Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

'bo worklog sida to za dużo powiedziane' czyli zobaczymy co z tego wyjdzie

worklog sid tj07

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 13:48

*
Popularny

Zapytany przedwczoraj czy będę zakładać workloga, pokręciłbym głową i powiedział, że nie ma szans. Jednakże, życie bywa przewrotne i gotująca się we mnie od dawna chęć wymiany HW i przesiadki do obudowy z oknem została poruszona energią o wartości jednego Nowaja... i stało się. Dziś zawitała do mnie nowa obudowa - Silverstone TJ07 - i tym samym jedno z moich hardwarowych marzeń własnie się spełniło.

CU15YbY.jpg

Plan działania, który zasadniczo jest póki co wizją, albo nawet luźnym pomysłem, będzie tu opisywany w luźnych odstępach czasowych (takie zabezpieczenie na przyszłość, bo jestem leniwą kierdą). Nie wiem kiedy dojdzie do finalnej przesiadki z mojego wiernego R3, czy nastąpi zmiana platformy, czy zostanę przy większości aktualnego HW, ile i kiedy sprzeniewierzę na LC, na ile będę dłubać w tejotce (...), wszystko zweryfikuje czas. Na chwilę obecną pewne jest jedynie solidne wyczyszczenie budy i malowanie wnętrza. Prawie pewna jest zmiana GPU.

Co do samego tematu i jego prowadzenia. Zastanawiam się, czy nie połączyć maltretowania TJ07 ze swobodnymi wrażeniami z użytkowania innego sprzętu w moim posiadaniu, może nawet w retrospektywie, jeśli kogokolwiek by to ciekawiło (typu podkładki, klawy mechaniczne, 120hz po raz setny, pc vs ps4, gpu... czy cokolwiek nowego lub starego a ciekawego można u mnie znaleźć) - w formie indeksowanych na pierwszej stronie postów.

Na wstępie dziękuję już wszystkim osobom które już pomogły i tym które wyraziły chęć pomocy w przyszłości, znosząc moje gdybania, rozwiewając wątpliwości i służąc cennymi radami kiedy to ja szukam miodu w du**e i zastanawiam się po osiemdziesiąt razy nad wyborem sprzętu czy kierunkiem tworzenia nowej jednostki centralnej.

• 22
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#2 Voidereles

Voidereles
  • Zapaleniec

• 1209 postów
  • Miejscowość:Pszczyna

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:07

Powodzenia :) 

Oby projekt nie pożarł zbyt dużej części "komputerowego" budżetu - ja pokusiłem się na LC, ostatecznie wróciłem do AC, bo wolałem dorzucić do lepszej karty graficznej, niż brnąć dalej w ten korytarz bez końca jakim jest chłodzenie wodne.

• 1

Intel Core i5-7400Fortis 3 Malik Edition  | MSI B250 Krait | 8GB GoodRAM Play | Gigabyte GTX1050Ti | WD Red 1 TB ERFXbitumenbox | Iridium Pro 240 GB | XTR550 | LG 29UM67Freesync | DM1-Pro | Logitech K280e | Philips Fidelio X1 + AIM SC8082x LM49720 + Presonus Eris E5 | H440 White | Huawei P9 | EzBook 3S

„Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą."

#3 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6498 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:09

dziękuję

Proszę.

Bierz się do mycia budy leniwa kierdo. 

• 3
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#4 adriankiller

adriankiller
  • 'LC MOD OVC FAN'

• 2906 postów
  • GG:13438308
  • Miejscowość:Bruxella-Warszawa
  • 3DMark 06:35175

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:09

obudowa sama w sobie fajna ale wymaga wlozenia duzo pracy i troche $  zeby miala rece i nogi

w razie co to mysle ze rada napewno pomoga

@patryk @mlody @natsu @elder mieli/maja te budy i przy nich dlubali wiec znaja ja na wylot

'bede' lukal :)

powodzenia

• 1

1) CPU - i7 3770K 5.1GHZ MoBo - GiGabyte Up7 GPU - Msi GTX 580 TFII 1015-2030-2200MHZ

CaSe - Corsair 800D  RaM - Avexir Core 4x4GB 1800MHZ PSU - BeQuiet p8 1000W

SSD - 2x Plextor M6e BE 128GB 890/330MB/S HD- Segate 7.12 1TB

SounD : SC - AsUs StriX SoaR SP - EdiFier R980T

2) CPU - i7 4558U  2.8/3.3 GHZ GPU - 5100HD CaSe - AsUs ZENBooK UX301LA-T RaM - 8GB  1600MHZ HD -  SanDisk 2x 128GB Raid O 900/680MB/S WQHD

#5 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17851 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:35

została poruszona energią o wartości jednego Nowaja

giphy.gif 

w ten korytarz bez końca jakim jest chłodzenie wodne

Dla mnie to akurat jest spora zaleta, bo po wykosztowaniu się na układ, można za małe kwoty kupować sobie jakieś pierdółki i mieć pretekst do pogrzebania w kompie.

Jedyne, czego się obawiam, to zalanie sprzętu. Mam czasami tendencję do bycia żywym przykładem na działanie prawa Murphy'ego.

Buda zacna, roboty dużo - jest się z czego cieszyć.

jeśli kogokolwiek by to ciekawiło

Biorąc pod uwagę fakt, że swojego czasu opisywałem wrażenia po zakupie odkurzaczy - You have my lightsaber!

• 5

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#6 SKEEPER

SKEEPER
  • LC manufacture

• 2929 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 21:42

Obecny!

...i zarzucam.

BTW - Jak będzie utrzymana taka jakość zdjęć (jak to pierwsze), to bardzo przyjemnie będzie się oglądać :).

