Skocz do zawartości

reboot and select proper boot device or insert boot media in selectec boot device and pers a key


Recommended Posts

Witam !

jak gram w cs go to czasami zawiesza się obraz i dźwięk po restarcie komputera wyświetla mi się ten błąd

,, reboot and select proper boot device or insert boot media in selectec boot device and pers a key ,,

po nacisnę ctrl+alt+del windows 8.1 uruchamia sie poprawnie

tak się nie da grać gdy wywala mnie cały czas z rozgrywki

 

raz zdażyło mi sie to podczas oglądania YT

POMOCY

Link to post
Share on other sites

Jak kolega przede mną. Prawdopodobnie jest to sprawa problemu ze współpracą dysku z resztą. Jaki masz system i czy jest zaktualizowany? Czy bios i sterowniki płyty są zaktualizowane pod używany system? Jeśli to dysk SSD to czy sprawdzałeś,może jest nowy hardware ? Jak masz ustawione bootowanie w biosie ?

Link to post
Share on other sites

Napisz jaki posiadasz sprzet.

karty sieciowe :

Kontroler Realtek PCle FE Family Conroller

TAP-Win32 Adapter V9 (Tunngle)           

kata graficzna :

ATI radeon HD 4600 Series

procesor :

Pentium® Dual-Core CPU E6500 @ 2.93Hz    ( dwa rdzenie )

stacje dysków :

WDC WD6400AADS-00M2B0 ATA Device

Ram :

4.00 GB

Windows:

8.1 pro

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyzej stwierdzil prawdopodobnie jest jakis problem z dyskiem twardym.

Sciagnij program HDTune i wklej screena z zakladki "Health" oraz z zakladki "Error scan" (koniecznie z ODZNACZONĄ opcja Quick scan - skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze i moze troche potrwac).

Mozesz jeszcze sprobowac wymienic kabel SATA z dysku twardego do plyty glownej, ewentualnie podpiac dysk do innego zlacza SATA na plycie glownej.

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyzej stwierdzil prawdopodobnie jest jakis problem z dyskiem twardym.

Sciagnij program HDTune i wklej screena z zakladki "Health" oraz z zakladki "Error scan" (koniecznie z ODZNACZONĄ opcja Quick scan - skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze i moze troche potrwac).

Mozesz jeszcze sprobowac wymienic kabel SATA z dysku twardego do plyty glownej, ewentualnie podpiac dysk do innego zlacza SATA na plycie glownej.

forum nie przyjmuje formatów

tiff

png

jpg

bmp

Link to post
Share on other sites

Prosilem o pelny, dluzszy scan BEZ ZAZNACZONEJ opcji "Quick scan" bo te szybkie sprawdzanie nie jest miarodajne.

Tak czy inaczej SMART dysku poza 2 niestabilnymi sektorami wyglada w porzadku.

Mozesz jeszcze sprobowac podociskac kable w komputerze - moze cos jest po prostu luzne.

Link to post
Share on other sites

Możesz podać jeszcze model płyty głównej ?

ASUS

P5G41-m lx

Prosilem o pelny, dluzszy scan BEZ ZAZNACZONEJ opcji "Quick scan" bo te szybkie sprawdzanie nie jest miarodajne.

Tak czy inaczej SMART dysku poza 2 niestabilnymi sektorami wyglada w porzadku.

Mozesz jeszcze sprobowac podociskac kable w komputerze - moze cos jest po prostu luzne.

zrobiłem dł skan ale nie moge wysłać zd bo komputer wariuje mianowicie:

        zrobiłem screena odpaliłem w paincie chciałem zapisać na pulpicie w formacie BMP ape wyskoczył błąd że dany folder jest uszkodzony więć zapisałem zd na dysku D zapisało sie chciałem wrzucić na stronke i wysłać wam linka ale strona nie przyjmuje formatu BMP więc odpaliłem ponownie w paincie chcąc zapisać w JPG na dysku D wyskoczył  ten sam błąd co wcześniej.

Potem zrobiłem zd telefonem tego skanu przy próbie zgrania na kompa znów wyskoczył ten błąd

NIE WIEM O CO CHODZI !!!

skan wykazał że

2 z tych wszystkich kratek były na czerwono

Link to post
Share on other sites

2 uszkodzone blocki to jeszcze nie tragedia - gorzej jak znajdują sie one na poczatku skanu.

Skoro system ma problemy z zapisaniem zdjec na dysk to prawdopodobnie jest on uszkodzony albo cos z samym Windowsem sie dzieje.Sprobuj zainstalowac kilka jakis programow albo gre na dysk i zobacz czy ten blad bedzie sie powtarzal.

W ostatecznosci mozesz jeszcze sprobowac zrobic format i od nowa zainstalowac tego Windowsa ale w przypadku gdy dysk jest uszkodzony to moze sie to okazac to niemozliwe.

Poczekaj jeszcze na inne opinie - moze ktos z forumowiczow cos wymysli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...