Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Zamierzam kupic TV do filmow i grania lecz ostatnio zdalem sobie sprawe ze mam maly pokoj i bede musial miec TV blisko stad moje pytanie: Z jakiej najmniejszej odleglosci zdolam objac wzrokiem caly tv bez koniecznosci meczenia oczu ciaglymi ruchami na boki i do gory oraz z jakiej odleglosci taki TV nie bedzie psul mi wzroku. Innymi slowy czy na np. 50' TV da sie grac w  gry i ogladac tv z odleglosci np. pol metra czy metra?

 

Jeszcze jedno pytanie: Taki TV posiada glosniki zatem czy podlaczajac go do komputera glosniki komputerowe przejma  prace glosnikow TV?

 

Przepraszam za takie dziwne pytania ale nie znam sie na tym.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

Granie na 50 calach przy takiej odległości to będzie koszmar, siedząc metr od ekranu nie dasz rady objąć go całego wzrokiem. To na dłużą metę stanie się męczące. Popsujesz sobie wzrok a głowa będzie boleć po 30 minutach gry. Minimalna odległość w twoim przypadku powinna wynosić ok 2 przekątnych ekranu. to jakieś 2,5 metra. Co do głośników. Nie ma problemu by głośniki komputerowe grały zamiast tych przy TV to tylko kwestia konfiguracji audio w panelu sterownia i wybrania domyślnego urządzenia audio. Zamiast HDMI audio wybierasz głośniki Realtek HD Audio.    

Link to post
Share on other sites

Granie na 50 calach przy takiej odległości to będzie koszmar, siedząc metr od ekranu nie dasz rady objąć go całego wzrokiem. To na dłużą metę stanie się męczące. Popsujesz sobie wzrok a głowa będzie boleć po 30 minutach gry. Minimalna odległość w twoim przypadku powinna wynosić ok 2 przekątnych ekranu. to jakieś 2,5 metra. Co do głośników. Nie ma problemu by głośniki komputerowe grały zamiast tych przy TV to tylko kwestia konfiguracji audio w panelu sterownia i wybrania domyślnego urządzenia audio. Zamiast HDMI audio wybierasz głośniki Realtek HD Audio.    

A czy taki TV ale 40' juz daloby rade  czy dalej za duzy?

Link to post
Share on other sites

czy na np. 50' TV da sie grac w  gry i ogladac tv z odleglosci np. pol metra czy metra?

Z półtora metra spokojnie się da, kwestia przyzwyczajenia. Mam czterdzieści dwa cale u siebie dobrze skalibrowane, gram z odległości jednego metra i żałuję, że nie wziąłem pięćdziesięciu cali. Nie musi być wszystko wyliczone jak w podręczniku - przekątna/odległość widza. Kiedyś to miało większe znaczenie w przypadku kineskopów, plazm i telewizorów z podświetleniem ccfl.

Link to post
Share on other sites

Z półtora metra spokojnie się da, kwestia przyzwyczajenia. Mam czterdzieści dwa cale u siebie dobrze skalibrowane, gram z odległości jednego metra i żałuję, że nie wziąłem pięćdziesięciu cali. Nie musi być wszystko wyliczone jak w podręczniku - przekątna/odległość widza. Kiedyś to miało większe znaczenie w przypadku kineskopów, plazm i telewizorów z podświetleniem ccfl.

No to teraz juz sam nie wiem :P Dzieki za odpowiedz  skoro mowisz ze z odleglosci metra sie da to bede musial sie  and tym zastanowic powaznie...

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...