Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ostatnio kuzyn zakupił taki oto zestaw polecony z forum działał dobrze aż do teraz. Po włączeniu jakiejkolwiek gry nawet mało wymagającej komputer sam się resetuje po około 10min-30min  (czarny ekran i reset) nic nie instalował od tamtego czasu dodam, że w przeglądarce działa dobrze. Sprawdzaliśmy w HW monitor temperatury moje są dużo większe gdyż mam słabsze chłodzenie a nie mam takich problemów.  Windows 7 sterowniki aktualne. Jakieś pomysły ??

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x  Gigabyte GA-Z170-HD3P /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2666MHz CL16 Ballistix Tactical 1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

Link to post
Share on other sites

Kuzyn nie podkręcał bo nawet nie umie a temperatury ma max 60 gdzie ja mam 80+ i nie mam problemów ;)

 

PS: PC składany w morele jakoś 2 miechy temu do teraz było dobrze GTA V wszystko chodziło na full. Teraz nawet w cs resetuje pc.

Edytowane przez hubert9641
Link to post
Share on other sites

A sprawdzał ktoś jak to wszystko jest podłączone? Już nie jeden taki przypadek przerabiałem,że wtyczka była niedociśnięta,coś było nie podłączone bądź nie właściwie podłączone.Takie duże sieci jak morele składają sprzęt masowo więc bardzo prawdopodobne ze wkradło się jakieś niedopatrzenie.Rutyna już nie jednego speca zgubiła.

 

Proponuje posprawdzać wtyczki od zasilania procesora,24pin zasilanie mobo,6+8 pin na grafice.Sprawdzić czy pamięć ram jest poprawnie zamocowana.Sprawdzić czy chłodzenie procesora jest poprawnie zamontowane.Jeżeli to nic nie da to polecam wymontować tego geforca i sprawdzić kompa na grafie intela.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie "dziwny". Powiem tak,od kiedy przestałem wgrywać różne ,dziwne rzeczy (z ciekawości) i mam na komputerze tylko to co mnie interesuje i jest przydatne oraz legalne (kiedyś bywało różnie),właściwie nie mam żadnych problemów. Zdarzały się dziwne przypadki,ale były związane z opóźnieniami w sterownikach pod win 10. Dość szybko,po kolejnych aktualizacjach,problemy znikały....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...