Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, za parę dni planuje przejść z mojego starego socketu 775 na podstawkę 1150,

 

Aktualnie posiadam:

Procesor: Intel 2 Quad Core Q9300 4X2,5GHz

Pamięć Ram: 4GB

Grafika: Geforce GTX750 Ti

Zasilacz: Coolermaster Thunder 500W

 

Chciałbym się poradzić jakich dobrych podzespołów szukać w budżecie 1000-1450 zł (mowa tylko o płycie głównej z procesorem i pamięcią ram).

 

Oczekiwania:

- Płyta główna najlepiej gdyby miała 2 sloty na grafikę oraz szeroki zakres obsługi pamięci ram.

- Procesor co najmniej 4 rdzenie.

- Pamięć ram najlepiej gdyby była 16GB

 

Ostatnio przejrzałem parę stron z sprzętem komputerowym i w tym budżecie promowane są zestawy zawierające:

Haswell Refresh - Intel Core i5-4460. oraz pamięci DDR3 HyperX Fury 1866MHz.

 

Orientuje się ktoś może jakie części warto zakupić w tej cenie a które omijać szerokim łukiem ?

 

Z góry dzięki, za każdą pomocną radę leci plusik ;)

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

1151 Najnowszy socket oraz najnowsze ramy DDR4 nie umrą jak nie długo 1155 płyty się skończą i zoonk zostaną jakieś badziewia na h81 tak jak z 1155 na H61. Intel ma to do siebie że szybko uśmierca stare podstawki, jak było z 1156 jedna seria procków i śmierć o dziwo że na 1155 dal 2 serie to szał.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moze ktos cos polecic odnosnie chipsetu lub jakis konkretnych podzespolow ? Czego szukac/unikac na 1151 ?

Najlepiej nadal w budzecie do 1450zl.

 

Taki zestaw bylby dobry ?

http://allegro.pl/b150m-pro-vdh-i5-6400-16gb-hyperx-ddr4-2133mhz-i6302804707.html

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

Na 100% zabiorę i5 6400.

Jeśli chodzi o pamięć RAM to nie wiem czy opłaca się brać 2x8GB od HyperX Fury czy w jednej kości 16GB ?

Różnica w cenie około 30 zł a nie wiem jak wtedy z wydajnością ? jakieś różnice ?

 

Co do płyty głównej to chyba najlepszym wyborem byłaby płyta z ATX, jakoś nie przekonują mnie ATXm.

Chyba wybiorę coś z tych dwóch:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-gaming-m3-b150-ddr4-sata3-usb3-1-atx-b150-gaming-m3-768062/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-pc-mate-b150-dualddr4-2133-sata3-satae-hdmi-dvi-vga-usb-3-1-atx-b150-pc-mate-776246/

 

Obydwie dosyć podobne różnią się jedynie:

- CrossFireX / CrossFire

- Chipsetem karty dźwiękowej/sieciowej

- Ilością wyjść pod napędy

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o pamięć RAM to nie wiem czy opłaca się brać 2x8GB od HyperX Fury czy w jednej kości 16GB ?

2 kości o tej samej pojemności są lepsze bo można je włączyć w trybie dual channel co polepszy wydajność (względem jednej kości)

 

 

 

najlepszym wyborem byłaby płyta z ATX, jakoś nie przekonują mnie ATXm

To żaden wybór, większość płyt to format ATX, mATX (bo chyba o to ci chodziło?) raczej wybiera się gdy buduje się komputer pod małą obudowę

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...