Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Corsair 800D by Martion

worklog modding 800D Martion

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:35

Złożyłem wczoraj kompa, ale prawy panel boczny się nie domyka :/

• 0

#22 elder

elder
  • Touch of darkness

• 606 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 20:54

Daj fotki jak to się przedstawia obecnie.

• 0

#23 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 20:01

Wrzucę jak wrócę do domu, bo jestem w Gdańsku. Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edit:

Obiecane zdjęcia.

zT6VDi0.jpg

GBr2CZE.jpg

Dodatkowo przy składaniu odkryłem, że dolny koszyk na dyski ma miejsce na wentylator 120 mm, a nie 140 mm.

UmdBMkY.jpg

PnjDOrN.jpg

Na razie oryginalny wentylator jest przykręcony na 1 śrubę.

Użytkownik Martion edytował ten post 17 lipiec 2016 - 20:02

• 0

#24 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 22:38

Edit 2:

Na razie zostaje 800D. Elder zainspirował mnie Black Ice Project jeśli chodzi o umiejscowienie chłodnic i zasilacza, z tą różnicą, że chłodnicę nie będą mieć 560 mm, tylko 480 mm.

D3f4RI4.jpg

Zdjęcie komputera w obecnej formie postaram się wstawić w tym tygodniu.

PS. Trzecia sztuka BI jest zaklepana?

• 0

Spoiler

#25 elder

elder
  • Touch of darkness

• 606 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 23:09

Trzecia szt BI zostaje u mnie.

2x480rad w 800D można zamontować z PSU na froncie budy ale nie tylko hotswap ale zatoki wtedy też  do demontażu.

Także midplate do modyfikacji (duża wstawka hex mesh aby dolna 480tka miała skąd brać powietrze).

Przez front musi wejść do budy masa powietrza do sprawnej wymiany ciepła tych dwu szt 480rad

więc znowu hex mesh.

Szykuje się masa zmian aby rzetelnie to ogarnąć.

Podobny max airflow mod frontu był wykonany w 800D Zbyszka.

p13105536ps66.jpg

Tutaj dał bym mesh oprócz zatok też poniżej ... w miejsce drzwiczek od hotswap.

Osiem wentylatorów na obydwu chłodnicach potrzebuje podania przez front budy dużej ilości powietrza.

Siatka micro hex z fotki dostępna tutaj:

http://soctech.pl/oc...erforowana.html

• 0

#26 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 17:15

Obiecane zdjęcia.

7wKlTo5.jpg

zLAyXmc.jpg

Zepsuł mi się kontroler wentylatorów (Lamptron CW611) :/

uiN7KHT.jpg

Po wciśnięciu ramki w jednym miejscu wyświetla prawidłowo.

FReUKce.jpg

Zacząłem się zastanawiać, czy lepszą opcją nie będzie zrobienie własnej obudowy  :wariat:

• 0

Spoiler

#27 elder

elder
  • Touch of darkness

• 606 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 17:46

Albo zamówienie jej u Charliego :D

MT06eFB.jpg?1

• 0

#28 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 13:59

Mam dwie uwagi do obudowy Charliego:

- brak miejsca na kontroler obrotów i napęd DVD (na upartego może być na USB), chyba że jest przewidziane miejsce na kontroler pomiędzy górną chłodnicą, a przodem obudowy

- przycisk Power na dole obudowy, ja trzymam obudowę na ziemi ponieważ nie mam miejsca na biurku (3 monitory)

I mam jeszcze pytanie: gdzie są montowane dyski?

I jeszcze jedna sprawa. Czy Charlie będzie skłonny zrobić drugą sztukę swojej obudowy?

• 0

Spoiler

#29 ML MODS

ML MODS
  • ML MODS

• 1973 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 29 lipiec 2016 - 14:24

I jeszcze jedna sprawa. Czy Charlie będzie skłonny zrobić drugą sztukę swojej obudowy?

