wtedy mega przycina. A przez to grzanie bardzo szybko schodzi bateria.

Zależy mi głównie na dość dobre baterii, czytniku linii papilarnych i ogólnie dobrej wydajności/prędkości.

w tym budżecie z nowych telefonów zwróciłem uwagę gównie na Huawei P9 i LG G5.

LG na allegro zaczyna sie od ceny 1850zł lecz na olx juz za okolo 1600 - 1700zł można dorwać.

Pytanie co wybrac LG czy Huawei'a ? osobiście jestem bardziej nastawiony na LG

No chyba że macie inne propozycje w tym przedziale cenowym.

POZDRAWIAM !

Link to post
Share on other sites

Co przemawia za P9

- lepsza bateria

- lepszy czytnik linii papilarnych

- bdb aparat (w trybie profesjonalnym można zrobić na prawdę dobre zdjęcia), ale G5 też ma dobry

- tańszy (można kupić za ok 1400-500 na aukcjach)

Co przemawia za G5

- lepsza jakość video

- szerokokątny obiektyw, ogólnie lepsze zdjęcia nocą, bo jest jaśniejszy

- wydajniejszy, ale na co dzień nie odczujesz zbytnio tej mocy, tylko w wymagających grach

 

Wybieraj.

Link to post
Share on other sites

Mam ponad miesiąc P9 i jeszcze nie uświadczyłem najmniejszego laga, a jest już konkretnie zapchany.

Benchmarki to nie wszystko

Jedynie w najbardziej wymagających grach jest w tyle za G5, ale w codziennym użytkowaniu nie ma lagów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

P9 strasznie klatkuje w benchmarkach

Wiesz co? Benchmark zrobisz raz. Pokarzesz światu, co potrafi Twój smartfon. Usuniesz benchmark. I tyle. Nie będziesz robił tego codziennie. No może jak wyjdzie aktualizacja to sprawdzisz, czy jest progres.

 

W grach to odczujesz. Ale tylko w wymagających. Chociaż i w takich nawet daje radę. 

Umówmy się. Po, co katować telefon jakimiś 'durnymi' grami? Przecież od tego jest PC. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Mam kilka gier, w które lubię pograć, ale zdecydowanie lepiej czuję się grając na PC, bo mam myszkę i klawiaturę, monitor, a nie wyświetlacz 5,2'', na którym gra się (w większości gier) niewygodnie, bo ciągle trzeba dotykać ekranu.

 

Ale wracając do tematu. Autor nie pisał nigdzie, że będzie grał, tylko, że potrzebuje ogólnej wydajności (prędkości) telefonu, czego uświadczy na obu telefonach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gry mnie nie interesują, nie gram w absolutnie nic. Telefon bardziej do pracy. Mail, nawigacja, i parę pierdół typu facebook.

Najbardziej zależy mi na tym żeby na płynności i braku lagów. Czego na tą chwile od G3 nie mogę oczekiwać (chwila na nawigacji w cieplejszy dzień i komunikat że temperatura telefonu jest zbyt wysoka... )

Różnica w ramie będzie odczuwalna ?

Teraz juz w mojej głowie panuje całkowite zamieszanie bo jednak sporo kasy do wydania, a róznica cenowa też duża nie jest :)

Link to post
Share on other sites

Przesiadłem się właśnie z G3 na P9. Różnica w płynności jest nieprawdopodobna. Ekran też jest znacznie lepszy, kolory bardziej żywe.

Nie grzeje się prawie wcale podczas codziennego użytkowania. Nie używałem jeszcze navi. Możliwe że wtedy będzie cieplejszy.

Na pewno nie będziesz żałował. Ja jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i zadowala mnie w 100%. No i bateria nieporównywalnie lepsza.

Link to post
Share on other sites
ale te lagi........no makabra.

bawię sie już 3 tydzien p9 i ani jednego laga nie widziałem w systemie czy to w najbardziej wymagających grach czy emulatorach

benchmark to benchmark 

w systemie ten telefon to mega szybkie urządzenie . a test GPU w benchmarkach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością bo popierwsze w antutu są optymalizowane pod inne GPU

W grach jest mega płynnie a w systemie bajka (bardzo szybkie CPU + optymalizacja systemu daje mega efekt)

 dodam, że przerabiałem już w tym roku s7, Ip 6s czy v10

Gorąco polecam ten telefon

Link to post
Share on other sites

Jak znajdziesz to Honor 7 albo G4

 

 

 

Huawei p8 czy p9 lite ?

To zależy.

Lepsze wykonanie - P8

Czytnik linii papilarnych - P9 Lite (P8 nie ma)

Lepsza bateria - P9 Lite

Aparat - oba mają bdb, ale przeważnie P8 ma lepszy

Więcej RAM - P8 (ma 3 GB, a P9 Lite 2 GB, ale też sobie db radzi) 

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie ma słabego. W wielu testach wypada bardzo dobrze. Porównywalnie S6, a na manualu to pokazuje pazur.

Syst działa bardzo płynnie i szybko. Mam od ponad miesiąca i jest już konkretnie zapchany i nie było nawet małego laga, a w S6 już słyszałem różne historie. Np jak się zapcha pamięć prawie do pełna to zwalnia i pojawiają sie lagi.

Link to post
Share on other sites
Kilka tematów niżej zjechali P9 za słaby aparat.. Czy to prawda? W tej cenie s6 lepiej wypada pod względem szybkości systemu i jakości systemu?

 

p9 ma dziwny "automat"

czesto podnosi zbytnio iso do wysokich wartości i zdjecia sa bardziej "mydlane" na zbliżeniu  - nie dzieje sie tak zawsze ale trzeba odnotować - myślę, że do poprawy w aktualizacji

 

p9 lepiej dobiera balans bieli stąd często lepsze kolory na fotkach niż na s6

 

p9 przy "manualu" kładzie s6 na glebe (s6 w andku 6 tez ma manual lecz jest to tylko cień tego jaki efekt można uzyskać w s7, p9 czy g4/v10/g5)

 

s6 nagrywa lepsze filmy lecz p9 o wiele lepiej łapie dźwięk (jedyny smartfon z andkiem co zbiera audio na filmach podobnie do iphone 6/6s - bajerancko zapisuje niskie tony - nie "szarpie" przy nich)

 

System lata płynniej na p9 niżna s6 (miałem w zeszłym roku dwie sztuki s6 i jednak chodziły troszeczkę gorzej) weż do ręki w jakimś MediaExpert i wywal z pamieci wszystko i zobacz jak p9 szybko otwiera appki :) dialler wyskakuje o wiele szybciej po ubiciu jak w s6 tak samo inne appki

 

od siebie powiem tak - jak wachluję telefonami jak szalony średnio raz na 2 miesiące tak p9 na dziś dzień to taki mój "złoty środek " z przerobionych w ostatnim roku s7,s6,v10, iphone 6s,g4

telefon który ma z każdego z nich coś dobrego :)

 

Ja polecam bardzo

Link to post
Share on other sites
od siebie powiem tak - jak wachluję telefonami jak szalony średnio raz na 2 miesiące tak p9 na dziś dzień to taki mój "złoty środek " z przerobionych w ostatnim roku s7,s6,v10, iphone 6s,g4

 

Wczoraj się bawiłem P9 Plus w Media Markt. Szybkość odblokowywanie palcem... szok :)  Stereo głośniki tez dają  radę. :)

 

 Cena 3100   trochę zaporowa.  

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...