Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Od jakiegoś czasu poszukuje słuchawek nausznych, które nadawałyby się do muzyki metalowej. Generalnie słucham ciężkiego grania, więc nie chciałbym się zawieść. Odsłuch będzie bezpośrednio z laptopa, telefonu lub kina domowego, nie mam zewnętrznej karty dźwiękowej.

Po przeszukaniu wielu tematów, opinii i recenzji postanowiłem skupić się na czterech modelach:

- Superlux HD-669,
- Superlux HD-681 lub 681b
- Takstar HD2000

Wiem, że polecany jest jeszcze Superlux HD330, ale podobno zwijany kabel nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem w tym urządzeniu.

W kwestiach audio jestem typowym laikiem, więc nie znam się na całym audio-żargonie.

Budżet: do 150 zł.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Dorzuciłbym jeszcze ISK HP-580. Szczegóły - recenzja na audiofanatyku. A tak pozatym - musiałbyś sam porównać. Ja słucham aktualnie na TS-662 i jak komuś nietrzeba za dużo mięsa to one również dobrym wyborem są.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Mam superlux hd330 i jedyny problem z kablem możesz mieć gdy np chcesz słuchać muzyki z tel idąc przez miasto czy jadąc tramwajem bo jest dość uciążliwy. Jeśli nie będziesz go rozciągał na ile się da to posłuży długo. Później tylko recabling. pomimo dużych muszli dość dobrze trzyma się głowy (albo ja mam za dużą głowę  :D). Też zastanawiałem się które z tych słuchawek wybrać i stwierdzam że HD330 są chyba najbardziej uniwersalne w tym przedziale cenowym. Przynajmniej rock i metal mi nie trzeszczy ani nie "metalizuje" dźwięku co lubią robić np moje noontec'ki zoro hd.

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites
- Superlux HD-669, - Superlux HD-681 lub 681b - Takstar HD2000

do metalu dużo ludzi wybiera 669 zamiast  668 ,czy 681. Ze względu na mocniejsza podstawę basowa. Ty do takich nie musisz się wcale zaliczać.

Link to post
Share on other sites

jestem pełen podziwu dla osób które polecają typowo chiński sprzęt. Superlux to chińskie AKG ....

 

a może coś markowego jak Audio-Technica AVC200 ?

 

Wyjaśnij mi co jest złego w Superluxach, bo już mnie Twoje wpisy zwyczajnie denerwują...

Czy chodzi Ci o to, że w ich cenie praktycznie nie ma nic ciekawszego?

Czy może też o to, że mimo chińskiego wykonania te słuchawki służą mi oraz mojemu 4 letniemu synkowi już grubo ponad 1,5roku?

 

Jestem pełen podziwu dla każdego kto poleca cokolwiek nie mając jakiegokolwiek pojęcia o podjętym temacie!

Jakbyś nie wiedział (zakładam, że nie wiesz, bo nie grzeszysz wiedzą) to AKG już od pewnego czasu odchodzi od produkcji w Austrii i obecnie mają słuchawki trzaskane w Chinach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłopie tylko o czym Ty w ogóle piszesz? Ogarnij się, bo najwyraźniej już dawno straciłeś kontakt z rzeczywistością.

 

Mówimy cały czas o budżecie 150zł a Ty wyjeżdżasz, że chińskie złe, niedobre. Jeśli nie masz kompletnie pojęcia o temacie to wolałbym żebyś się zwyczajnie zamknął, bo bredzisz.

 

Oczywiście chińskie słuchawki w tej cenie nie będą lepsze niż jakieś markowe za 2-3 albo 4 razy wyższą kwotę, ale do cholery to jest chyba normalne, ale widocznie nie dla Ciebie  :wariat: 

 

Dlaczego HiFiMAN, chiński producent słuchawek jest uznany na rynku audiofilskim? Przecież to typowa chińszczyzna, możesz mi powiedzieć, bo nie wiem?

 

Większość słuchawek w tej cenie jest i tak produkowana w Chinach i przeważnie mają słabą jakość, tylko jeśli są sprzedawane przez uznane marki to płacimy za markę, znaczek, a dostajemy to samo tylko drożej. Tak trudno to pojąć?

