Skocz do zawartości

Jaką karta graficzna do 300zł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mufasa,

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zmontowałem sobie taki zestaw:

GA H61M-S1

G540 (będzie G2030)

2GB DDR3 1333MHz CL9 + 4GB DDR3 1600MHz CL11 (GOODRAM).

Zasilacz HP 460W z zasilaniem gpu 6-pin.

 

Nie jestem bogaczem, więc złożyłem sobie taki tani zestaw.

 

Szukam teraz karty graficznej do 300zł, trochę się po rozglądałem i znalazłem GTX 660 za 250zł. Czy to dobry wybór, czy coś lepszego się znajdzie? Dodam jeszcze, że przesiadam się z GT630 DDR3 2GB od Gigabyta.

 

Najlepiej gdyby karta nie wymagała dodatkowego zasilania, ale gdyby musiała to może być z dodatkowym 6-pin, staram się w miarę energooszczędny komputer złożyć.

 

Preferował bym karty od zielonych dlatego, że mają PhysX oraz CUDA, które czasami mi się przydają w wielu programach oraz ciekawie wyglądają w grach.

 

Założyłem nowy temat dlatego, że ceny kart cały czas spadają/rosną i pod mój zestaw. Pozdrawiam!

 

Edit: Jeszcze jedno, fajnie by było gdyby Wiedzmin 3 na niej poszedł, chociaż w 720p + low detale w 30-40fps, wcześniej na GTS450 grałem na takich ustawieniach i mialem ok 20-30fps'ów.

Edytowane przez oskarociak
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

problemem będzie procek

zamiast g2030 lepiej kup sandy i3

np:http://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-2100-3-1-ghz-lga-1155-i6302396000.html

nie wiele dopłacisz albo i nic

grafa....gtx 750 ti +i3 to już całkiem sensowna zabawa

tylko to by było tak +- 100 pln ponad budżet(chodzi mi o grafę)

choć 650 ti boost to też nie głupie wyjście

http://www.anandtech.com/bench/product/1040?vs=1039

nie za wiele słabszy a sporo tańszy

Edytowane przez mufasa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

G2030 kupię do 100zł. A te i3 da dużego kopa w porównaniu do G2030? Patrzyłem na wiele testów i różnica to przeważnie ok.5 fps, oczywiście są też takie gry co będą lepiej korzystały z i3 to o tym wiem. Na olx najtańsze 2100 jest za 110zł, czyli prawie tyle samo co G2030, może i go wezmę.

Co do karty graficznej GTX650 Ti całkiem tani jest, a strat aż takich kolosalnych nie ma. Tą wersje bez Ti da się jakoś podkręcić, ale żeby były jakieś efekty tego podkręcania? Aha i czy 1GB pamięci wystarczy, czy lepiej jest brać z 2gb. Przypominam nie gram w Full HD. Na olx GTX650 2gb jest w tej samej cenie co GTX650 Ti 1gb - który lepiej brać?

A tego GTX750Ti to raczej nie kupie, bo trochę za drogi.

 

I jeszcze jedno was się poradzę, może lepiej będzie mi zostać na tym G540 tak z rok i uzbierać pieniądze na jakieś i5, tylko czy np. taki Wiedzmin 3 będzie chciał działać załóżmy z GTX650 w ok 35fps'ach

 

 

Dzięki wam chłopaki, wcześniej byłem na elektrodzie i przez dobry tydzień nikt mi nie odpisał nawet i sorki, że tak cały czas zaczepiam, ale nie mam z kim tego tematu obgadać, a wolę poradzić się ludzi, jak to mówią kto pyta nie błądzi.


G2030 kupię do 100zł. A te i3 da dużego kopa w porównaniu do G2030? Patrzyłem na wiele testów i różnica to przeważnie ok.5 fps, oczywiście są też takie gry co będą lepiej korzystały z i3 to o tym wiem. Na olx najtańsze 2100 jest za 110zł, czyli prawie tyle samo co G2030, może i go wezmę.

Co do karty graficznej GTX650 Ti całkiem tani jest, a strat aż takich kolosalnych nie ma. Tą wersje bez Ti da się jakoś podkręcić, ale żeby były jakieś efekty tego podkręcania? Aha i czy 1GB pamięci wystarczy, czy lepiej jest brać z 2gb. Przypominam nie gram w Full HD. Na olx GTX650 2gb jest w tej samej cenie co GTX650 Ti 1gb - który lepiej brać?

A tego GTX750Ti to raczej nie kupie, bo trochę za drogi.

 

I jeszcze jedno was się poradzę, może lepiej będzie mi zostać na tym G540 tak z rok i uzbierać pieniądze na jakieś i5, tylko czy np. taki Wiedzmin 3 będzie chciał działać załóżmy z GTX650 w ok 35fps'ach

 

 

Dzięki wam chłopaki, wcześniej byłem na elektrodzie i przez dobry tydzień nikt mi nie odpisał nawet i sorki, że tak cały czas zaczepiam, ale nie mam z kim tego tematu obgadać, a wolę poradzić się ludzi, jak to mówią kto pyta nie błądzi.

 

 

 

Edit:

Popatrzyłem na porównanie wydajności GTX650 i GTX660 wychodzi na to, że GTX650 jest aż o połowę słabszy, sami spójrzcie:

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-650-vs-geforce-gtx-660

Link to post
Share on other sites

gtx ale 650 ti boost

porównywalny z hd 7850

i jak brać to z 2Gb pamięci

z i3 sandy na rozsądnych detalach i rozdziałce w zasadzie odpalisz wszystko czy to na gtx 660 czy 650 ti boost

tylko fakt faktem  stery w starszych konstrukcjach to ból głowy w nowych grach

Edytowane przez mufasa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak miałeś gtx660 za 250 zł to jest to najlepsza karta z tu wymienionych (bardzo tania w dodatku) . Następna w kolejności to 7850/gtx650 ti boost , gtx650ti . Gtx 650 bez ti nie bierz bo to jest bardzo wolna karta . Dopisek boost w gtx 650 ti oznacza zupełnie inną kartę , to nie jest wyznacznik podkręcenia . Masz porównanie http://pclab.pl/art63116-7.html . i3 za 110 można wziąć ale nie za więcej bo różnica w wydajności niewielka . Już lepiej i5 2400 za 250 zł (dziś było na portalu aukcyjnym)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...