Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Kupiłem parę dni temu nową kartę graficzną MSI Geforce GTX 1070 Gaming X. I mam taki problem: Gdy włączam komputer pokazują mi się cyferki z biosu, potem kółko od ładowania się windowsa, ale gdy ma się wyświetlić pulpit, pokazuje się czarny ekran i monitor pokazuje "brak sygnału". Pomaga wtedy wyłączenie komputera przyciskiem i ponowne włączenie. Problem nie występuje zawsze. Średnio co trzecie włączenie komputera. Monitor to Samsung SyncMaster P2370HD. Natomiast co do reszty komputera to zastanawiam się, czy jakiś związek ma z tym stara, kiepska płyta główna (bardzo kiepska - 6-letnia, marki HP, od gotowca z Vobisu) wraz z procesorem Intel Core i7 860. Wcześniej miałem kartę Geforce GTX 680 i problem nigdy nie występował. Proszę bardzo o pomoc. Dziękuję

Edytowane przez Shepardeffects
Link to post
Share on other sites

@daryzda

Noo do takiej płyty to na pewno znajdzie nowy bios. Kiedyś szukałem Instrukcji obsługi do starej płyty serwerowej HP na ich stronie nie znalazłem nawet informacji ze kiedykolwiek taką płytę wyprodukowali.

@Shepardeffects

Jak masz podpięty monitor do karty graficznej przez DVI czy HDMI? Twój problem polega na tym że po załadowaniu sterownika karty graficznej zmienia się wyjście na które karta podaje sygnał. Dla pewności zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej i spróbuj w ustawieniach Nvidii ustawić że twój monitor ma być domyślny. Dodatkowo  jaki masz zasilacz? Może tutaj leży problem karta potrzebuje podpięcia wtyczek 6 pin i 8 pin więc naprawdę sporo prądu.

P.S. Zdajesz sobie sprawę że ten procesor jest już dość leciwy a ma napędzić jedną z najwydajniejszych kart graficznych na rynku. Wątpię żeby karta graficzna działała na 100%. 

Link to post
Share on other sites

BIOS-u nie ma szans, żebym znalazł, bo ta płyta tak jak mówisz @daryzda jakby nie istniała dla HP.

 

Sterowniki mam najnowsze. Używam jednego monitora, więc chyba jest jako domyślny. Zasilacz BeQuiet Straight Power 680W 80plus gold - był bardzo drogi, więc nie sądzę, żeby to była jego wina. ;)


To nie problem kabla!!! Poczekałem 3 minuty na tym czarnym ekranie i komputer sam się uruchomił ponownie. Wygląda to tak jakby karta się wcale nie uruchamiała.

Edytowane przez Shepardeffects
Link to post
Share on other sites

Według producenta zasilacz ma 4 oddzielne linie +12V z czego dwie są po 22A a dwie po 18A. Niby podpięcie dwóch wtyczek zasilających nawet na słabszych liniach powinno karcie dostarczyć więcej prądu niż potrzeba  ale może spróbuj zmienić podpięte wtyczki na inne. Jak komputer ci się resetuje to może też być kwestia złącza PCI Express. Jak karta ma wyższy standard PCIE niż płyta to elektronika karty negocjuje z płytą jaki standard będzie używany. Może tu się coś haczy. Z reguły w biosie można ustawić na sztywno maks co daje płyta (a domyślnie pewnie jest auto na wypadek jakby ktoś wkładał najstarszą możliwa kartę) więc spróbuj. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jest gotowiec od hp to jest to pewnie jakiś model np HP Pavilion 8xxx.Jak możesz to podaj model spróbuje coś znaleźć.

Ale podejrzewam,że bios nic nie da i skończy się na wymianie mobo.1070 to świeżynka wspierająca wszystkie nowości a Twoja płyta może mieć pciex starszej generacji np 2.0

Miałem taki przypadek z gotowcem Della Vostro na i7 3770 klient dokupił sobie gtx760 i płyta nie radziła sobie z jego obsługą,logo della i wisiał (gdzies na forach ludzie pisali,ze karty z nowymi biosami gryzły się ze starszymi biosami w płytach ze starszych generacji) I faktycznie taki gtx 560/660 odpalały normalnie.Akurat w tym przypadku na stronie della był nowszy bios który ten problem naprawił...

Kilka razy spotkałem się z "blokadami" producenta na zmiany w konfiguracji po podmienieniu np procka/karty graficznej komp wisiał na logu lub wyświetlał błąd,że "wykryto nowy sprzęt który może działaś niepoprawnie,prosze usunąć nowy sprzęt etc...." ale to były starsze sprzęty na atlonah x64/pentiumach D/core 2 duo

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jest gotowiec od hp to jest to pewnie jakiś model np HP Pavilion 8xxx.Jak możesz to podaj model spróbuje coś znaleźć.

Ale podejrzewam,że bios nic nie da i skończy się na wymianie mobo.1070 to świeżynka wspierająca wszystkie nowości a Twoja płyta może mieć pciex starszej generacji np 2.0

Miałem taki przypadek z gotowcem Della Vostro na i7 3770 klient dokupił sobie gtx760 i płyta nie radziła sobie z jego obsługą,logo della i wisiał (gdzies na forach ludzie pisali,ze karty z nowymi biosami gryzły się ze starszymi biosami w płytach ze starszych generacji) I faktycznie taki gtx 560/660 odpalały normalnie.Akurat w tym przypadku na stronie della był nowszy bios który ten problem naprawił...

Kilka razy spotkałem się z "blokadami" producenta na zmiany w konfiguracji po podmienieniu np procka/karty graficznej komp wisiał na logu lub wyświetlał błąd,że "wykryto nowy sprzęt który może działaś niepoprawnie,prosze usunąć nowy sprzęt etc...." ale to były starsze sprzęty na atlonah x64/pentiumach D/core 2 duo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...