Jak zapytasz go to się dowiesz :) 
  • 0

Fanpage: ML MODS

Wcześniej znany pod nickiem: Mlody

CPU : Intel i7 5820k@4.5GHz // MOBO : Asus X99 Deluxe USB 3.1 // RAM : 16GB Geil Super Luce DDR4 // GPU : EVGA GTX 980Ti // SSD : Sandisk a110 256GB +  2x Crucial MX100 256GB RAID 0// PSU : EVGA SuperNOVA 1000 P2 80+ Platinum // CASE : Thermaltake Core P5 // Chłodzenie: Full Custom LC Loop (Project Purple Core)

#30 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 15:45

Udało mi się naprawić kontroler :D

tfdp41Q.jpg

Przy okazji ogarnąłem trochę kable za mobotray i prawy panel już nie odstaje.

• 0

Spoiler

#31 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 23:29

Chcę po tej 3 miesięcznej nieobecności mnie w tym temacie poinformować, że ja jak i komputer żyjemy :)

W komputerze nic się nie zmieniło, jedynie doszło mouse bungee (Zowie CAMADE). Dodatkowo kupiłem pada Xbox One Elite. Główną przyczyną tej przerwy było zbieranie pieniędzy i kupno sprzętu Fanateca. W weekend postaram się dodać zdjęcia.

Podczas tej 3 miesięcznej przerwy podkręciłem procesor na taktowanie 4,2GHz przy napięciu 1,13V. Jak widać poniżej 2 godz. test w programie LinX przebiegł bez problemów.

TajTZFg.jpg

W pierwszym poście napisałem że:

- wymienić kartę graficzną (na GTX 1080 Ti lub GTX 1180 lub GTX 1180 Ti, chyba że zmienią nazwę)

Ale nie wytrzymałem i zrobiłem sobie imieninowy prezent.

93T703r.jpg

Edit (13.11.2016)

Mouse bungee wygląda tak (Zowie CAMADE).

vIjREFY.jpg

Do nowego pada (Xbox One Elite Controller) dostałem kabel USB w ładnym oplocie.

kgD2bGd.jpg

Od Fanateca kupiłem ClubSport Static Shifter Paddles, ClubSport Steering Wheel Formula, ClubSport Shifter SQ V1.5, i ClubSport Handbrake. Rok temu kupiłem jeszcze używaną kierownicę ClubSport Wheel Base V2 i ClubSport Steering Wheel Universal Hub.

Spoiler

Muszę zrobić sobie jeszcze "kokpit" i kupić okrągłą kierownicę.

Byłem na PGA na którym zrobiłem aż 3 zdjęcia. 2 z nich przedstawiają (chyba) pośpiech (wstawiam jedno zdjęcia, bo oba przedstawiają to samo).

WFLGRhw.jpg

Na targach widziałem również Black Ice Beta Eldera (faktycznie jest olbrzymia :P).

PS. Część zdjęć sprzętu Fanateca robiłem kiedy było słońce, a 2 pierwsze jak już się ściemniło dlatego są bardziej żółte. A zdjęcia ClubSport Wheel Base V2 i ClubSport Steering Wheel Universal Hub robiłem w maju.

PS2. Prosiłbym któregoś moderatora o zmianę tytułu na "Worklog by Martion" i zmianę w tekście w 1. poście z "Oprócz tego mam tytułową obudowę Corsair Obsidian 800D, oraz:" na  "Oprócz tego mam obudowę Corsair Obsidian 800D, oraz:"

Polecicie jakiś (najlepiej prosty w nauce) program do modelowania obiektów 3D?

Użytkownik Martion edytował ten post 13 listopad 2016 - 00:42

• 1

Spoiler

#32 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 20:08

Nie mam wytłumaczenia czemu dopiero teraz dodaje zdjęcia nowej karty. Na zdjęciach porównałem do siebie poprzednią kartę graficzną (Palit GTX 980 JetStream) i obecną (Palit GTX 1080 GameRock).

Tak prezentuje się Palit GTX 980 JetStream.

Spoiler

A tak Palit GTX 1080 GameRock.

Spoiler

Jak widać zaszło kilka zmian w budowie karty. Po pierwsze PCB w GTX 1080 jest tej samej wysokości co obudowa cooler, w odróżnieniu od GTX 980 gdzie PCB ma standardowe wymiary.

