Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post an tym forum i chcę się ze wszystkimi przywitać.

 

 

Śledzę już od kilku miesięcy rynek komputerowy z zamiarem kupna nowej jednostki o wartości około 4000 zł (zakładam wahanie +- 200 zł od kwoty 3800 zł). Teraz pracuję na laptopie, ale tego chcę sprzedać za około 2000 zł i dołożyć plus minus drugie tyle, bo tęskno mi do dobrych tytułów ;)

 

Śledzę również kurs dolara i euro. Jako że drugie 2000 zł wyłożę z euro, jego wysoki kurs jest mi na rękę, natomiast windujące ceny dolara wszystkich nas odstraszają przed zakupami. I tu pojawia się pytanie:

 

Czy warto czekać z kupnem komputera stacjonarnego za około 3800 zł do OC?

 

Na YT obejrzałem masę filmików i niektórzy mówią o rewolucjach w architekturze komputerów, które mają nadejść. Ale jak porównamy komputery z 2015 roku to ani cenowo ani wydajnościowo rewolucji nie ma. Jak to będzie wyglądało do końca 2016 roku? Czy czekacie na jakąś premierę (o której może nie wiem) tak ważną (jaką miała być) jak Radeon RX 480?

 

Zaznaczam, że kupuję komputer do OC zgodnie z tą logiką:

  • Będzie on droższy o kilkaset złotych, ale posłuży na przynajmniej 2 lata dłużej (a może i więcej, jeżeli dołożymy więcej pieniędzy na komponenty, dodatkowe GPU, chłodzenie, RAM itd.). Generalnie liczę na jego elastyczność i możliwość rozwoju (dlatego jestem skory dopłacić do "K").
  • Nie zmienię jednostki przez następne 5 lat.
  • Liczę też na lepsze osiągi w porównaniu do systemów bez możliwości OC.

Zaznaczam również, że "nie pali mi się". Mogę poczekać z kupnem do 3-4 miesięcy maksymalnie. Nie przeszkadzałaby mi też sytuacja w stylu: od tygodnia mam płytę główną i CPU, a czekam bo nikt nie sprzedaje dobrego GPU w zadowalającej cenie (tak, jestem łowcą okazji, wolę poczekać, niż przepłacić).

 

Reasumując:

1. Czy warto czekać z kupnem komputera stacjonarnego za około 3800 zł do OC?

2. Czy moja specyfikacja jest odpowiednia dla wymagań, które jej stawiam i niedogodności, które mogę znieść?

 

Za wszelkie sugestię dziękuję, a krytykę przyjmę na klatę ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz zamieniłbym na lepszą jednostkę. SPC nie jest złe jednakże lepiej wypadł by:

Thermaltake Smart SE Modular 530W

lub z większym zapasem mocy

FSP/Fortron ATX 600W, 600-60AHBC

 

Co do grafiki zostanie zaraz zjechany ale...

Nie pchał bym się na razie w RX 480. Wersje referencyjne mają bolączkę wydajniościową ale co ważniejsze problemy z paleniem gniazd PCIe lub całych płyt głównych (w małym procencie Intela oraz tych z wyższej półki) niby sterowniki mają to poprawić jednak wołałbym poczekać przynajmniej na pierwsze wersje referencyjne i ich test czyli ok 2 tyg.

Ostatecznie na esc.pl ostatnio pojawiają się wersje R9 390 w kwocie ~1300 od msi i sapphire śa to dobre grafy do tego procka ale stara generacja i wgl...

Link to post
Share on other sites

Na pewno skreśl RX 480 - na referenta szkoda nawet patrzeć. Wstrzymałbym się z zakupem do premiery GTX 1060.

 

 

 

Thermaltake Smart SE Modular 530W lub z większym zapasem mocy FSP/Fortron ATX 600W, 600-60AHBC

Za takie pieniądze można dostać lepsze jednostki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...