Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie pod i5 4690k?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez artur04c,

Recommended Posts

Witam, szukam odpowiedniego coolera pod i5 4690k do płyty głównej Z97-UD3H do obudowy Zalman z3+. Odległość od płyty głównej do krawędzi obudowy co zakłada się boczny panel wynosi około 16,5 cm. W przyszłości, albo i nawet teraz chciał bym lekko podkręcić procesor i nie chcę, żeby mi sie zagotował ;). Cena max 300 zł, najlepiej coś do 250zł. 

Link to post
Share on other sites

Polecam Noctua NH-D14, sam miałem w Z3 plus  na i5 3750k. Przy 4,2 GHz cisza i temperatury pod obciążeniem maksymalnie do 60 st., a w spoczynku zawsze niższą od otoczenia. Teraz do i5 6600k zamontowałem NH-D15, ale wymieniłem pierwszy wentylator na 14 cm ze względu na radiatory RAM. Możesz zamontować też tak jak ja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myśle ze nie ma lepszego chłodzenia powietrznego (jakość/cena) niż SPC Grandis. Myśle ze nie ma co przepłacać za powietrzne. Za 400-500 możesz mieć jakiegoś Corsair Hxx

Grandis jest według niektórych testów nawet o ~5 stopni gorszy od wcześniej wymienionych do tego porównywalny a nieraz nawet gorszy niż tańszy Fortis 3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam i5 3570k z podwyższonym taktowaniem do 4,5GHz (3,6 bazowo) z pastą Arctic MX-2 oraz Thermalright HR-02 Macho black White. Bez żadnego stresu na jednym rdzeniu można załapać nawet 30stopni. Tani i rewelacyjny cooler. Polecam 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Przy standardowym boxowym chłodzeniu procek przy obciążeniu 100% po 5 min osiągał 80 stopni Celsjusza, po wstawieniu SilentiumPC GRANDIS XE1236 osiąga 50 stopni Celsjusza więc 30 stopni różnicy przy obciążeniu. Uważam, że jest to bardzo dobry wynik ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...