Skocz do zawartości

Router z możliwością podłączenia dysku zewnętrznego.


Recommended Posts

Witam,

 

Myślałem o zakupie dysku zewnętrznego z dostępem WIFI, tak aby zapewnić do niego dostęp dla wielu urządzeń w domu (PC, laptop, tel. TV).

 

Czy nie będzie lepszą opcją zmienić jednak router, na taki z możliwością podłączenia zewnętrznego dysku przez USB? (dysk już posiadam)

 

Obecnie posiadam firmowy router dostarczyciela internetu TP-LINK TL-WR841N

Korzystam na nim z podłączenia po kablu (PC) i sieci WIFI dla pozostałych urządzeń.

 

Moglibyście polecić mi jakiś inny router, z opcją podłączenia dysku twardego po USB? Jak wtedy wyglądała będzie konfiguracja? muszę po prostu zamienić urządzenia i nowy router będzie zapewniał sieć + dostęp do podłączonego dysku?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Dysk sieciowy (NAS) dość dobry ponad 500zł zapewne będzie kosztować :( więc w moim przypadku odpada. Posiadam już zew dysk, a dodatkowo stacjonarny komp który posiadam można rzecz to prehistoryk (śmiga na XP jeszcze).

 

Też myślę o zmianie routera z możliwością podpięcia dysku zewnętrznego z własnym zasilaniem (alternatywnie drukarkę). Chyba że są takowe że można i druk i dysk.

 

Obecny D-link DIR-635, posiada usb ale nie mogę za chiny połączyć sie na win7 (lapek) z drukarką , ale z tego co pisali na forum producenta ten model ma z tym problemy nawet przy użyciu ich oprogramoawania share port do tego modelu (dodatkowo ma swoje lata).

 

Czy tak podpięty dysk będzie też widoczny na TV który jest podpięty do routera po kablu ?

 

Router myślę kupić na dobrych kilka lat - mogę wydać max 400zł - o ile warto.

Link to post
Share on other sites

TV zazwyczaj wymaga dostępu przez DLNA, więc jeśli router będzie posiadał serwer DLNA to będzie widoczny. Zupełnie inną sprawą jest czy będą Ci działac wszystkie filmy i czy będziesz widział napisy.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Czy Asus RT-AC56U wart jest swojej ceny (~450zł) ?

 

jedną z opcje na której mi zależy posiada - czyli podłączenie dysku zewnętrznego (z własnym zasilaniem)

druga - podłączenie drukarki (router ma dwa porty USB) też by wchodziło w grę, lecz na liście kompatybilności nie widzę cannona (ip4700) - > LISTA

 

Router w sumie ma obsłużyć 7 urządzeń, po kablu 1 komp stacjonarny, tv i czasami xbox oraz po wi-fi, lapek, tablet i dwa telefony.

Link to post
Share on other sites

Te funkcje z dyskiem USB to wielka ściema. Transfery będziesz miał kilku megabajtowe.To się nadaje do przerzucenia linków z jednego komputera na drugi ale do niczego więcej. Nie wiem czy np podczas oglądania filmu to coś się nie zatnie albo zawiesi. Poszukaj już lepiej WD My Cloud. Ja właśnie na allegro swojego sprzedałem za 350 zł. Kup router za 200 zł a resztę na porządnego NASA. W granicach 300-400 zł są też nowe Toshiby. Mniej wydajne od WD ale 200 zł tańsze. 

 

Możesz też kupić płytkę banana pi z portem sata i samemu nasa zbudować. Na pewno będzie wydajniejszy od Asusa i może nawet WD My Clouda.

Link to post
Share on other sites

Podzielam opinię kolegi powyżej. Sam kiedyś bawiłem się z dyskami na moim WDR3600. Miałem klienta torrent i serwer ftp postawiony. Ale mała wydajność USB sprawiła że ogólnie porzuciłem to rozwiązanie. Planuje zrobienie NASa na Bananie z klientem torrent (prawdopodobnie Transmission z webui) i ftp. Dodatkowo jeszcze napisy jak się okaże że LibreELEC którego używam na Malinie 2 nie da rady ściągnąć napisów na zdalne nośniki/urządzenia.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem tego Asusa i zonk

Niestety nie zadziałał u mnie (na mac-u z poprzedniego routera, anie na swoim i po zmianie u operatora).

Sprawdzany nawet przez serwisantów z sieci która posiadam (i w biurze i u mnie).

Też im nie działał (podłączany na różne im znane sposoby).

Towar odesłany i czekam na zwrot gotówki.

 

Za propozycję dysków sieciowych dziękuję i doceniam radę, ale chce wykorzystać te które posiadam  (WD My Book), a nowy to kolejny koszt (może z czasem).

 

na chwilę obecną zostaje tylko wybrać (na nowo) router (C5 odrzuciłem ze względu na brak usb 3.0).

 

Czy z TP linka wziąć C7 czy C8 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...