• 1

#7 natsu

natsu
  • LOL

• 3340 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 07 lipiec 2016 - 22:19

w razie co to mysle ze rada napewno pomoga

Rada jest jedna. Szykuj wiadro kasy bo mody tej budy są piekielnie drogie :)

Poza tym gratuluje wyboru :)

• 0

Liquid PC

"Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo."

#8 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3308 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 08 lipiec 2016 - 20:45

Co mi się nie przypomniałeś ? Zaraz podeśle Ci pliki o których rozmawialiśmy

• 1

i7 5960X/Asus RVE/Evga ddr4 ram/SLI GTX 980Ti/LiteOn NVME SSD RAID0/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Bitspower

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu

#9 sid vicious

sid vicious
  • Autor tematu
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 20:56

Faktycznie. Sam zapomniałem :x 

• 0
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#10 sid vicious

sid vicious
  • Autor tematu
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 16:10

Po długiej batalii z samym sobą, odnośnie tego czy zmienić platformę na X99 czy jednak nie, poszedłem za tańszą alternatywą - wymianą płyty głównej w obrębie posiadanej generacji, tylko na nieco ładniejszą (czy też bardziej pasującą do tego co zamierzam teraz pakować do środka, zwłaszcza w obudowie z oknem). I tak zaczęły się polowania na Z77 Sabertooth, zwieńczone ostatecznym zakupem. (I tym usprawiedliwiałem swoje lenistwo i brak postępów z TJtką).

Lk7ERv2.jpg

Co dalej? Dziś postaram się wmontować nową Mobo do aktualnego kompa. Przesiadka do Tjtki nastąpi dopiero jak nawiercą się dziury do przepustu kabli w mobo-tray. Dotarł natomiast Plastidip od mabrothrax za co serdecznie dziękuję i buda czeka na malowanie.

• 4

#11 SKEEPER

SKEEPER
  • LC manufacture

• 2929 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 16:26

nawiercą się dziury do przepustu kabli w mobo-tray.
Będzie można to zobaczyć? 

buda czeka na malowanie.
...i to też? 
  • 0

#12 sid vicious

sid vicious
  • Autor tematu
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 16:29

Malowanie jak najbardziej, bo to ogarnę samemu. Co do wiercenia - nie wiem czy mam do tego sprzęt, a zwłaszcza umiejętności, więc możliwe że oddam to zadanie w ręce kogoś bardziej kompetentnego.

• 0

#13 SKEEPER

SKEEPER
  • LC manufacture

• 2929 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 16:41

nie wiem czy mam do tego sprzęt,
Jeżeli dysponujesz wiertarką stołową lub kolumnową, ewentualnie w miarę dobrym stojakiem na wiertarkę ręczną, to z pewnością sobie poradzisz. W zależności od kształtu przepustów, trzeba będzie tylko dobrać odpowiednie wiertło.
  • 0

#14 elder

elder
  • Touch of darkness

• 606 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:57

Nie baw się sam w lakierowanie,130zł płaciłem w lakierni w Bstoku za polakierowanie całej TJ07 w matowym czarnym proszku.

http://www.abload.de...hp?key=kjoDlPhE

Wcześniej były wycięte otwory na kable i cover zatok z alu wykonany.

Jak za 24 elementy to koszt lakierowania śmieszny,wykonanie lakierowania perfekcyjne.

Modyfikowałem pięć sztuk TJ07.

Jeden z modów pod 480+240rad  (Insomnium) w tej galerii:

http://www.abload.de...hp?key=sjL8oweM

MM w tej galerii:

http://www.abload.de...hp?key=qrko97yI

Buda wymagająca w przypadku modów ale to unikat o ogromnym potencjale do moddingu,bardzo lubię ten model.

p1300608eluzd.jpg

p1360432rkum7.jpg

Bardzo fajne mody do TJ07 są w ofercie ColdZero.

http://www.coldzero....ilverstone-tj07

• 2

#15 dodo

dodo
  • α

• 10489 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 09:42

the-shining-knock-knock.gif

• 3

#16 sid vicious

sid vicious
  • Autor tematu
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 20:12

Kolejna obsuwa spowodowana cięciami budżetowymi które powodują niemożność cięcia w budzie. Nie stać mnie teraz na narzędzia więc buda znów czeka i się kurzy.

• 0

#17 dodo

dodo
  • α

• 10489 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 20:38

narzędzia

Co potrzebujesz? 

• 0

#18 sid vicious

sid vicious
  • Autor tematu
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 20:47

Wiertarka (domowa wyzionęła ducha, więc nowa musi nadejść tak czy owak) i Dremel 4000 do pocięcia tego wszystkiego porządnie i ogólnych robótek wokoło domu - a przynajmniej tak sobie argumentuję zakup, żeby nie było że tylko do obudowy :) Pod koniec miesiąca powinienem już sobie poradzić z kosztami (mam nadzieję).

• 0

#19 MiK

MiK
  • Mangosjep.

• 6818 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 17 sierpień 2016 - 20:51

Co potrzebujesz? 

Spoiler

• 3

Płyta główna: Fatal1ty X370 Professional Gaming Procesor: Ryzen 2600 @4.0 Chłodzenie procesora: Fera 3 Pamięć RAM: Adata XPG 2x8GB 3000MHz Karta graficzna: MSI RTX 2060 Super Ventus Zasilacz: Seasonic G-550 SSD: Adata M.2 1TB Karta muzyczna: Sound Blaster Z Zestaw Audio: Edifier R1600T III Obudowa: Corsair Carbide 330R Monitor: Dell P2214H.

#20 dodo

dodo
  • α

• 10489 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 20:54

Jeśli nie chcesz czekać - PW

• 2

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: worklog, sid, tj07

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych