Skocz do zawartości

PC w kwocie do 1700zł tylko i wyłącznie do CS:GO


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez matej64,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić PC W cenie do 1700zł TYLKO i WYŁĄCZNIE do gry CS:GO jak i internetu. (Do gier typu GTA V mam PS4). Moje wymagania to:
-144fps, ponieważ kupuję ten monitor: 
https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460fq-144hz-gaming-650859/
144fps na ustawieniach: 1280x720, najniższe (z wyjątkiem cieni, bo słyszałem, że dobrze by było mieć je na najwyższych i dobrą opcją podobno jest też antyaliasing MSAA 4x). 
 

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: maksymalnie 1750zł, najlepiej żeby zestaw kosztował 1600zł  :]
  • Zastosowanie komputera: CS:GO 
    Kiedy zamierzam kupić komputer? - najlepiej jeszcze w te wakacje, mogę poczekać jeśli ceny podzespołów mają spaść
    Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
    Specjalne wymagania: tak jak wyżej pisałem 144fps, na tych ustawieniach co napisałem  :D +chce link do koszyka Morele, komputer oni mają złożyć-opcja składania, ponieważ sam, nie umiem, a raczej się boję xD 
    Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: specyfikacja monitora w linku do sklepu Morele.
    Których części potrzebujesz?: Cały zestaw, obecnie używam laptopa więc raczej nie da się nic z laptopa dodać do nowego PC.
    Jeszcze co do monitora i tego 144hz. Słyszałem, że 144hz działa tylko z kablem DVI czy coś takiego, więc płyta główna lub karta graficzna musi posiadać takie wejście by 144hz działało.
    Dodam, że zestaw nie ma zawierać systemu jak i napędu tylko same podzespoły.
    Z góry dziękuję! 



     
Edytowane przez Ferdek123
Link to post
Share on other sites

Części nowe / używane ?

Raczej preferowałbym nowe, ponieważ w Morele od razu mi go złożą. 

A co myślicie o tych zestawach?

https://www.morele.net/inventory/info/qcP1DZ/

https://www.morele.net/inventory/info/oJpT4R/

https://www.morele.net/inventory/info/N4WiPX/

 

 

Pod monitor 144Hz to Twój budzet zostanie szybko zjedzony przez GPU

Czemu? Oglądam sobie testy intel Pentium G4400 z 750ti i na ustawieniach co podałem jest 144fps, ale chce się dowiedzieć jakie dokładnie podzespoły dać, bo raczej Pentium G4400 do takiego zestawu za tą cenę będzie najlepszy. 

Link to post
Share on other sites

Dasz radę dołożyć jeszcze ~100zł, bądź tez bierzesz pod uwagę używaną kartę ?

 

 

Kiedy zamierzam kupić komputer? - najlepiej jeszcze w te wakacje, mogę poczekać jeśli ceny podzespołów mają spaść

To się zastanów, być może jeszcze jakaś gotówka wpadnie na ten cel  :).

Link to post
Share on other sites

Zapytałem o samą kartę, a to co innego. Zupełnie nie wiem po co ten post, chcesz się dowartościować czy tak po prostu by walnąć jeden więcej ?

Chyba jest jasno napisane, że autora interesują części nowe, więc po co głupie pytanie ?

 

PS nie mam problemów z dowartościowaniem się - idź powylewać swój jad gdzie indziej

Link to post
Share on other sites

Pentium nie da ci w każdym miejscu 144 fps zapomnij :) Jeśli grasz na low to poszedłbym w nowy zestaw bez grafiki i dokupił używana za 300 zł, chyba wpięcie grafiki to nie będzie dla ciebie problemem :)

https://www.morele.net/inventory/info/TVoMB1/

inaczej w tej cenie będzie ciężko złożyć coś na samych nowych częsciach

Może to być głupie pytanie, ale jak wiemy CS:GO to gra procesorowa, grafika jest ważna, ale jednak dobry procek to mus. Co myślisz o AMD APU A10-7870k 4 rdzenie po 4,1ghz i z zintegrowaną R7? Jak powiedziałem tylko CS:GO, więc w sumie APU nie było by lepsze skoro lepszy procesor+R7 który powinien wystarczyć?

Link to post
Share on other sites

Te rdzenie są tylko pozornie tak mocne z racji ich konstrukcji jednak w twoich ustawieniach graficznych nie powinno być problemu z uzyskaniem tych 120+ FPS:

http://media.gamersnexus.net/images/media/2015/amd/7870k-igp-csgo.png

Link to post
Share on other sites

Daruj sobie APU do csa nie ogarnie go :D

Dam ci mój przykład miałem i5 4460 + radeon 4850 fpsy to ok 200 na 1280x1024 i wszystko low msaa x4 :)

i3 6100 + radeon 7850 (za 300 zł go dostaniesz) to spokojne >200 fps w cs:go :)

Edytowane przez matej64
Link to post
Share on other sites

Chyba jest jasno napisane, że autora interesują części nowe, więc po co głupie pytanie ?

