Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy co zmienic.


Recommended Posts

Strix na pokładzie zero problemów :) Dziekuje za pomoc :) A i w drodze GTX 1080Ti Strix :) Zdam relacje.


Karta doszła :) 43* w Windowsie :)

 

 

20170503_174323.jpgforum image hostingcertificity.com

 

20170503_174525.jpgadult photo hostingcertificity.com

 

20170503_174556.jpgimages uploadcertificity.com

 

20170503_174817.jpgimage free hostingcertificity.com


Test w Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands 1440 Ultra w tescie grafiki wyszlo min 54kl,s max 70kl,s tryb OC bylo i zegary były do 1968MHz temperatura 64* (obudowa z jednej strony otwarta i uchylone okno )

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A wiec ja jestem bardzo zadowolony lepiej niż MSI, podobnie do 60* nie slychać nic a jak anrazie max mialem 67*. Do tego podkreciłem ja bez problemu do 2038MHz :) Same plusy zobaczymy jak potestuje wiecej.


Witam witam ponownie. Chciałbym zapytac odnośnie chłodzenia CPU. Mam na tą chwile corsair Hd60 jak na zdjęciu, ale nie jestem zadowolony za duże temperatury poniewaz mam 60* przy 4,1 GHz przy 1,2V+ czy coś zmieniac np Kraken x61 czy Corsair Hydro Series H115i ?, Czy pomoże wymiana wiatraka przezd chłodnice ? W instrukcji pisze by tak stosować, ale jak bym zamienił miejsce ?, A i mam ten dźwięk jak zapis na starym dysku co jakiś czas :/


Witam czy ktos slyszal o chlodzeniu Swiftech H220 x2 ? link czy cos innego pakowac moge dostac w okolicy 500PLN nowy. Trzeba go czymś zalac a nie wiem czym na forum pisali ze od nich jest jakis plyn typu  HydrX Coolant, czy poprostu cos innego ? :)


Witam, 

 

Zamówiłem Corsair H115i :) było cięzko założyc ale pasuje :)

 

20170516_163537.jpg

 

 

20170516_175627.jpg

 

 

Teraz mam Pytanie czy dobrze podłączyłem ? :)

 

Corsair-_H110i-_GTX-10-1024x699.jpg

 

Tak jak na zdjęciu są wtyki od pompy i dodatkowy kabel mini usb na usb2 na płycie głównej.

 

Podłączyłem to tak:

- Wtyk sata do kabla sata

- 2 gniazda 4 pionowe i 3 pinowe podłączyłem do 2 wentylatorów na chłodnicy

- 1 wtyk 4 pinowy z 1 kablem podłączyłem do CPU_FAN

- Mini USB od pompy podłączyłem do USB2 na płycie głównej.

- Zainstalowałem Corsair Link

 

Temperatury z 43* spadły na 25*

 

Na płycie głównej Asus x99 strix posiadam:

 

1x W_PUMP

1x CPU_FAN

1x CPU_OPT

4x do wentylatorów

 

teraz czas na testy :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

 

Napotkałem 1 problem z moim chłodzeniem.

Uzywałem Corsair LINK 4, miałem swój własny profil ustawiony jak chciałem i zmieniałem sobie podczas gry na niego a jak cos na pulpicie działałem to mialem profil quiet, az tu nagle dziś zauważam ze podczas włączenia komputera nie bylo słychać przyspieszenia wętylatorów na H115i. Odpalam Corsair LINK a tu nic nie reaguje zadna zmiana profilu, włączam na konfigurację a tam nie pokazuje H115i, nie mozna zmienic pompy (wogóle jej nie widac), Poczytałem odinstalowałem Al suite 3 od asusa, sciagłem nowa wersje Corsair LINK 4 i niestety nic. Zmieniłem kabel usb na płycie od chłodzenia też nie pomogło. Jak włącze kopa słychac start pompki chwilowy. Ktos cos może miał z tym?

 

Dodatkowo testowałem w al suite 3 chłodzenie, niestety na procku wiatraki nie przyspieszaja w obudowie tak :(

 

2 sprawa to :)

 

Gdy włącze w biosie podkrecanie procesora na automatycznie z Ez tuning wybieram ze chce do gier zrobic OC dodatkowo system chłodzenia cieczą, podkreci tez ram i tu niespodzianka. Moj SSD 950pro nvme działa w 2x4. 

