Skocz do zawartości

Nowa R9 270x i jakiś problem ze sterownikami


Recommended Posts

Złożyłem komputer na R9 270X (komp ma niecałe 3 dni) i przy graniu w cs go wyskakuje mi błąd "sterownik ekranu amd przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" i gra się zawiesza jest czarny ekran i dziwny dzwięk przez co muszę resetować komputer żeby wróciło wszystko do normy.

Narazie co zrobiłem to:

1. Odinstalowałem sterowniki przy pomocy jakiegoś programu od amd który sięzainstalował przy 1 instalacji sterów i zainstalowałem nowe

2. Odpiąłem i podpiąłem na nowo karte graficzną 

 

Co mogę jeszcze zrobić? Nowa karta i już problem :(

Edytowane przez krystek93
Link to post
Share on other sites

sprawdz karte u kogos innego

z tym może być problem bo nikt z moich znajomych nie ma pc tylko same lapki :D

Zasilacz, reszta części, biosy, system, stery, działanie innych gier?

Wypadałoby podać trochę informacji.

i5 6600

msi b 150 pc mate

2x4 gb kingston 2133 mhz

windows 10

obudowa: nzxt source 340 i 2 standardowe wentylatory dołączone

zasilacz: cx 450M

a sterowniki są te najnowsze ze strony i po aktualizacji przez program 

Działanie innych gier:

team fortress 2 działa bez zarzutów (potem sprawdzę w innych grach) 

ale co zauważyłem że chyba gdy zmienie ustawienia w cs go na niskie i powyłączam te anti-aliasing to problem się nie pojawia ale to nie na 100%

 jakie temp. ma grafa pod obciążeniem.

do pytania @vicodina można dodać jaka buda&wentyle.

temperatury na zewnątrz są jakie są .

przy cs go i team fortress 2 60 stopni

teraz gdy piszę tego posta i nic nie jest włączone to mam 41 stopni

 

 

Czy programem Furmark warto sprawdzić tą grafike? 

Edytowane przez krystek93
Link to post
Share on other sites

teraz na swojej mam 33 stopnie(taka jak twoja) ale w far cry3 było 61 20 min temu

obudowę masz lepszą jak moja...

zapuść hwmonitor i zobacz obroty wentyla.zawsze możesz krzywą obrotów wentyla zmienić.msi afterburner i masz spokój.

ja na pierwszych krimzonach prawie ubiłem grafę :/

a furmarkiem szkoda jej katować,wrzuć firestrike jak coś i patrz na temp

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wejdź do Panel Sterowania>Opcje zasilania, ustaw wysoką wydajność, następnie sprawdź zaawansowane ustawienia zasilania tego profilu pod kątem czy wszędzie gdzie jest coś związanego z kartą jest ustawione na maksymalną wydajność.

 

Miałem to samo z R9 290X ale tylko przy przeglądaniu internetu... w grach ok. Po tej zmianie problem znikł.

Edytowane przez badi91
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zassij ddu i w trybie awaryjnym wywal stery.

zassij najnowsze

jeśli problem dalej będzie to jak kolega wyżej,oddaj ją w piczu.

moja teraz kręci 1280 rpm a temp 34 stopnie

a 28 na termometrze w cieniu :/

 

wyinstalowalem i zainstalowalem i nic :(

dziwne jest to że pod obciążeniem wiatraki pracują tak jak bez obciążenia a co gorsze gdy ustawie 100% FAN to temperatura nie spada

Wejdź do Panel Sterowania>Opcje zasilania, ustaw wysoką wydajność, następnie sprawdź zaawansowane ustawienia zasilania tego profilu pod kątem czy wszędzie gdzie jest coś związanego z kartą jest ustawione na maksymalną wydajność.

 

Miałem to samo z R9 290X ale tylko przy przeglądaniu internetu... w grach ok. Po tej zmianie problem znikł.

tam nie ma opcji z karta graficzną ale ustawiłem ogólny profil na maksymalną wydajność

 

 

A jak zwrot ma wyglądać? Oddać na gwarancje czy poprostu bez podania przyczyny? Co ja miałbym w tej cenie kupić bo zapłaciłem za tą karte jakies 670 zł 

Edytowane przez krystek93
Link to post
Share on other sites

Wyłącz antywirusa i inne programy. Wybierz mb BIOS i czekaj cierpliwie aż aktualizacja się zakończy, komputer się zrestartuje. Jak to wykonasz zainstaluj sterowniki, wszystko z pierwszego screena oprócz small business Basic. Reszta jest niepotrzebna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak często zdarza się to w Radeonach by mówić że to wina sterowników, sam miałem swojego radka przez tydzień dwa.

Nie mniej jednak z mojego doświadczenia sterownik który się wykrzaczył ale odzyskał sprawność w 90% jest to już jakieś uszkodzenie mechaniczne karty mniejsze lub większe i tylko się pogłębi jak się nic z tym nie będzie robić.

Link to post
Share on other sites

szkoda bo na wydajność narzekać nie mogę :)

Też nie narzekałem, aż mi padła. Teraz już drugą sztukę po gwarancji jadę i znowu powoli zaczyna się to samo co w twoim przypadku r9 270

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...