 

Superlux, Takstar, ostatnio SOMiC, w tej cenie robią znacznie lepsze jakościowo słuchawki i wcale nie ustępują im wykonaniem, a nawet niektóre prezentują się lepiej. Jeśli Twoje porównanie będzie dotyczyć produktów nie będących w tej samej klasie cenowej to jest ono zwyczajnie bez sensu.


Link do tematu na mp3store jest zupełnie nietrafiony i tylko podkreśla Twoje upośledzenie umysłowe.


Akurat w tym całym audio najwięcej płaci się za pierdoły, a najdroższe i uznane za jedne z najlepszych po prostu mają dopieszczone pewne detale. Po takim zabiegu producent woła sobie kilka razy tyle.

 

Chińczycy potrafią zrobić dobry sprzęt w niskiej cenie, nie będzie on genialny, ale to dziecko z podstawówki rozumie. Nie oczekuj od budżetówek, że dogonią premium, chore myślenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a no to

 

http://forum.mp3store.pl/topic/140274-typowy-chinczyk-kontra-skladane-w-chinach/

 

nie tylko ja widzę w tym problem.

Najwyraźniej komuś superlux płaci za polecenia bo nie widzę, żeby rozmowa opierała się u FeXa na innych słuchawkach niż superluxy albo akg

No i co wywnioskowałeś z tego tematu? Ja nic na temat jakości dźwięku nie widzę. Ich wykonanie też nie jest jakoś negatywne opisane. A wiec?
Link to post
Share on other sites

ale oczywiście, chińczycy robią świetny sprzęt, czego przykładem jest Oppo :)

jednak polecać komuś coś, co nie nadaje się do czegokolwiek jest upośledzeniem.

 

Jak możesz się uważać za znawcę, skoro operujesz wśród dwóch producentów??

 

Lepiej odłożyć trochę i kupić lepsze. Tak jak wspomnieliście, nie porównywać VW Polo do Porshe. Więc jakim trzeba być moronem żeby nie dołożyć 100zł do Porshe? :D

 

Na logikę. Superszmelc czy Takstar do 150zł to plastik z kawałkami drutu. Za 300zł można kupić już naprawdę bardzo fajny sprzęt, który będzie długo i świetnie grał.

Link to post
Share on other sites

Podaj mi proszę świetnie grające słuchawki do 150zł, czekam. Budżet był podany, więc go nie przekraczaj. Wiesz, że można dokładać w nieskończoność? Argument inwalida.

 

Pokaż mi miejsce gdzie trzeba dołożyć 100zł żeby mieć Porsche? Wydaje mi się, że zwyczajnie jesteś uprzedzony do tych słuchawek, bo argumentacji to nie masz żadnej. Skoro tak bazujesz na mp3store... Dla Twojej informacji bardzo dobrze znam forum mp3store, wiele osób osobiście i nikt tam nie ma problemu z chińskimi słuchawkami, nawet ludzie mający obok Superluxow słuchawki 10x droższe. Problem polega na tym, że oni potrafią zrozumieć, dlaczego te słuchawki są tańsze i co się z tym wiąże, a biorąc pod uwagę dźwięk to niestety, ale Superluxy i Takstary wielkiej konkurencji nie mają.

 

Zrozum, że nie ja to wymyśliłem tylko taki jest odbiór rynku przez osoby mające do czynienia z wieloma modelami słuchawek. Mam wrażenie że Tobie brak jakiegokolwiek bazy do porównań. Chyba że się mylę to opisz tutaj Twoje doświadczenia w strefie audio.

 

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Podaj mi słuchawki do 150zł, które nie są szmelcem z drutu i plastiku :)

 

Cieszy mnie brak argumentów z Twojej strony :) Jednak, aby dyskusje prowadzić trzeba mieć do tego podstawę. Według Ciebie nie ma sensu kupować Fiatów, Reanault, czy Citroena, bo przecież warto dołożyć do Mercedesa.

