Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problemy z R9 280x Trix

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Polopiryn

Polopiryn
  • Bywalec

• 102 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 20:33

Witam. Przychodzę na to forum, zawsze gdy potrzebuję czegoś się dowiedzieć lub co gorsza gdy coś się dzieje. Niestety to jest ten moment, że coś się dzieje złego.

Problem zaczął się około 2-3 tygodni do miesiąca temu. Zaczęło się niewinnie od artefaktów w Wiedźminie, nie były to artefakty na cały ekran. Były to artefakty na poziomie gazika 5 cm x  5 cm w jednym i tym samym miejscu, potem aion. To interweniowałem, kupiłem powietrze, odkurzyłem porządnie kompa. Nie pomogło.

Artefakty były widocznie co raz częściej. Jako, że czytać potrafię to poszukałem informacji, zmniejszyłem taktowanie na GPU, dałem jej trochę więcej zasilania, ale bez efektu. Ostatnimi dniami były bardzo gorąco i moja karta też to odczuła, ale dziwo artefakty na ten moment znikły. Za to zaczęły pojawiać się inne problemy: wywalania sterownika od karty graficznej, czarny ekran podczas oglądania czegoś we flashu i najbardziej brutalna wersja sterownik się wywalał, ale nie wstawał ponownie. Co się wiążę, z restartem kompa.

Dzisiaj się ochłodziło i na ten moment problemy znikły.

Napisałem gdyż wolę za w czasu interweniować, zanim będę musiał kupować nową kartę :).

Zapewne pojawi się pytanie o temperatury.

W Idle w granicach 40-42C

W Grach 60-70

Sprawdzałem kartę też w programach do OC. Furmark i OCCT nic nie pokazywały, ani nie było dropu fps, ani nie było artefaktów. Chyba, że ją przygrzać z 10-15 minut?

Mam nadzieję, że jest inna opcja niż szykowanie się do zmiany karty graficznej ^.^.

Dzięki i pozdrawiam!

//Zapomniałem o reszcie sprzętu:

SilentPro 600 lub 500m

Z77 Extreme 3 + i5 3570k (4,5GHz)

Użytkownik Polopiryn edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 21:08

• 0

#2 vitucky

vitucky
  • Gaduła

• 259 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 00:24

napisałeś, że się ochłodziło to problem ustał ale temperatury karty są w normie jak podałeś więc jedno drugie wyklucza, zapewne czysty przypadek.. Zmniejsz taktowanie pamięci. Spróbował bym też usunąć dokładnie sterowniki przy pomocy ,,Display Driver Uninstaller" i zainstalował najnowsze sterowniki do karty.

• 1

Spoiler

#3 TracePL

TracePL
  • Dyskutant

• 219 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 01:08

Spróbuj odinstalowac Crimsony i zainstaluj jakiegoś Catalysta i zobacz czy pomoze
  • 0

CPU: Intel Core i7 7700K @4,9ghz MOBO: ASUS Z170-A RAM: 8GB DDR4 GPU: GIGABYTE GTX 1080Ti GAMING OC SYSTEM: Windows 10 STORAGE: SSD Samsung 850 120GB ; Seagate 1TB 7200 RPM PSU: OCZ ModXStream 600W CASE: NZXT Source 340  COOLING: be quiet! Dark Rock 3 AUDIO: Creative 5.1 | Logitech G35 VISION: SAMSUNG S24E500C GAMING: Microsoft Sidewinder X4 | Logitech G502 Proteus Spectrum RGB

#4 FozzY

FozzY
  • Entuzjasta

• 629 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 27 czerwiec 2016 - 11:22

posiadam w/w grafe tylko wersje od asusa i od momentu pojawienia sie sterownikow crimson ciągle coś sie dzieje z grafiką. nie sieje teorii spiskowych ale coś im te sterowniki nie wyszły.

• 1

Spoiler

#5 vitucky

vitucky
  • Gaduła

• 259 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 02:39

a ja posiadam od MSI i wszystko działa jak należy na crimsonach 

• 0

Spoiler

#6 Fanbooj

Fanbooj
  • Zapaleniec

• 1251 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 10:31

@up

Tak samo.

• 0

CPU: Intel i7-7700k OC@4,5Ghz 1.2v // Cooler: BQ Dark Rock 3 + 2x eLoop B12-P PWM // MOBO: ASUS Z170-A // RAM: ADATA XPG Z1 Red 2x8GB OC@3400Mhz CL16 1.4v DDR4 // Audio: AIM SC808 // SoMiC V2 + HM5 Hybrid Pads // GPU: EVGA GTX1070 FTW ACX3.0 // SSD: Plextor M8Pe 128GB // HDD: Seagate ST2000DM006 // PSU: Corsair RM550X 80+ Gold // Fans: 4x Be Quiet Pure Wings 2 140mm + 1x 120mm // CASE: Be Quiet Silent Base 600 // Monitor: Philips BDM3270QP

Oficjalny temat serwera Discord forum.benchmark.pl >> http://forum.benchma...markpl-discord/

#7 Polopiryn

Polopiryn
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 102 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:54

Od dnia napisania postu nic się nie wydarzyło, ale wczoraj np. przy odpalonych 2 klientach aiona, na jednym pojawiły się artefakty, ale na 2 było wszystko w porządku.... Dziwnie.

Skoro nikt nic nie piszę iż jest to coś poważnego to dobrze. Niech podziała jeszcze z 2-3 miesiące, a potem i tak miałem w planach zmianę karty graficznej.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych