Skocz do zawartości

Maksymalne napięcie i temperatury 4790K OC


Recommended Posts

Witam

 

Szybkie pytanie - czy jest jakaś górna granica jeżeli chodzi o Vcore dla 4790K? Wiem że głównie rozchodzi się o temperatury, ale chyba zbyt wysokie napięcie też może coś spalić?

 

Procek po skalpie - na napięciu 1.43v zrobiłem 5.0ghz przy wyłączonym HT, niestety po 10 sekundach OCCT wywala Bsoda, dlatego chciałem dać jeszcze więcej ale boję się trochę bo z reguły nie przekraczałem 1.35 na haswellach. Temperatury póki co średnio 78C na najgorętszym rdzeniu więc jeszcze jakiś tam zapas jest. 

 

I od razu mówię - robię to tylko 4fun, chcę zobaczyć ile dam radę wyciągnąć. Normalnie nie mam zamiaru katować proca takim papu (ht on, 4.7ghz @1.34v)

 

I drugie pytanie, jakich temperatur się trzymać przy "normalnym" użytkowaniu, czyt przy pełnym obciążeniu ale taktowaniach i napięciu "na codzień"

Link to post
Share on other sites

Intel gwarantuje ci że przy temperaturze 74 stopni nic twojemu prockowi nie będzie, co do napięć, jedyne co można znaleźć to jakieś 1.4V, choć tak patrząc to wydaje mi się że intel nie podał żadnego maksymalnego napięcia (może się mylę?)

 

Prawda jest taka że jeśli chodzi o napięcie nie masz co pytać bo każdy ci powie co innego według swojego uznania, możesz jedynie poszukać w necie jakiś ekstremalnych prób podkręcania gdzie ktoś uwalił procesor jakimś napięciem (obiło mi się o uszy że ktoś spalił napięciem 2V czy coś takiego)

 

Co do temperatur (oczywiście na rdzeniach)

poniżej 80 jest zalecane przez znaczną większość, powyżej 90 robi się niebezpiecznie a po osiągnięciu 100 załączy się zapewne thermal throttling

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...