Skocz do zawartości

Czy GTX 480 pasuje do płyty głównej i zasilacza.


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie powiem, iż nie znam się zbyt dobrze na komputerach, więc wolę napisać tutaj niż kupić część, która miała by nie pasować.

 

Procesor: AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz

RAM: 2x4GB 1300 MHz

Zasilacz: Corsair TX750W

Płyta główna:GA-970A-DS3

 

Chciałbym do tego zestawu dokupić GTX480.

 

Z tego co mi wiadomo do tej płyty wchodzą DDR5, więc powinna pasować.

A czy zasilacz wystarczy.

Jak sądzicie.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez Xyrus
Link to post
Share on other sites

Chciałbym do tego zestawu dokupić GTX480.

 

Z tego co mi wiadomo do tej płyty wchodzą DDR5, więc powinna pasować.

A czy zasilacz wystarczy.

Jak sądzicie.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

OMG... jak czytam niektóre komentarze to mi ręce opadają...

 

A CO MAJA PAMIĘCI GDDR5 na grafice do płyty głównej?

 

Oprócz gaśnicy proponuję, proponuje postawić w ogródku elektrownie... tak ze 2KW...

Edytowane przez ErniK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś w ogóle modelu płyty głównej.

Karta powinna ci pod tym działać, tylko że jest to GTX 480 a więc razem z nim dokup Gaśnicę ;) .

Dopisałem model płyty.

Aż taka zła jest ta karta?

 

OMG... jak czytam niektóre komentarze to mi ręce opadają...

 

A CO MAJA PAMIĘCI GDDR5 na grafice do płyty głównej?

 

Oprócz gaśnicy proponuję, proponuje postawić w ogródku elektrownie... tak ze 2KW...

"Na wstępie powiem, iż nie znam się zbyt dobrze na komputerach".

Link to post
Share on other sites

No ja bym raczej postarał się coś nowszego wyrwać. Ostatnio padł mi GTX570 przez zimne luty wiec trochę lipa.

Wydasz 300zł a za np. 3 miechy bez karty znów będziesz ale tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo, jedna karta podziała dłużej druga krócej.

Wydajności w każdym razie wystarczy do najnowszych gier i FHD przy takim gtx 570. też maks 300 jak nie taniej, pewnie z 250zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No zgadzam się co do tego że HD7850 jest lepszym wyborem ale wątpił bym w ogólną wydajność w połączeniu z tym procesorem i w tym przypadku NV mogła by być lepszym wyborem patrząc na ilość fps w grach. 

 

Ale myśląc rozsądnie lepiej wziąć hd7850  ;)

Edytowane przez Pafel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale wiesz że autor nie zna się na podkręcaniu... Wiadomo ja podkręcę ty ty też podkręcisz. Ale nie każdy to potrafi i chce to robić. Bez dobrego chłodzenia nawet nie ma co zaczynać. 

 

Do autora.

Kupuj HD7850 :) powinno wystarczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aż taka zła jest ta karta?

Wydajnością może i zła nie jest, ale bierze ona dużo prądu... bardzo dużo..., a temperatury tej karty graficznej w grach to jakieś 110-120 stopni i... jest to norma dla GTX 480...

 

Jeśli już kupować używaną kartę graficzną z Geforceów (na której zamierzasz działać dłużej) to na dzień dzisiejszy nie patrzył bym na nic poniżej serii GTX 600. Wspomniana wyżej 570 (jak i karty z serii GTX 400 i GTX 500) po około 3-4 latach i regularnym obciążaniu jej na 100% (a taki wiesiek 3 spokonie to zrobi) potrafią zrobić sobie zimne luty, i moim zdaniem jest to wina tego że te procesory mają "czapkę" tzn. IHS ( po polsku rozpraszacz ciepła, taka metalowa pokrywka / osłonka rdzenia ). I można w nich wymieniać pastę by chodziła chłodniej a ona dalej ma 80-90 stopni na gta 5 i wieśku 3 bo mało kto wie że jest jeszcze pasta pod czapką która już się zużyła i nie odprowadza ciepła jak należy, a zdjęcie tego IHSa do łatwych nie należy. Za to łatwo można uszkodzić kartę przy próbie zdjęcia go.

 

Jeśli chodzi o Radeony to polecone wyżej to dobre karty (wydajne), jednak jeśli chodzi o ich żywotność to też bywa różnie.

Nie, nie mówię że tobie na pewno trafi się zła sztuka radeona. Bo może trafić się i taka która przeżyje więcej niż ci trzeba, ale po prostu widzę ile jest na allegro w dziale uszkodzone kart graficznych i jakie to karty. A niestety najwięcej jest takich z serii R9 200 (ta seria chyba miała procesory słabej jakości), i zdarza się trochę takich 7850 i 7870 (te już chyba padają bardziej ze starości i wyżyłowania).

Nie mniej jednak jak trafisz na R9 270 w dobrym stanie to też bardzo dobrze ;) .

 

Edit: co do Geforce to np. może taki GTX 750 lub 750TI, albo 660Ti lub 650 TI Boost.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jak czytam pytanie "czy bedzie pasowac" w przypadku GPU to mi rece opadaja.

 

IMO lepiej się zapytać kogoś dla pewności, niż potem włożyć takiego GTX 480 w zestawie z kiepskiej jakości 400w zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...