Skocz do zawartości

IKEA Markus - opinie posiadaczy


Recommended Posts

Witam. Jakie są Wasze opinie po dłuższym użytkowaniu? Który będzie bardziej trwały? Ten 'skórzany' czy materiałowy? 

Siedzisko się nie wgniata, nic się nie niszczy?


Proszę Administratorów o usunięcie pozostałych 3 tematów, przez przypadek je dodałem.

Link to post
Share on other sites

 

 

skórzany

 

Myślę, że nie będzie zbyt trwały.

 

 

 

Jestem posiadaczem od roku i moim zdaniem za tak małe pieniądze to dość dobry produkt (w szczycie "formy" ważyłem 111kg). Jeśli nie siedzisz przed PC/biurkiem po 10h dziennie myślę, że zda egzamin. Nie jest pionierem ergonomii jest wysoki i dość twardy. 

 

Nie wiem co jeszcze chcecie wiedzieć 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po około roku siedzisko trochę się pomarszczyło, aczkolwiek skóra jest dosyć gruba. Dodam tylko że ze 2/3 razy był już czyszczony i nawilżany preparatami do skóry naturalnej. Jakościowo ta skóra jest z 20x lepsza niż sztuczna derma. W lato przydaje się jakaś poduszka bo przyklejasz się do siedziska. Za to siateczka na plecach, super sprawa. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Nie dość, że cena IMO dość przystępna to jeszcze coś takiego?

Śmieszne jak ludzie kupują najtańsze produkty Ikea, te jednorazowe (bo mają i takie w ofercie) a później lament, że Ikea to d..py.

 

Ja do Ikea nic nie mam, jestem zadowolony ze stosunku cena/jakość. 

Link to post
Share on other sites

Podpinam się pod opinię o IKEA. Mam urządzone pół mieszkania w IKEę z "droższych modeli" i jest b.dobrze. Przynajmniej uczciwie podchodzą do tematu.

Co do fotela to jest "ideał" w tej cenie. Szeroki, dość wygodny.

Minusem po 5 miesiącach użytkowania jest stukanie przy wychyle oparcia

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć ! Kupiłem Marcusa przedwczoraj i mam wrażanie, że fotel lekko się rusza na boki, jeśli próbuje się go ruszać na boki przez podłokietniki, siedząc oczywiście. Czy to normalne ? też tak macie ?

 

Ja dziś go kupiłem, skręciłem i nic się nie rusza nawet jak się dość mocno pogibam. Moje parametry to: 184cm wzrostu, 91 kg wagi także nie jestem taki znowu malutki. Siedziałem wcześniej na całkowitej chińszczyźnie z allegro z siatkowym poddupnikiem i jest zdecydowana zmiana na plus. Póki co mogę polecić, zobaczymy jak po dłuższym czasie(dziennie min. 5-6h na nim spędzę). 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam krzesło dłuższy okres czasu, wersję materiałową. Siedzi się super wygodnie, często się wychylam i jest spoko. Jednak występuje problem opisywany wyżej. Po około 20 miesiącach użytkowania krzesło zaczęło skrzypieć, wymienili na nowe, co super się chwali. Jednak nowe po podobnym okresie znów zaczęło skrzypieć i robi się to coraz głośniejsze. Będę znów reklamował, może znów wymienią, bo w czasie jak robiłem zakupy, to krzesło chwaliło się 10-letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Czy jest tu ktoś ze wzrostem ~170cm i mógł by się podzielić opinią?

 

Zastanawiam się czy Markus nie będzie dla mnie za duży (głęboki).

 

Rozglądam się za nowym fotelem, a jako że do IKEI mam spory kawałem drogi to póki co chciał bym usłyszeć opinie od innych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Sory, że trochę odkopuję temat, ale dla mnie krzesło jest okropnie niewygodne. Sztywne, twarde, a żeby się pochylić lekko do tyłu trzeba pchać plecami z całej siły mimo, że mechanizm jest ustawiony, żeby szło lekko (może musi się jeszcze "wyrobić"). Nie da się wygodnie usiąść i do tego jeszcze ta "poduszka" wgniata się w plecy.

Orientuje się ktoś może czy jest możliwość zwrotu pieniędzy (fotel zamawiałem do domu nie był kupowany bezpośrednio w sklepie)?

Edytowane przez Sh4d0w_1938
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Poduszka ci się w plecy wgniata,bo masz krzywy kręgosłup....

Bzdura, ten fotel jest po prostu niewygodny i tyle. Jeden z moich gorszych zakupów. Nie polecam.

rozmawiałem na temat Ikea Markus z babką, która zajmuje się ergonomią pracy i robi z tego szkolenia.

ogólnie jest z nim jeden problem - wybrzuszenie w okolicy lędźwiowej jest za mocne. z tego powodu organizm ‘czuje’, że ma dobre podparcie i nie stara się utrzymywać prawidłowej postawy tak jak powinien to robić.

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...