Skocz do zawartości

Laptop do CS:GO (15,6 vs 17,3 cala?)


Recommended Posts

Witam, będę niezmiernie wdzięczny jeśli udzielicie kilku rad dotyczących wyboru laptopa, który przede wszystkim pozwoliłby komfortowo grać w CS:GO na najniższych detalach uzyskując jak najwięcej FPS (stabilne 90-100 FPS w zupełności by wystarczyło gdyż nie zależy mi na ilościach kosmicznych 'ponad 150 fps' ). I bardzo ważna kwestia, czy postawić na wydajność wybierając 15,6 cala czy też postawić na większy ekran kosztem podzespołów. Budżet mieściłby się w granicach 1500-2000 zł, tak więc zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że w tej półce cenowej nie będzie to jakiś potwór ale tak jak wspomniałem - nie potrzebuję go do gier, jedyna gra w którą będę grał to CS:GO i to na dodatek w jak najniższych detalach by mieć stabilne FPS. Z tego co wiem, CS:GO dużo lepiej "współpracuje" z Intelem aniżeli AMD, jednak myślę, że będziecie w stanie mi pomóc i doradzić. 
 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 1500-2000 zł

2) Rozmiar matrycy: 15,6 lub 17,3 cala (czy na 15,6 cala da się w miarę komfortowo grać?)

3) Główne zastosowanie: do codziennego użytku, czasami oglądanie filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie internetu i jedna jedyna gra na najniższych detalach (nacisk na FPS'y) - CS:GO

4) Miejsce użytkowania: głównie w domu, od czasu do czasu u kumpla

5) Wymagania specjalne: brak specjalnych wymagań, czy warto by była matowa, full hd podczas grania w CS:GO - nie mam pojęcia, gdyż się na tym nie znam

6) Osobiste preferencje: brak

7) System operacyjny: nie jest wymagany system operacyjny, nawet lepiej by nie było - taniej

8) Własna propozycja: szczerze mówiąc liczę na Wasze porady i sugestie

 

Pozdrawiam serdecznie!

Link to post
Share on other sites

 Nie no pewnie ,że kupi dokładając 800zł :D a różnica w wydajności to będzie tak kolosalna zę może hmm +- 15 fpsów uciągnie worth i to bardzo ale to już autor zadecyduje , z czystej ciekawośći bo patrząc na tą konfiguracje lepie jedynie na + jest karta która i tak wypada marnie na grach z 2010 roku ma 50/60 fpsów  nie rozumiem skąd ta uwaga z konfiguracją 4 gb ramu  taktowanie większym o 100Hz ? procek gorszy a trzeba jeszcze dopłacić do niego 800 zł no nie wiem czy to deall życia   :D xd //_SornoQ 

Pozdrawiam :D

 

Od ogłoszeń sprzedaży jest odpowiedni dział. Oczywiście że Autor kupi wydajniejszego laptopa za takie pieniądze. // _Skipper_

Edytowane przez _Skipper_
Link to post
Share on other sites

Najwydajniejszy będzie Asus R556 za 2199 zł:

http://www.x-kom.pl/p/240124-notebook-laptop-156-asus-r556lb-xo153d-8-i5-5200u-8gb-1tb-dvd-rw-gt940m.html

 

Recenzja (zwróć uwagę na konfiguracje):

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-R556LN.133668.0.html

 

Jakbyś znalazł gdzieś Asusa F555 w podobnej konfiguracji, to kupuj śmiało - jest to poprawiona wersja R556.

 

Laptop musi być nowy?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

byłby to mój pierwszy zakup dlatego raczej nie chciałbym się naciąć i kupić jednak nowego laptopa, po prostu nie mam doświadczenia z tego rodzaju sprzętami więc kupno używko byłoby dla mnie zbyt dużym ryzykiem. Laptop, który podałeś trochę wybiega poza budżet no i jest 15-calowy. Chyba jednak wolałbym 17-calowego z tej racji, że rzadko będę z nim gdzies wychodził, a nawet jeśli to jego gabaryty nie byłyby dla mnie problemem. Priorytetem są stabilne FPS'y w CS:GO, naprawdę 80-100 stałych FPS'ów w zupełności mi wystarczy, dlatego szukam laptopa w specyfikacji, która by pozwoliła uzyskać takie statystyki przy najniższych detalach. Jak wspomniałem, w żadne inne gry nie będę na nim grał. 

Link to post
Share on other sites

Gdzie szukać używanych? Jaką mogę mieć pewność, że kupując używanego nie wyrzucę pieniędzy w błoto? Używany laptop może mieć spore zużycie, porysowaną obudowę, itp. To jaka karta graficzna byłaby wystarczająca? Z tego co czytałem, CS:GO wymaga przede wszystkim w miarę mocnego procesora więc tutaj stać by mnie było na coś z i5, natomiast z tego co czytałem absolutnie nalezy unikać AMD i Radeonów, najlepiej by była karta graficzna dedykowana no i Intel zdecydowanie najlepszą opcją.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu kupiłbym Asusa R556/F555 z i5u i GT 940M - to tyle, jeżeli bierzemy pod uwagę tylko nowe laptopy.

 

Jeżeli laptop może być używany, to poszukaj Lenovo Y50 z i5H oraz GTX 960M - konfiguracji z GTX 860M nie bierz pod uwagę z powodu słabej matrycy typu TN.

 

Nikt Tobie takiej pewności nie da - poszukaj na allegro oraz olx. Umów się na odbiór osobisty. Przygotuj pendrive'a z odpowiednimi programami do sprawdzenia CPU i GPU. Sprawdź czy obudowa nie ma pęknięć ani wgnieceń a matryca uszkodzonych pikseli. Rysek raczej nie unikniesz a jeżeli tak, to cena będzie odpowiednio wyższa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...