Skocz do zawartości

TV 4K do Grania i filmów do 3000 zł.


Recommended Posts

Witam.

Poszukuje tv z funkcjami jak wyzej czyli HDR,50',4K, i odswiezaniem w  4K do 60hz , ktory jednoczesnie bylby dobry do grania. Znalazlem juz model, ktory spelnia prawie wszystkie moje wymogi ale nigdzie nie moge znalezc  danych dotyczacych  odswiezania w grach oraz input laga i dlatego chcialbym prosic o odpowiedz na to pytanie lub ewentualnie polecenie TV z powyzszymi funkcjami, ktory ma sensowny input lag i odswiezanie.

 

Moj wybor to: http://www.salurion.pl/product/315938/Elektronika/Telewizory_i_RTV/Samsung_UE50KU6000.html#produktSpecyfikacja

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

input laga nie znalazłem ale odświeżanie jest mierne, zastosowano 50hz matrycę, nie ma się co dziwić w takich pieniądzach nie można mieć wszystkiego, może być problem ze sportem i grami, sam celowałbym w 4k ale matrycą 100/120hz. 

Link to post
Share on other sites

input laga nie znalazłem ale odświeżanie jest mierne, zastosowano 50hz matrycę, nie ma się co dziwić w takich pieniądzach nie można mieć wszystkiego, może być problem ze sportem i grami, sam celowałbym w 4k ale matrycą 100/120hz. 

Mozesz podac jakis konkretny model?

Link to post
Share on other sites

Twoja propozycja jest bardzo sensowna. Samsungi z tej linii powinny mieć input lag na poziomie 20ms. Cała linia 6000 podobno taki ma. Różnice w modelach wynikają tylko z wyposażenia TV i wyższego indeksu PQI. W grach i tak należy zrezygnować z dodatkowej obróbki wideo przez procesory obrazu TV bo to one właśnie powodują opóźnienia. Dlatego tryb gry w TV wyłącza te wszystkie bajery. Przy oglądaniu filmów czy telewizji opóźnienie nie jest tak istotne. 

Link to post
Share on other sites

Twoja propozycja jest bardzo sensowna. Samsungi z tej linii powinny mieć input lag na poziomie 20ms. Cała linia 6000 podobno taki ma. Różnice w modelach wynikają tylko z wyposażenia TV i wyższego indeksu PQI. W grach i tak należy zrezygnować z dodatkowej obróbki wideo przez procesory obrazu TV bo to one właśnie powodują opóźnienia. Dlatego tryb gry w TV wyłącza te wszystkie bajery. Przy oglądaniu filmów czy telewizji opóźnienie nie jest tak istotne. 

Czyli model ktory mi sie podoba powinien sobie poradzic w  grach i tv? A co z ta matryca 60hz  o ktorej kilka osob wspominalo ze to za malo i ze trzeba 120? Chcialem dodac ze planuje  uzywac  tego tv zamiast monitora do komputera.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

TV to nie monitor komputerowy i wejścia wideo w TV są przystosowane tylko do pracy ze standardowym odświeżaniem 60Hz(wystarczające na standardy TV i wideo) a matryca nie ma z tym nic wspólnego. Karta grafiki jak wiadomo potrafi wyświetlić więcej klatek na sekundę i odświeżać obraz w wyższą częstotliwością. Problem w tym, że TV do tego nie są przystosowane i nie spotkasz takiego modelu, który byłby wstanie pracować ze 120Hz odświeżaniem. Ludzie często mylą odświeżanie samego TV podawane w HZ z odświeżaniem wideo złącza DVI, VGA lub HDMI. Telewizory na etapie obróbki obrazu mogą mieć nawet 1200 i 1600 Hz ale nie ma to nic wspólnego z odświeżaniem video doprowadzonego sygnału. Fajnie by było pograć z takim ośnieżaniem 1300 PQI ale to nie możliwe bo opóźnienia generowane przez tzw. post processing są za duże i lag uniemożliwia rozgrywkę. Dlaczego PQI bo odświeżanie samej matrycy jest np. 120Hz ale producent wciska nam, że jego Tv ma płynniejszy obraz który jest mierzony jego tam wymyślonym indeksem na który składają się dodatkowo generowane przez procesor obrazu sztuczne klatki i skalowanie podświetlaniem. By grać z odświeżaniem 120HZ i więcej trzeba kupić profesjonalny monitor i zainwestować w grafikę, która pozwoli uzyskać taką płynność obrazu w 4K. Może dwa GTX 1070 dadzą radę. 