Jesli wybiore opcje taka zwykłą podkręcania ram jest mniej podkrecony wtedy dysk działa na 3x4 hmmm.

 

Dziekuję za pomoc


1. temat rozwiazany Corsair wypuścił nowe sterowniki Corsair-LINK-Installer-v4.8.0.82 które zmieniają sterownik na Corsair USBxp Driver, z wersji Corsair_LINK_Installer_v4.6.0.86 sa sterowniki corsair hydro series 7289 usb device w menadzeże urządzen. Mowa tutaj o płycie głównej Asus, nie wiem jak bedzie w innym przypadku. Po zainstalowaniu Starszych sterowników wszystko działa !

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Hej. Kontynuacja czy jest sens wymiany czegoś na ta chwilę by polepszyć zestaw:

 

Corsair Obsidian 450D Midi Tower Sort

XFX ProSeries XXX Edition 850W PSU 

Intel Core i7-5930K, 4.4ghz OC 1.275V

Corsair h115i 2xml 140mm rgb

Asus x99 strix, Socket-2011-3

Asus Gtx 1080ti strix OC

Crucial DDR4 2133MHz 16GB (4x4GB)

Samsung 950pro 512 m2

Samsung Ssd 250gb

Seagate Barracuda® 3TB - 1000,

Asus xonar essense stx II

ASUS ROG Swift PG348Q 34"

 

Czy jest sens zmieniać platforme? Myślałem nad i9900k,ram, mobo, i rtx 2080ti dużo kasy :)czy tylko wymienić gtx na rtx? Głównie gry 4k. I jakiś lepszy ram ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam grono :)

 

Czy wymiana 1080ti na 2080ti i na szybszy ram wystarczy inwestycja na chwile ? 9900k ma kosmiczne temperatury a miejsca w obudowie nie ma na 360mm teraz mam tak do 55* max. Czy mój procek bedzie lipa do 2080ti ? i ewentualnie zmienic ram na 3200 4x8gb cl 14 (podobno pare fps bedzie) głownie 4k gram :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu przy obecnych cenach choć jakieś szybsze pamięci by się zdecydowanie tutaj przydały. 

Zmienić pamięci na coś na B-Die, chociażby FlareX 3200 MHz CL14, wykręcić to jeszcze i powinno dać to kopa. Da na pewno względem 2133 MHz. 

 

CPU w 4K odgrywa już mniejszą rolę także tutaj inwestycja w 9900K nie wiem czy ma większy sens. Twoje CPU dość nisko stoją na allegro więc kupa kasy do dopłacenia. GTX 1080 Ti to wydajność w okolicach RTX 2080. Nie wiem czy jego sprzedaż za 2500 zł i dopłata kolejnych 3000 zł ma tutaj jakikolwiek sens pod względem opłacalności.

 

Już lepiej będzie chyba iść w drugiego GTX 1080 Ti  :rotfl: Taniej, znacznie wydajniej niż 2080Ti ale i głośniej, cieplej no i sam fakt multi GPU. Ostatnio ktoś na forum dorzucił 1080 do SLI pod 4670K (bodajże) i był mega zadowolony  ^^

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Siema mam pytanie czy jest sens wymieniac mój zestaw np na:

Gigabyte X570 Aorus Master

AMD Ryzen 9 3900X

 

Czy poprostu jest to nie opłacalne? A myślę o nowych prockach amd i bedzie juz płyta pod proca ?

 

Cena nie bedzie jakaś duza może udało by mi się kupic za 2400PLN używany zestaw z gwarancja.

 

Dzięki za info.

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Cześć. 

Zastanawiam się czy wymieniać 9900k na coś innego. Np 10900k i nowa płyta z490 ram bym zostawił. Czy całkowicie np w x570 i 5900x. Zmieniłem zasilacz mam znaczy się w domu na hx1000i i 3090 strix oc. Nie mam spiny ale jak bym sobie jakieś części wychaczyl na promocji to bym przeliczyl i może zmienił. Czy będzie duży przeskok w fps mam pg35vq 200hz, gram w UWQHD.

Link to post
Share on other sites

Pobawiłem się troche w OC i uzyskałem takie wyniki.

 

Oc-kompa.jpg

 

Czy jedyna opcja do podkrecania DDR jak nie wstanie to zworka i reset biosu ? Czy po tym resecie zostanie usuniety też zapisany konfig biosu ?

Te max temperatury były podczas gry. I powiem że teraz jest już różnica bo stałe fps są i dużo wiecej. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...