 

Dla Twojej informacji nikt za nic mi nie płaci, a bazuje tylko na moim doświadczeniu że słuchawkami w budżecie 10-120000zł

 

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Znawca widze sie znalazl ciekawi mie drogi Adamie czego i na czym sluchales

Bo ja mam dobre doswiadczenia z takstarami i nawet czewciej laduja na mojej glowie niz lezace obok dt990 i hm5

A superlux hd330 po rekablingu sa poprostu swietne za cene ktora oferuja sa poprostu pancerne nie sposub tego zepsuc jedyni minus to kabel i pady ale po wymianie spokojnie zastempuja hm5

 

Tak ze jak @FeX powiedzial

Podaj cos do 150 poprzyj to argumentem albo wyjdz i nie wracaj :)

Link to post
Share on other sites

Gdzie ja znajdę te Senki? :)

 

Koss zgoda, dźwiękowo nawet spoko jak na ultraportable, ale to właśnie ultraportable :) Poza tym nie wiem zbytnio za co tam się płaci, bo KSC75 grają też bardzo dobrze i kosztują połowę tego. A wykonanie KPP jest jakie jest...

Link to post
Share on other sites

nie będę wklejał linku żeby nikogo nie promować, ale znajdziesz na alledrogo :) co do porta pro to kwestia gustu, bo dla mnie wyglądają okropnie - ale chyba dlatego ich dźwięk robi tak dobre wrażenie .. oczywiście żart ale przynajmniej nie udają ładnych słuchawek a grają okropnie

Link to post
Share on other sites

Zapisków z HD681 nie mam, mam za to z HD2000:

 

Jeśli chodzi o dźwięk to zacznę nietypowo bo od podsumowania –te słuchawki to taki bezpieczny dźwięk, nic się nie wybija, nic nie ujmuje, grają w miarę równo. Nic w tych słuchawkach nie ma wybitnego ani nic nie ma tragicznego. Przechodząc do szczegółów – bas jest przyzwoicie rozciągnięty, nawet Masala wypada fajnie a w przypadku Żywiołaka bęben nie jest aż tak napięty jak na TS-ach co ogólnie powoduje lepszy odbiór tego kawałka. Panowie wokaliści Kultu i Strachów są sobą, nie są ani przesłodzeni, ani zbytnio wypaleni. W przeciwieństwie do nich panowie z Rammsteina i Włochatego stracili zadzior, zostali wygładzeni i elegancko opakowani, żeby nie razić „cioci” gdy kawałek puścimy na jej imieninach ;). Góra jest czytelna ale brakuje jej perlistości. Jest taka „nie rażąca”. Analityczność jest przyzwoita ale nie rozpraszająca. Ogólnie tak jak wyżej napisałem – bezpieczne granie, dobre do słuchania muzyki gdy ta ma być tłem.

Jeśli chodzi o dźwięk to zacznę nietypowo bo od podsumowania –te słuchawki to taki bezpieczny dźwięk, nic się nie wybija, nic nie ujmuje, grają w miarę równo. Nic w tych słuchawkach nie ma wybitnego ani nic nie ma tragicznego. Przechodząc do szczegółów – bas jest przyzwoicie rozciągnięty, nawet Masala wypada fajnie a w przypadku Żywiołaka bęben nie jest aż tak napięty jak na TS-ach co ogólnie powoduje lepszy odbiór tego kawałka. Panowie wokaliści Kultu i Strachów są sobą, nie są ani przesłodzeni, ani zbytnio wypaleni. W przeciwieństwie do nich panowie z Rammsteina i Włochatego stracili zadzior, zostali wygładzeni i elegancko opakowani, żeby nie razić „cioci” gdy kawałek puścimy na jej imieninach ;). Góra jest czytelna ale brakuje jej perlistości. Jest taka „nie rażąca”. Analityczność jest przyzwoita ale nie rozpraszająca. Ogólnie tak jak wyżej napisałem – bezpieczne granie, dobre do słuchania muzyki gdy ta ma być tłem.

 

Jesli chodzi o 681 to lepsze wrażenie zrobiły na mnie HP580 od ISK. Wbrew pozorom to nie są takie same słuchawki.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

To już chyba lepiej encore rockmastery... superluxy 681 mają problem ze sceną i wokalami a hd2000 moim zdaniem lepsze do elektroniki 


i żeby nie było podeprę się opinią Audiofanatyka i Audiokrytyka
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-encore-rockmaster-oe/
http://www.audiokrytyk.pl/encore-rockmaster/

Edytowane przez adam_anton
Link to post
Share on other sites

No i zaczynasz pisać mądrze :)

 

Rockmastery mimo dobrych recenzji nie podeszły mi. Kupiłem je i sprzedałem niedługo później, mimo wszystko sa niezłe i zrównoważone, ale nudne dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...