Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym przedstawić wam pewien problem. Mianowicie czasem windows 10 łapie dziwne zwiechy, pomimo świeżego systemu i zaktualizowanych wszystkich sterowników np. Odpalam google chrome, przeglądam jedną kartę, odpalam drugą i wtedy jest jakby freeze google chroma i explorera win 10. Nie jestem w stanie zamknąć karty / chroma / odpalić menedżera zadań / odpalić innych programów z paska szybkiego dostępu - nawet się nie podświetlają. 

 

Podczas wyżej opisanego "freeza" zużycie procesora / ramu nie różni się od tego, kiedy tego freeze nie ma (procesor od 1 do 5% użycia, ram także w normie)

 

Niechodzi tu tylko o chrome, czasem podczas zwykłego użytkowania komputera np. przeglądam coś w Steamie, gry, znajomych itd. Nagle freezuje się znowu system i nic w steamie czy też systemie nie reaguje przez ok 30sekund. 

Sprzęt : 
 

Procesor : i7-6700k 4.0 GHz

Pamięć RAM : 2x8GB, HyperX Savage DDR4, 2400MHz, CL12

Dysk SSD: GoodRam Iridium Pro 120GB SATA3

Płyta główna: MSI Z170A-G43 PLUS, Z170, DDR4, USB3.1, SATA 3, HDMI, DVI, ATX

Zasilacz: Corsair RM750X 80Plus Gold - 750W

Karta Graficzna : GeForce GTX 1080 G1 Gaming

Windows 10 Pro Oryginalny jak i całe oprogramowanie znajdujące się na komputerze. Wszystko przeskanowane Malwarebytes'em, Ad-Aware Free Antivirus oraz przeczyszczone CCleanerem. Przed instalacją Malwarebytes czy Ad-Aware było to samo. Dodam też, że takie zjawiska nie występują w grach.


Pozdrawiam i liczę na szybką i skuteczną pomoc. 

Edytowane przez iuvenis
Link to post
Share on other sites

Sprawdź dysk SSD. Ja tak miałem na laptopie - netbooku. Windows 8.1 włączał się bardzo długo, z uśpienia wybudzał się koszmarnie długo. Przeinstalowałem system na Windows 10 tu pojawiały mi się problemy czasem miałem zwiechy podczas instalowania sterowników nawet. Zainstalowałem różne buildy Windowsa 10 to samo, zwiechy na Windowsie, chromie, losowe.

 

Zamieniłem dyski SSD (włożyłem inny) i zainstalowałem system od poczatku i nie mam żadnych zwiech, ani lagów.

Link to post
Share on other sites

Zajrzyj do podglądu zdarzeń i sprawdź czy są błędy krytyczne. Jeśli tak to jakie...?

 

Żadnych błędów. 

 

 

 

Wyłącz szybkie uruchamianie systemu i zobacz czy freezy dalej występują.

Właśnie wyłączyłem i zobaczymy jak efekty. 

 

Sprawdź dysk SSD. Ja tak miałem na laptopie - netbooku. Windows 8.1 włączał się bardzo długo, z uśpienia wybudzał się koszmarnie długo. Przeinstalowałem system na Windows 10 tu pojawiały mi się problemy czasem miałem zwiechy podczas instalowania sterowników nawet. Zainstalowałem różne buildy Windowsa 10 to samo, zwiechy na Windowsie, chromie, losowe.

 

Zamieniłem dyski SSD (włożyłem inny) i zainstalowałem system od poczatku i nie mam żadnych zwiech, ani lagów.

Dysk wcześniej miał na sobie win7 przez 2/3 dni i nie było żadnego problemu. Zrobiłem potem update do 10 i ooo....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...