Druga zmiana bardzo ułatwia odpinanie kabli zasilających. Otóż wejścia na kable zasilające zostały obrócone o 90*, co spowodowało że klipsy trzymające kable zasilające w złączach są teraz od strony backplata, a nie radiatora.

Zmieniło się również podświetlenie karty. W GTX 980 były białe diody za wentylatorami, a w GTX 1080 nie ma tych diod. W nowej karcie na górze jest podświetlane logo z diodami RGB, którymi tym razem możemy sterować.

Diody można wyłączyć, ustawić wybrany stały kolor, włączyć tęczę (czyli przechodzenie przez wszystkie kolory) lub ustawić je żeby zmieniały się wraz z temperaturą karty (zielony - chłodna, niebieski - ciepła, czerwony - gorąca; niestety nie pamiętam przy jakich temperaturach kolory się zmieniają).

Kartę na razie ustawiłem na taktowanie z wersji Premium Edition (1745/10512MHz).

W tym roku zbyt dużo nie zrobiłem jeśli chodzi o modding, ale mam nadzieje że poprawi się to w przyszłym 2017 roku  :)

Mam 2-3 pomysły na worklogi, więc mam nadzieje że je zrealizuję (chciałbym zrealizować w przyszłym roku przynajmniej jeden pomysł).

PS. Pamiętam że Elder w którymś worklogu napisał jakie narzędzia wykorzystuje do danego materiału, ale nie mogę tego znaleźć. Więc jeśli ktoś pamięta w którym worklogu Elder o tym pisał to proszę o podzielenie się tą informacją :pomocy:

Użytkownik Martion edytował ten post 20 grudzień 2016 - 20:09

• 0

Spoiler

#33 huckinCharlie

huckinCharlie
  • another time another place

• 1004 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 20 grudzień 2016 - 21:50

:)  Jak kultura pracy nowej zabaweczki, w porównaniu z poprzednią serią?

Użytkownik huckinCharlie edytował ten post 20 grudzień 2016 - 21:51

• 0

workhorse H2O ::: 6900K @4.4 - asus X99e ws- Radeon Pro Duo - NVMe 1T - SSD 2TB - 64GB RAM 3000 - Super Flower leadex 1000W

Audioengine D1 - XFI Titanium HD (6x LME49990) - Audiolab M-DAC - Adam Artist 5/6 - ATH M50x - Nexus 6P 128GB - Vsonic SDV3s mod

ONE

#34 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 13:03

Trudno mi ocenić kulturę pracy karty, ponieważ przy GTX 980 korzystałem z defaultowego ustawienia prędkości wentylatorów, a przy GTX 1080 ustawiłem samemu w MSI Afterburner (nie korzystałem z defaultowych ustawień).

UvHuzj0.jpg

Tym razem samemu ustawiłem prędkość wentylatorów, ponieważ Nvidia przy Pascalach wprowadziła GPU Boost 3.0. Maksymalne taktowanie dostępne jest do ok. 75*C wg. testu przeprowadzonego przez PCLab.

U mnie przy tym ustawieniu wentylatorów mam maksymalnie 80*C na karcie, ale objawia się to dość słyszalnym szumem  :(

Edit

Znalazłem post Eldera o którym wczoraj pisałem.

Proxxon 100W do 1 i 2mm alu tylko używałem ...do krótkich cięć bo za słaby i grzeje się przy dłuższej pracy,najbardziej poręczna multiszlifierka jaką miałem.

Szkoda tej maszynki do cięcia stali,spaliłem jednego Proxxona od takiego katowania i kupiłem drugiego który do precyzyjnych cięć w alu nadal służy.

Dremel 4000 170W jest ok,większy i mniej poręczny od Proxxona ale mocarz i daje radę przy dużych ilościach cięcia tafli 2mm aluminium.

System wymiany tarczek Speed Clic bajka.

Dremel DSM 20 za duży i zbyt szeroki do modów w budzie,problem z podejściem do cięcia np w zatokach budy ale idealny do blach budek zarówno alu jak stalowych bo ma bardzo mocny silnik.

