Skocz do zawartości

Artefakty (?) przy dużym obciążeniu karty R9 390.


Recommended Posts

W listopadzie 2015 zakupiłem taki komputer: https://www.morele.net/inventory/info/klb9wH/

I czasami przy dużym obciążeniu karty czyli jak grafika osiąga jakieś 83-85*C to mam takie artefakty:

Są one na pewną chwilę i znikają nie wiem co mam o tym sądzić nigdy nie miałem doczynienia z komputerami osobistymi na dłuższą metę.

Poproszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Obniż taktowanie karty o 100Mhz i sprawdź. Sam mam takie coś przy przegrzewaniu układu, ram lub sekcji zasilania. A jak to wygląda bez panelu bocznego? 

 

Mamy upały a twoja buda nie ma chłodzenia bocznego. Obstawiałbym to. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Mik86 więc zalecasz do 390tki budy z bocznym nawiewem hehe.

 

Do autora otworz panel boczny i sprawdz czy wtedy będą arty.

 

Wersja gigabye to jedna z najslabszych 390 stad autor ma klopoty. W dodatku w sreniej obudowie.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Tak zmniejsza, Ja jeszcze bym obstawił że to Radeon a więc mogą być jakieś sterowniki jeśli to dzieje sie tylko tutaj.

Mi na R9 290 świeżo po serwisie też latały w The Crew artefakty. Okazało się że w tym konkretnym The Crew R9 290 nie lubił ustawienia msaa i po przełączeniu na fxaa zniknęły mi artefakty.
Także to może być albo sterownik albo jakieś ustawienie graficzne które R9 390 nie podpasowało.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście te artefakty pojawiają się na nie podkręconej karcie?Temperatura 85 stopni to już sporo.Coś z chłodzeniem,z pastą termoprzewodzącą...Przykładowo u mnie,oczywiście całkiem inna karta temperatura w Wieśku nie przekracza 60 stopni.Przy tych upałach.Spróbuj oddać do naprawy gwarancyjnej.

Link to post
Share on other sites

nie kupuj na przyszlosc radeonow boze karta kupiona listopadzie nawet pol roku jej nie uzytkuje ponad 1600pln poszlo w bloto (za ta kwote ludzie kupowali jak cieple buleczki 970 w tamtym okresie)

 

 

natychmiast wyslij to truchlo na gwarancje te artefakty juz nie znikna a beda pojawic sie czesciej i bardziej intensywniej 

https://www.youtube.com/watch?v=0hYVUrhar80

 

 

a tak bedzie wygladac ostatnie stadium wspierania finasowo tego trupa AMD Radeon ta kara nei wytrzyam polskiego lipca/sierpnai i temperatur w pomieszczeniu 40c :D

 

 

 

PS te chlodzenie od gigabyte pieknie trzyma 65c podczas gry w wiedzmina na GTX970 jak smutno ze to za malo dla tego bydlaka r9 390 ktory przy poborze ponad 400w wytwarza ponad 85c

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...