Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez choleryk65,

Recommended Posts

Witam.
Mama obudowę Zalman R1 ze standardowymi wentylatorami. Na płycie głównej zostało mi jedno wejście na wentylację (3 pin, ale mogę kupić rozdzielacz). Chciałbym dokupić 2 dodatkowe, brakujące wentylatory 120mm. Wybrałem kilka i proszę o pomoc w finalnej decyzji (ewentualnie doradzenie innych). Mogę wydać do 30 zł za sztukę.
(Mam słabość do ledowych :P)

SilentiumPC Zephyr 120PWM. Arctic F12 SilentiumPC Zephyr 120 mm LED - Blue Thermaltake Pure 12 Red CoolerMaster SickelFlow Red Led

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 


 

 


 


 

Link to post
Share on other sites

Mogę coś powiedzieć na temat Thermalteków. Nie akurat ledowych ale to ta sama konstrukcja co bez, które miałem.

Jak na budżetowe wentylatory to są w miarę ciche i wydajne.Praca łożyska ledwo słyszalna, więc nie przebija się ponad normalny szum powietrza przepychanego przez łopatki wentylatora. Zephyry, no cóż miałem z nimi krótko do czynienia, ale nie zabudowałbym ich do mojej obudowy. Arctic F12 są już ponoć znacznie lepsze od starszych modeli tej firmy, tu musiałby się ktoś wypowiedzieć kto używał starej i nowej wersji. Jeżeli działają tak samo to nie polecam. To są oczywiście subiektywne odczucia, każdy może odbierać to inaczej.

Możemu nie przeszkadzać np.świst powietrza generowanego poprzez łopatki wentylatora lub wyrażnie słyszalna praca łożyska.

Link to post
Share on other sites

Można też wziąć pod uwagę Sigmy pro 120mm a te wentylatory mają być na front czy na top ?


Jeśli na top to tylko jako wyciągające bo tam w r1 jest klapa bez filtrów przeciw kurzowych i gdy wentylatory będą ustawione na zasysanie powietrza z góry to będziesz miał tony kurzu wewnątrz budy

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Potwierdzam, nie warto bawić się w zasysanie od topu, w to się bawili panowie z Silverstona z obudową FT01.Udawadniali, że ten sposób wentylacji zasysa mniej kurzu do obudowy. Efekt jest taki, że jest cieplej. Czasami nawet drugi wentylator wywiewający na topie, w tradycyjnym systemie chłodzenia, okazuje się zbędny. Wystarczy jeden zaraz nad chłodzeniem CPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...