Skocz do zawartości

Problemy z R9 280x Trix


Recommended Posts

Witam. Przychodzę na to forum, zawsze gdy potrzebuję czegoś się dowiedzieć lub co gorsza gdy coś się dzieje. Niestety to jest ten moment, że coś się dzieje złego.

 

Problem zaczął się około 2-3 tygodni do miesiąca temu. Zaczęło się niewinnie od artefaktów w Wiedźminie, nie były to artefakty na cały ekran. Były to artefakty na poziomie gazika 5 cm x  5 cm w jednym i tym samym miejscu, potem aion. To interweniowałem, kupiłem powietrze, odkurzyłem porządnie kompa. Nie pomogło.

Artefakty były widocznie co raz częściej. Jako, że czytać potrafię to poszukałem informacji, zmniejszyłem taktowanie na GPU, dałem jej trochę więcej zasilania, ale bez efektu. Ostatnimi dniami były bardzo gorąco i moja karta też to odczuła, ale dziwo artefakty na ten moment znikły. Za to zaczęły pojawiać się inne problemy: wywalania sterownika od karty graficznej, czarny ekran podczas oglądania czegoś we flashu i najbardziej brutalna wersja sterownik się wywalał, ale nie wstawał ponownie. Co się wiążę, z restartem kompa.

Dzisiaj się ochłodziło i na ten moment problemy znikły.

Napisałem gdyż wolę za w czasu interweniować, zanim będę musiał kupować nową kartę :).

 

Zapewne pojawi się pytanie o temperatury.

W Idle w granicach 40-42C

W Grach 60-70

 

Sprawdzałem kartę też w programach do OC. Furmark i OCCT nic nie pokazywały, ani nie było dropu fps, ani nie było artefaktów. Chyba, że ją przygrzać z 10-15 minut?

 

Mam nadzieję, że jest inna opcja niż szykowanie się do zmiany karty graficznej ^.^.

Dzięki i pozdrawiam!

 

//Zapomniałem o reszcie sprzętu:

SilentPro 600 lub 500m

Z77 Extreme 3 + i5 3570k (4,5GHz)

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

napisałeś, że się ochłodziło to problem ustał ale temperatury karty są w normie jak podałeś więc jedno drugie wyklucza, zapewne czysty przypadek.. Zmniejsz taktowanie pamięci. Spróbował bym też usunąć dokładnie sterowniki przy pomocy ,,Display Driver Uninstaller" i zainstalował najnowsze sterowniki do karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od dnia napisania postu nic się nie wydarzyło, ale wczoraj np. przy odpalonych 2 klientach aiona, na jednym pojawiły się artefakty, ale na 2 było wszystko w porządku.... Dziwnie.

 

Skoro nikt nic nie piszę iż jest to coś poważnego to dobrze. Niech podziała jeszcze z 2-3 miesiące, a potem i tak miałem w planach zmianę karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...