Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry :)

Od kilku tygodni przymierzam się do zakupu całkowicie nowego zestawu, od stacjonarki przez monitor po myszkę.

 

Wstępnie myślałem o zakupie w wyżej wspomnianym budżecie laptopa, natomiast zrezygnowałem z tego zamiaru na rzecz wydajności, większej żywotności i możliwości rozbudowy PC'a.

 

Przy ostatnim zakupie komputera stacjonarnego, ponad 7 lat temu, brałem to co polecił "sprzedawca" w sklepie. Mówiąc krótko, nie był to najlepszy zakup w życiu, dlatego też chciałbym prosić osoby, które znają się na doborze sprzętu o pomoc przy stworzeniu kompletu.

 

W kwestii oczekiwań, najbardziej zależy mi na tym aby był to zakup na kilka lat.

Nie jestem zapalonym graczem, natomiast chciałbym mieć możliwość od czasu do czasu, płynnego grania w najnowsze tytuły jak Wiedźmin 3, GTA V itp.

Ponadto istotną dla mnie kwestią jest muzyka. Chciałbym wrzucić w zestaw kartę dźwiękową.

 

W kwestii budżetu jeśli różnica 200-300 zł w górę zrobi dużą różnice w kwestii mocy i jakości podzespołów jestem wstanie naciągnąć budżet. Natomiast chciałbym zmieścić się w kwocie do 3700 zł, wliczając klawiaturę i myszkę.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry, Muzyka, Internet, Okazjonalna obróbka zdjęć i filmów.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 3700 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? W przeciągu tygodnia.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Specjalne wymagania: Karta dźwiękowa, Cicha praca, Klawiatura przystosowana do wygodnego grania, fajnie jeśli będzie podświetlana natomiast nie jest to wymóg konieczny. Dobrze byłoby aby klawiatura i mysz były trwałe, tak aby nie padły po roku użytkowania :)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Nowy monitor musi mieć rozdzielczość FHD.
  • Których części potrzebujesz?: Komputer oraz Monitor.
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: Brak
  • Inne:
Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/forum/59-klawiatury-myszki-i-kontrolery/

http://forum.benchmark.pl/forum/57-g%C5%82o%C5%9Bniki-s%C5%82uchawki-i-urz%C4%85dzenia-audio/

w odpowiednich kwestiach tam Ci lepiej doradzą. 

 

Obróbka zdjęć i filmów w jakim wymiarze? jakie softy?

Dzięki, w wolnej chwili przejrzę i coś dobiorę.

Jeśli chodzi o obróbkę zdjęć i filmów to nie dla mnie a dla drugiego użytkownika,czysto amatorska (młodsza siostra zaczyna przygodnie z youtubem :)). Z tego co się dowiedziałem to Gimp/Photoshop oraz Vegas pro, ulead video studio

Link to post
Share on other sites

1 x  EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010) 1 x  LG 22MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (okno) 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

 

Wydajne 4 rdzenie/4 wątki nowej generacji. gtx 970- klasyka, w bardzo dobrej cenie evga ssc- ciche, półpasywne, jedno z lepszych chłodzeń.

 

Budżetowe mobo na h110 i 8gb standardowego ddr4 na start z możliwością rozbudowy do 16gb. Pojemny i szybki hdd. 

 

Zasilacz z 408w na +12v spokojnie wystarczy, tu pobór mocy nie przekroczy 300w. Antec to solidny i sprawdzony producent. 

 

Kompaktowa obudowa od spc- okno, 2 wentyle 120mm i piwnica na zasilacz. Za 10zł mniej wersja bez okna i z 1x120mm.

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x  EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010) 1 x  LG 22MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (okno) 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

 

Wydajne 4 rdzenie/4 wątki nowej generacji. gtx 970- klasyka, w bardzo dobrej cenie evga ssc- ciche, półpasywne, jedno z lepszych chłodzeń.

 

Budżetowe mobo na h110 i 8gb standardowego ddr4 na start z możliwością rozbudowy do 16gb. Pojemny i szybki hdd. 

 

Zasilacz z 408w na +12v spokojnie wystarczy, tu pobór mocy nie przekroczy 300w. Antec to solidny i sprawdzony producent. 

 

Kompaktowa obudowa od spc- okno, 2 wentyle 120mm i piwnica na zasilacz. Za 10zł mniej wersja bez okna i z 1x120mm.

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mam pytanie, gdybyś miał dodać do tego zestawu dysk SSD, jaki model do niego byś wstawił?

 

I kolejna sprawa, doczytałem się że na dniach ma nastąpić premiera nowych kart graficznych. Czy warto czekać do ich premiery GTX 1060?

Edytowane przez dakkan
Link to post
Share on other sites

Pod system i gierki do 300zł Iridium Pro 240GB na MLC z wysokim limitem TB i 5 letnią gwarancją.

Co do 1060 to tutaj kwestia ceny, czy będzie tak "kolorowo" jak to niektórzy zapowiadają. Oby nie powtórzyła się historia ta co z droższymi Pascalami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Która jest opłacalna

 

Panie. Karty póki co są w przedsprzedaży, nie ma większych testów, nie ma porównań. Nie oczekujcie cudów po jednym dniu od premiery. Przy Twoim budżecie i tak trzeba będzie celować w coś tańszego żeby się zmieścić w budżecie.

 

Cena GTX 970 raczej nie spadnie. Ta karta jest EOL i raczej tutaj nikt grzebać przy niej już nie będzie. No chyba, że gdzieś są jeszcze jej spore zapasy na magazynach. Za granicą owsze, w PL wątpię. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panie. Karty póki co są w przedsprzedaży, nie ma większych testów, nie ma porównań. Nie oczekujcie cudów po jednym dniu od premiery. Przy Twoim budżecie i tak trzeba będzie celować w coś tańszego żeby się zmieścić w budżecie.

 

Cena GTX 970 raczej nie spadnie. Ta karta jest EOL i raczej tutaj nikt grzebać przy niej już nie będzie. No chyba, że gdzieś są jeszcze jej spore zapasy na magazynach. Za granicą owsze, w PL wątpię. 

Rozumiem, jestem laikiem w tych kwestiach dlatego dopytuje.

Co do zestawu, do końca tygodnia chciałbym już zamówić zestaw

Link to post
Share on other sites

Witajcie ponownie,

Posiedziałem przez ostatnie parę dni i złożyłem coś takiego na podstawie waszych postów z innych tematów.

 

https://www.morele.net/inventory/info/sQW65S/

 

Pytanie do was, zestaw jest okej czy dokonać jakiejś zmiany?

W kwestii karty dźwiękowej i HDD, póki co daruje sobie i zamówię kiedy przybędzie parę groszy.

Co do GTX 1060, w serwisie morele jest informacja ze nie obsługuje DirectX 12, lecz na innych stronach informacja jest że wspiera, jak to ostatecznie jest?

Link to post
Share on other sites

Już zamówiłeś ? - ten Palit Dual mocno zdrożał i w jego cenie masz Jetstream lub Gainward Phoenix. Eh te morele, nie mają tych kart, ale za to jest 50zł taniej Gaiwnard z tym samym układem chłodzenia https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx1060-6gb-ddr5-192-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-426018336-372-774632/

Link to post
Share on other sites

Już zamówiłeś ? - ten Palit Dual mocno zdrożał i w jego cenie masz Jetstream lub Gainward Phoenix. Eh te morele, nie mają tych kart, ale za to jest 50zł taniej Gaiwnard z tym samym układem chłodzenia https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx1060-6gb-ddr5-192-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-426018336-372-774632/

Fakt, ostatnio cena poszła do góry o jakieś 5 dych.

Zamówienia jeszcze nie złożyłem, tak patrze na karty i widzę że model Palit ma 3 lata gwarancji, Gainward natomiast 2 lata. Według mnie jest sens dorzucić 50 zł do dodatkowego roku gwarancji? Co o tym myślisz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...