Skocz do zawartości

temperatury karty graficznej


Recommended Posts

Witam, posiadam msi gtx 980ti 2-way sli przy dużym obciążeniu ,np. granie w far cry 4 na maksymalnej grafice pierwsza karta graficzna osiągała 84 stopnie a druga 74 stopnie celsjusza. Chodzi o to czy temperatury kart graficznych są niebezpieczne ? i jaka jest górna granica msi gtx-ów 980ti ?

Link to post
Share on other sites

Niezła rozbieżność temperatur, jesteś pewien, że odczyty są poprawne?

 

Temperatura dla drugiej karty jest bardzo dobra, a dla pierwszej znośna. Ogólnie najlepiej, żeby nie przekraczała 85C przy długim graniu.

czyli do 85C ? a jaka jest granica taka krytyczna ?

Link to post
Share on other sites

No, jeżeli zacznie przekraczać 90C bez większych problemów to zacząłbym się martwić (próg według Nvidii dla 980Ti wynosi 91C). Ale zgodnie z zasadą jaką zasłyszałem "karta też Polak, ciepła nie znosi", jako granicę której lepiej nie przekraczać traktowałbym wspomniany wyżej próg 85C.

 

Jaką masz obudowę? Gdzie i ile masz zamontowanych wentylatorów?

Link to post
Share on other sites

No, jeżeli zacznie przekraczać 90C bez większych problemów to zacząłbym się martwić (próg według Nvidii dla 980Ti wynosi 91C). Ale zgodnie z zasadą jaką zasłyszałem "karta też Polak, ciepła nie znosi", jako granicę której lepiej nie przekraczać traktowałbym wspomniany wyżej próg 85C.

 

Jaką masz obudowę? Gdzie i ile masz zamontowanych wentylatorów?

mam obudowe zalman z11 plus hf1 a wentylatory zamówiłem jutro dojdą będą 2 na górze corsair af120 red led quiet edition na tyle też ten corsair te na górze i z tyłu wyciąga powietrze a z przodu wciąga corsair af140 quiet edition a te temperatury osiągałem przy fabrycznych wentylatorach zalman z11 plus hf1.

Link to post
Share on other sites

No cóż, to daj znać czy sytuacja się poprawiła po zamontowaniu dodatkowych wentylatorów. Ja wrócę dopiero ok. 11:00 na forum.

no to nie wiem kiedy przyjdą pisali, że jutro od 8:00 do 16:00

a to montowanie też trochę zajmie

Edytowane przez KacRad
Link to post
Share on other sites

czyli do 85C ? a jaka jest granica taka krytyczna ?

 

Ja miałem na radeonie hd7950 103 stopnie i pózniej karta padła. Nie wiem jaką ma wytrzymałość 980 ti. Jak karta będzie się upalać będziesz czuł spaleniznę z kompa.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj dla testu pograć na całkowicie otwartej obudowie i porównaj temperatury GPU do tych po zamontowaniu nowych wentylatorów i zamkniętej obudowie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...