Zapytałem o konkretny podzespół, przestań siać zbędny spam bo tego typu zachowanie nie ma żadnego sensu. Budżet jest jaki jest i trzeba dać do zrozumienia osobie zainteresowanej, ze tu nawet trzeba wziąć używane GPU tym bardziej by mieć i3, a używane karta będzie zdecydowanie wydajniejsza. Jak ktoś chce sobie wpakować nieopłacalne podzespoły czy i7 w zestawie pod gry za 4 tys. zł też tak obstajesz przy tym co zainteresowany podał czy starasz się go przekonać, że nie ma to sensu z takiego i takiego powodu ?

 

Przede wszystkim nie rozumiem Twojego zachowania, pomijając już to że jesteś osobą z rangą jako często udzielający się w tym dziale powinieneś wiedzieć na czym polega specyfika tego miejsca. Tymczasem zadane pytanie o konkret uznajesz za głupie. Zaglądając tu przez kilka dni śmiało mogę stwierdzić, że jakość porad Twoich jak i Twojego „kolegi po fachu” jest żenująca. Są to odpowiedzi wyrywkowe, często wymigujące z dużą ilością lania wody w tematach o których obaj nie macie zielonego pojęcia, a także wprowadzanie w błąd w kwestii konkretnych podzespołów. Ale czego tu się spodziewać, „z braku laku i kit dobry”.

 

PS nie mam problemów z dowartościowaniem się - idź powylewać swój jad gdzie indziej

 To Cię boli, po tym co tu zobaczyłem nie omieszkam zgłosić tej kwestii administracji bo to co się w tym dziale wyrabia woła o pomstę do nieba. Każdy może się pomylić raz/dwa, ale non stop coś tu jest nie tak. W innych działach jak procesory i płyty też nie jest kolorowo, tam akurat panuje zasada „jest budżet to trzeba go wykorzystać” i nieważne jak, istotne jest by „wykonać plan w 100%”. O polecaniu w ciemno już nie wspominając.

BTW: nie cytuj całego posta pod postem, regulaminu nie czytałeś ?

Link to post
Share on other sites

 Zaglądając tu przez kilka dni śmiało mogę stwierdzić, że jakość porad Twoich jak i Twojego „kolegi po fachu” jest żenująca. Są to odpowiedzi wyrywkowe, często wymigujące z dużą ilością lania wody w tematach o których obaj nie macie zielonego pojęcia, a także wprowadzanie w błąd w kwestii konkretnych podzespołów. Ale czego tu się spodziewać, „z braku laku i kit dobry”.

 

Twierdzisz, że dałem gdziekolwiek złą poradę? Chyba, że to nie było kierowane do mnie to przepraszam :)

 

CS:GO jest taką grą, która mocno siada na procesor mam pod ręką zestaw Pentium G4400 + 750Ti i widzę, że cs nawet na najniższych ustawieniach ma problemy trzymać stałe 144 fps, to że osiągą tyle na de_dust2 to żaden argument na tej mapie z reguły ma się najwięcej fps na każdym sprzęcie, włącz na takim zestawie nowe de_nuke tam pentium już sobie nie radzi żeby utrzymac stałe chociaż 120 fps, a myślę że autor nie ograniczy się do grania trzech map de_dust2, mirage, inferno i to tylko w trybie turniejowym bo na DM już będzie mniej fps, a taki zestaw (i3 + 7850) pozwoli osiągnąć na każdej mapie 140fps+

 

Link to post
Share on other sites
Twierdzisz, że dałem gdziekolwiek złą poradę? Chyba, że to nie było kierowane do mnie to przepraszam

Nie nie było.

 

de_dust2 to mapa na jakiej najczęściej są robione FPS testy, których jest od groma na YT (tyle dobrego, że w trybie DM, który jeszcze trochę bardziej "pomęczy" CPU), ale jest tak jak mówisz - pojawiają się odświeżone, na których osiągi będą inne. 

Z tym, że jeszcze jedna kwestia - i3 nie zapewni stabilnego FPSu z racji braku fizycznych 4 rdzeni. Dlatego tym bardziej w tym budżecie byłoby dobrze składać coś na CPU i5 z czwartej generacji z używanych. 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze mówiąc, to macie 100% racji. Wiem, że CS opiera się głównie na CPU. Racja na de_dust2 na każdym sprzęcie będzie dobry FPS. Przemyślę to (przy czym zapytam, ceny podzespołów mają spaść?). Co do używanych części, to w sumie tą kartę graficzną można by było kupić używaną, a co do procesora, to pod żadnym pozorem bym nie kupił używanego procka. Rozmyślam nad zestawem i3 6100+gtx 950 (wszystko nowe), taki zestaw by się sprawdził w CS, czy wystarczy 750ti, dodam że ta 950 ma wejścia DisplayPort i DVI czyli idealne do tego monitora. 

Link to post
Share on other sites

@up własnie proceosry są dużo mniej awaryjne niż karty graficzne,duzooo rzadziej padają.Jeśli nikt nie katowal go OC przy slabym chłodzeniu i duzym napieciu to inna sprawa.Ty docelowo szukasz zablokowanego wiec to inna bajka.Procesor przezyje kilka kart,sam to wiem ze swojego przykładu.

Link to post
Share on other sites

@up własnie proceosry są dużo mniej awaryjne niż karty graficzne,duzooo rzadziej padają.Jeśli nikt nie katowal go OC przy slabym chłodzeniu i duzym napieciu to inna sprawa.Ty docelowo szukasz zablokowanego wiec to inna bajka.Procesor przezyje kilka kart,sam to wiem ze swojego przykładu.

A co do ogólnie tej 950, to opłaca się dopłacić te parę złoty czy nie?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy od kogo kupujesz używke.Jakie ma komentarze i ile gwarancji zostało.Można troche zaoszczędzic jak znajdziesz używke z dlugo gwarancja od pewnego sprzedawcy to jak najbardziej tak.Zależy ile taniej znajdziesz bo np.100zl to bym do nówki ze sklepu zaplacil.

Link to post
Share on other sites

 

 

A co do ogólnie tej 950, to opłaca się dopłacić te parę złoty czy nie?

20% większa wydajność względem 750 Ti. Do CS GO jednak różnica nie będzie aż tak odczuwalna. 

 

Co do używanego CPU - to tutaj ryzyko zdecydowanie mniejsze niż w przypadku GPU. Będzie on działać albo nie i filozofii tutaj nie ma i dlatego zawsze warto brać CPU z gwarancją rozruchową. 

Link to post
Share on other sites

20% większa wydajność względem 750 Ti. Do CS GO jednak różnica nie będzie aż tak odczuwalna. 

 

Co do używanego CPU - to tutaj ryzyko zdecydowanie mniejsze niż w przypadku GPU. Będzie on działać albo nie i filozofii tutaj nie ma i dlatego zawsze warto brać CPU z gwarancją rozruchową. 

No tak patrzę i jednak to i3 6100 to będzie kozackie do CS:GO. Czyli wychodzi na to, że zestaw będzie kosztował do 2000zł. Co do monitora i wejść, słyszałem, że przy DVI działa tylko 120hz, a przy DisplayPort 144hz, jak to tak naprawdę jest? Jeszcze co do kart graficznych, lepiej do tego CS:GO wziąć 750ti czy 950? Na ile lat +/- wystarczy ten komputer. Może to być dziwne pytanie, ale co jeśli wyjdzie nowy CS, można się spodziewać jakiś większych wymagań, jeśli tak to ten komputer pociągnie na tych 150+ fps?

Link to post
Share on other sites

 Co do monitora i wejść, słyszałem, że przy DVI działa tylko 120hz, a przy DisplayPort 144hz, jak to tak naprawdę jest? 

DVI dual link powininen obsłużyc 144hz, ale dużo lepszym rozwiązaniem będzie display port

 

 

Jeszcze co do kart graficznych, lepiej do tego CS:GO wziąć 750ti czy 950? 

do csa obojętnie, bo za dużej różnicy ci to nie zrobi, ale przy obecnych zmianach na mapach lepszym wyborem może być 950 

jeśli będziesz brał 750ti zwróć uwagę, czy ma DisplayPort

 

 

Może to być dziwne pytanie, ale co jeśli wyjdzie nowy CS, można się spodziewać jakiś większych wymagań, jeśli tak to ten komputer pociągnie na tych 150+ fps?

To chyba oczywiste, że będą wyższe wymagania i wydaje mi się, że miną jeszcze z 3-4 lata co najmniej zanim wyjdzie nowy cs i obstawiam, że ten sprzęt nie wyciągnie 150fps+ 

Link to post
Share on other sites

DVI dual link powininen obsłużyc 144hz, ale dużo lepszym rozwiązaniem będzie display port

do csa obojętnie, bo za dużej różnicy ci to nie zrobi, ale przy obecnych zmianach na mapach lepszym wyborem może być 950 

jeśli będziesz brał 750ti zwróć uwagę, czy ma DisplayPort

To chyba oczywiste, że będą wyższe wymagania i wydaje mi się, że miną jeszcze z 3-4 lata co najmniej zanim wyjdzie nowy cs i obstawiam, że ten sprzęt nie wyciągnie 150fps+ 

Tzn. To jest naprawdę dziwne pytanie, ale jednak CS chyba mimo że byłby nowy to nie będzie raczej miał wymagań z kosmosu. Co jeśli chciałbym kiedyś zrobić upgrade komputera? Np. Chciałbym wymienić tą i3 na i5 SKAJLAJK, będę musiał zmieniać zasilacz np. obecnie byłby Antec 500w? Czy Antoś da rade?

 

 

jeśli będziesz brał 750ti zwróć uwagę, czy ma DisplayPort Cytat
 

A tak ogólnie monitor lepiej podłączyć do płyty głównej czy do karty graficznej? Ma to jakieś znaczenie? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Musisz podłączyć do karty graficznej, bo te na płycie głównej to złącza zintegrowanej karty graficznej, które i tak nie będą działać po dołączeniu dedykowanej grafiki.

 

Przy wymianie w przyszłości na i5 jak najbardziej antec wystarczy, to samo jak byś chciał wsadzić lepszą grafikę to z większością sobie też poradzi :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...