Link to post
Share on other sites

TV to nie monitor komputerowy i wejścia wideo w TV są przystosowane tylko do pracy ze standardowym odświeżaniem 60Hz(wystarczające na standardy TV i wideo) a matryca nie ma z tym nic wspólnego. Karta grafiki jak wiadomo potrafi wyświetlić więcej klatek na sekundę i odświeżać obraz w wyższą częstotliwością. Problem w tym, że TV do tego nie są przystosowane i nie spotkasz takiego modelu, który byłby wstanie pracować ze 120Hz odświeżaniem. Ludzie często mylą odświeżanie samego TV podawane w HZ z odświeżaniem wideo złącza DVI, VGA lub HDMI. Telewizory na etapie obróbki obrazu mogą mieć nawet 1200 i 1600 Hz ale nie ma to nic wspólnego z odświeżaniem video doprowadzonego sygnału. Fajnie by było pograć z takim ośnieżaniem 1300 PQI ale to nie możliwe bo opóźnienia generowane przez tzw. post processing są za duże i lag uniemożliwia rozgrywkę. Dlaczego PQI bo odświeżanie samej matrycy jest np. 120Hz ale producent wciska nam, że jego Tv ma płynniejszy obraz który jest mierzony jego tam wymyślonym indeksem na który składają się dodatkowo generowane przez procesor obrazu sztuczne klatki i skalowanie podświetlaniem. By grać z odświeżaniem 120HZ i więcej trzeba kupić profesjonalny monitor i zainwestować w grafikę, która pozwoli uzyskać taką płynność obrazu w 4K. Może dwa GTX 1070 dadzą radę. 

Ja nie zamierzam miec wiekszego odswiezania niz 60hz takze  to co  napisales przekonuje mnie raczej do tego tv  ktory sobie wybralem chyba ze masz cos jeszcze na mysli czego nie zrozumialem. Reasumujac ten tv bedzie  dobry do granai w 60fps z niskim input lagiem zgadza sie?

Link to post
Share on other sites

TV jak najbardziej się nadaje. Pamiętaj, że nawet do tego odświeżania 60Hz i rozdzielczości 4K trzeba mieć dobry sprzęt.

Ok dziekuje bardzo za odpowiedz i ostatnie pytanie. Taki tv z 4k mozna skalowac do nizszych rozdzielczosc prawda? Chodzi o sytuacje gdy chcialbym grac w nizszej rozdzielczosci niz 4k.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

Podpinam się pod pytanie kolegi, również szukam tv do grania, mam troszeczkę większy budżet (3500 PLN a dokładniej 700 funtów, mieszkam w UK). Widzę że kolega gepardmak zna się na rzeczy, więc może mi również pomoże :)

Oto modele które wstępnie wpadły mi w oko:

Samsung UE50KU6000 o którym wspomniał wcześniej kolega Sylfa http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5396582.htm

 

SONY BRAVIA KD49X8309CBU - http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/sony-bravia-kd49x8309cbu-smart-4k-ultra-hd-49-led-tv-10124057-pdt.html

 

LG 55UF675V - http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4449227.htm#pdpFullDesc

 

SAMSUNG UE50JU6800 - http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/samsung-ue50ju6800-smart-4k-ultra-hd-50-led-tv-10135507-pdt.html

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

@upadły_bankowiec.

Wszystkie TV z Twoje list są świetne. Niestety nie zdołałem znaleźć dla każdego z nich dokładnej wartości input lag(brak dokładnej wartości dla LG), a jedynie bazuje na opisach całej linii i kilku testach mniejszych modeli. Najnowszym modelem Tv jest Samsung UE50KU6000 ten z 2016. Jego wyposażenie w HDR i nowa matryca z niskim input lag ok. 20 ms, przemawiają na jego korzyć. Starszy model 2015 UE50JU6800 ma trochę większy input lag ok. 27 ms więc też znośnie, ten TV ma nieco lepszy index PQI(płynniejszy ruch) niż model 2016 ale nie ma HDR. Lg mają większy input lag powyżej 30 ms co też jest wartością znośną i dobrą do grania. Ale zdarzają się LG 55 cali, który może mieć też input lag sporo, spor większy ok 60 ms. Choć LG to dobry TV, to do gier lepiej kupić Sony lub Samsunga. Sony to też ciekawy TV. Matryca ma input lag ok 37 ms. Za to rewelacyjny procesor obrazu i Android zamiast Smart TV. Trudny wybór sam miałbym z tym problem ale Samsungi jak TV do gier prezentują się najlepiej. Propozycja naszego kolegi autora jest moim zdaniem najlepsza. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...