Do cięcia stali idealny ale nie robię modów w stali,nienawidzę tego materiału...tylko aluminium na mody do budek.

Użytkownik Martion edytował ten post 21 grudzień 2016 - 14:45

• 0

Spoiler

#35 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 14 luty 2017 - 21:02

Wróciłem dzisiaj do oryginalnej krzywej prędkości wentylatorów karty graficznej i dodatkowo podkręciłem ją bardziej. Udało się osiągnąć 1795 MHz na rdzeniu (z boostem do 1935 MHz "na papierze") i 1375 MHz na pamięciach (efektywnie 11 GHz). Rzeczywisty boost to 2000-2100 MHz - wg. 3DMark Time Spy taktowanie rdzenia wynosiło 2063 MHz.

Będę próbował jeszcze trochę wycisnąć z pamięci (niestety dla rdzenia to koniec - po zwiększeniu taktowania o 5 MHz pojawiają się artefakty). Testowane w 3DMark Time Spy, czyli z wykorzystaniem DirectX 12. Możliwe że będę jeszcze próbował uzyskać stabilne taktowania przy użyciu 3DMark Fire Strike - DirectX 11.

Obejrzałem w zeszłym tygodniu ten film i zrozumiałem że muszę wymienić płytę główną, żeby nie hamować karty (PCI-E pod które jest podłączona działa w przepustowości x8). A czemu PCI-E karty graficznej działa w przepustowości x8, a nie x16? Dlatego że korzystam również z karty dźwiękowej na PCI-E i płyta główna myśli, że jest konfiguracja 3-way.

Dzu13lz.jpg

8E1v48x.jpg

Karta graficzna zajmuje 2,5 slotu, dlatego gniazda PCI_E1, PCI_E2 i PCI_E3 są zajęte. I mam 2 opcje, albo karta graficzna będzie miała PCI-E z przepustowością x8, albo zasłonie całkowicie 1 wentylator karty graficznej. Dlatego zacząłem zastanawiać się nad wymianą płyty głównej. Tym razem chcę kupić porządną konstrukcję, a nie jak w przypadku MSI (była to jedna z najtańszych płyta z chipsetem X99).

Zastanawiam się nad Asusem X99-Deluxe II i Rampage V Extreme. W oko wpadł mi też Rampage V Edition 10, tylko cena przeraża.

Mały spoiler:

Spoiler

PS.

1Q9ojKJ.jpg

Niestety ta czcionka nie ma "ą" i "ę" - Bradley Hand ITC gdyby ktoś był ciekawy.

Użytkownik Martion edytował ten post 14 luty 2017 - 21:16

• 0

Spoiler

#36 JAccA90

JAccA90
  • Gaduła

• 333 postów

Napisano 14 luty 2017 - 21:22

A może GPU dać w pionie? :)  Wtedy dźwięk będziesz mógł wpiąć w PCI_E1 bądź inne gniazdo. Pomyślałeś o takim rozwiązaniu czy już nastawiłeś się na nową płytę główną?  :P 

• 0

#37 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 14 luty 2017 - 21:32

Wydaje mi się że karta musi być w PCI_E1 żeby miała x16 (niestety mam procesor z 28 liniami). Byłem napalony na Rampage V Edition 10 do puki nie zobaczyłem ceny :P

Użytkownik Martion edytował ten post 14 luty 2017 - 22:02

• 0

#38 JAccA90

JAccA90
  • Gaduła

• 333 postów

Napisano 14 luty 2017 - 22:30

A w Biosie nie da się zmienić ustawień zarządzania PCI-E?

• 0

#39 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 280 postów

Napisano 15 luty 2017 - 18:40

Znalazłem w BIOSie ustawienia PCI-E.

kLp4zOK.png

Niestety mogę jedynie zmienić generację PCI-E, zmieniłem na generację pierwszą.

TCsAKX0.png

Ale niestety nic to nie dało i PCI-E karty graficznej nadal działa w przepustowości x8  :(

• 0

Spoiler

#40 JAccA90

JAccA90
  • Gaduła

• 333 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:50

a po wypięciu dźwięku GPU działa na x16?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: worklog, modding, 800D, Martion

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych