Skocz do zawartości

problem z kartą graficzną\ oprogramowaniem


Recommended Posts

witam,

mam pewien sprzętowy\ software'wy problem z karta graficzną, otóż po jakimś czasie ciągłego grania wyskakuje mi komunikat: Display driver stopped responding, tak samo się dzieje pod xp-ka i viste, problem występuje bardzo losowo, a objawia się to tym, że w grze np: jest zalagowanie, następnie spadek fps-ów, lub grafika zaczyna się krzaczyć, towarzyszy temu także spadek fps-ów następuje powrót do desktopu i wywala monit z tym błędem, dodatkowo na xp-q unieruchomiony jest przez jakiś czas cały system, klawiatura oraz myszka nie odpowiadają, natomiast na viscie da się swobodnie pracować, takie błędy występują na każdej wersji sterowników, czujniki temperatur są w normie, karta graficzna a jest nią EVGA GeForce GTX 260 osiąga maksymalnie 76-77 stopni, zasilacz raczej też nie ma problemu z doprowadzaniem odpowiedniego prądu do karty, jest to OCZ 750-tka, directx jest oczywiście zaktualizowany czy ktoś już miał tego typu problem i wie jak sobie z nim poradzić, gen. karta graficzna wydaje się być sprawna, puściłem jedno godzinny test furmarkiem i żadnych zwiech, fps w tym benchmarku od początku do końca trwania testu pozostaje w normie, właściwie tylko ta aplikacja jest w pełni stabilna, takto ze wszystkimi grami są problemy,

prosiłbym o jakieś sugestie, z góry dzięki i pozdro

 

procek w szczytowych momentach osiąga tempa na poziomie 60 stopni

problem występuje tylko i wyłącznie w grach, chociaż raz przy uruchamianiu visty miałem czarne tło i po jakimś czasie wyświetlał się dymek z tym samym błędem, że sterownik przestał odpowiadać ale został pomyślnie przywrócony, xp dla odmiany nie potrafi go poprawnie go zresetować

Link to post
Share on other sites

przed wgraniem starszej wersji sterowników odinstalowuję oczywiście nowsze, sprawdzałem wszystkie certyfikowane paczki od nvidii, problem występuje nadal, najczęściej jest zahaczenie (lag) później spadek fps-ów o kilka procent od pierwotnej wartości, z kolei w grach na silniku unreala zarówno w tej starszej jak i nowszej wersji po ok. 5-10 minutach grania grafika zaczyna się ostro krzaczyć, benchmarki chodzą bardzo poprawnie na loopingu, raz tylko mark w wersji 03 zaczął się krzaczyć, pojawiło się czarne tło następnie pojawił się pultpit i monit z błędem sterownika oraz informacją o konieczności ponownego uruchomienia komputera w celu jego ponownego prawidlowego zresetowania, na viscie nie ma takiego problemu, sterownik jest poprawnie przywracany, w grze far cry 2 co rusz wywala do windowsa, tam nie pojawiają sie zakrzaczenia ani spadki fps-ów

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...