Skocz do zawartości

Wymiana i5-4440 na i5-6400


Recommended Posts

Nie jest. Chyba, że masz bardzo mocną kartę graficzną - ale wtedy 6600k, dobra płyta i podkręcaj.

Na razie mam strasznie słabą kartę, mam taki plan żeby kupić ten zestaw i lecieć na integrze (Przeglądanie internetu) do czasu kiedy nie kupie jakieś fajnej karty graficznej, myślę nad RX 480 ale nie wiadomo kiedy wyjdą wersje nie referencyjne bo na tym wiatraku to nie chce grać.

Dla ciekawych, karta graficzna to AMD Radeon HD 8570 2GB

GTA 5 1600x900 All najniższe avg. 48fps

Link to post
Share on other sites

To już lepiej kartę kupić teraz i grać we wszystko niż kupować trochę szybszy procesor i dalej nie grać komfortowo,wf? 0o

Procka bym w ogóle nie ruszał,nawet jak weźmiesz rx'a to Twój proc poradzi sobie z nim śmiało.

A starą kartę sprzedaj.

Link to post
Share on other sites

To już lepiej kartę kupić teraz i grać we wszystko niż kupować trochę szybszy procesor i dalej nie grać komfortowo,wf? 0o

Procka bym w ogóle nie ruszał,nawet jak weźmiesz rx'a to Twój proc poradzi sobie z nim śmiało.

A starą kartę sprzedaj.

Niby za ile mam ją sprzedać? Najwyżej już ją lepiej oddać, przecież to jest totalny szrot, ah no i tak zapomniałem wspomnieć o mojej super płycie głównej, HP 2AF7, tak gotowiec, dlatego chce zmieniać, i chce celować w nowszą technologię żeby była na dłużej, do tego jak się boost da na i5-6400 do 3GHz to dalej będzie 8% przewagi czy coś skoczy? Bo dużo osób mi mówiło że to nie chodzi o GHZ. Jeszcze jedno pytanie, kiedy wyjdą wersje RX 480 4GB? Na morele jeszcze nie ma a w 8GB nie ma co celować według mnie bo ta karta graficzna i tak jest trochu za słaba na 2K i też parę stówek się może zaoszczędzi a ja monitora 2K nie mam zamiaru kupować (jeżeli jestem dobrze poinformowany 2K=WQHD=2560x1440)

Link to post
Share on other sites

Okej, mam jeszcze jedno pytanie, gdy kupię ASRock Z170 Extreme4, i5-6600K + Fortis 3 (oc do 4.5ghz) i 4x4GB DDR4 3000MHz da zauważalną różnicę w FPS np. +20?

 

EDIT a naprzykład jak wymienię 3000MHz na 3866Mhz to też będzie wyższy przyrost?

Edytowane przez NeVez
Link to post
Share on other sites

Tylko jeżeli zmienisz grafikę, bo obecnie to ona jest tutaj kulą u nogi. TL;DR nie wymieniaj nic poza grafiką, bo to jest wystarczające do gier aż nie wyjdzie 8gen.

Który zestaw masz na myśli?

1

msi h110m pro-vd

i5-6400 3ghz (turbo)

kingston hyperx fury 8gb 2x4gb 2133mhz

rx 480

 

2

asrock z170 extreme4

i5-6600k 4.5 ghz + fortis 3

4x4gb 3000mhz

rx 480?

 

(1zestaw)jak coś nie będę kupował 1 kości jak będzie trzeba 16gb tylko kupię nowe kości, dużo nie kosztują.

Link to post
Share on other sites

Płyta nie ma nic do rzeczy, o ile nie jest wadliwa tak można siedzieć na obecnej. Sam niedawno kupowałem typowo biurową płytę do drugiego pc-ta bo nie potrzebna mi jakaś super-duper gejmingowa by móc grać w nowsze tytuły. Z mojego punktu widzenia nie mogę tobie polecić kupna nowego pc-ta, gdyż jest to rzecz nieopłacalna, gdybyś miał Core 1gen to bym zrozumiał, jednakże posiadając core 4 gen i nawet przy "chusteczkowej" płycie nie ma to sensu, już lepiej zakup swoją wymarzoną płytę i obudowę czy co tam byś jeszcze potrzebował zamiast wymieniać komponenty na "nowsze", przy czym powiedzmy zapłacisz ~1500pln za dodatkowe ~5 w porywach 10% wydajności. No chyba że od razu kupisz NH-D15 i będziesz podkręcać 6400, zyskasz na tym jakoś ~10-20% jednak to wszystko jest tylko teoretyczne, gdyż obecnie jakoś nie ma takiego nacisku na CPU (nie licząc niektórych gier które nie są jakoś dobrze zoptymalizowane) póki nie renderujesz przy jego pomocy.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem mam ch*****ą płytę główna a poza tym dostaje trochę hajsu i myślę i tak na kupnem nowych rzeczy.

Skoro ta płyta jest taka jak ją opisujesz, to w czym problem ją wymienić na inną? Dokup sobie lepiej dobrą kartę graficzną i wtedy, gdy uznasz, że proc jest za słaby - wymienisz go na lepszą jednostkę. A druga sprawa: klik jak wymienisz, bądź podkręcisz pamięci z 3000 na 3600+ to nawet nie odczujesz różnicy w grach... ile 2-3ps w najnowszych tytułach? Bez sensu.. Maksymalnie opłaca się brać na dzień dzisiejszy do 3200 bo potem tylko przepłacasz, a korzyści znikome..  

Link to post
Share on other sites

wymiana na 6400 ma sens tylko jak kupisz płytę która obsłuży OC przez BCLK (czyli z170, nie wiem czy są jakieś płyty b150 które to obsługują)

 

Mój kumpel tak wymienił i podkręcił do 4,5 :P

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...