Skocz do zawartości

Wymiana digitizera - Xperia Z1 Compact


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dlomlo,

Recommended Posts

Dzień dobry,

na wstępie chciałem zaznaczyć ze jestem zielony w tych sprawach i prosiłbym o wyrozumiałość. Wczoraj zbiłem sobie szybkę w moim telefonie (Sony Xperia Z1 Compact). Od tego momentu mój telefon nie reaguje w ogóle na dotyk, wyświetlacz jest w pełni sprawny. Z tego co się zorientowałem wymiana wyświetlacza + dotyku z robocizną kosztuję około 300 zł, nigdzie nie mogłem znaleźć wymiany samego dotyku. I tutaj moje pytanie czy gdybym kupił np: http://allegro.pl/dotyk-digitizer-sony-xperia-z1-compact-d5503-org-i6282597516.html to mógłbym samodzielnie wymienić jedynie dotyk? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. 

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dotyk sam można wymienić, ale nie warto.

1. Digitizer jest sklejony z wyświetlaczem i jest sprzedawany jedynie z nim, jest integralną częścią wyświetlacza. Sam digitizer sprzedawany osobno jest podróbką, z którą korzystanie z telefonu jest praktycznie niemożliwe. Można znaleźć digitizer z demontażu, ale to bardzo rzadko i po montażu takiego bardzo często występują defekty w wyświetlanym obrazie.

2. Podczas rozkręcania bardzo łatwo uszkodzić coś w telefonie, zwłaszcza przy tak ciężkiej do rozkręcenia konstrukcji z1c.

Nie warto pchać się w wymianę digitizera, bo tylko stracisz niepotrzebnie pieniądze, czas i nerwy. Uzbieraj te 300 i miej spokój, albo sprzedaj tak telefon jako uszkodzony i kup coś innego. Wymianę digitizera zdecydowanie odradzam! (Sam kiedyś wymieniłem i nie polecam.)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...