Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy co zmienic.


Recommended Posts

Witam, posiadam zestaw komputerowy i chciałbym go poprawic:

 

Corsair Obsidian 450D Midi Tower Sort
XFX ProSeries XXX Edition 850W PSU 
Intel Core i7-5820K, 4ghz Socket-LGA2011-3 
Corsair Hydro Series H60 CPU
MSI X99S SLI PLUS, Socket-2011-3
Crucial DDR4 2133MHz 16GB (4x4GB)
Kingston SSDNow V300 240GB 2.5" OEM
Seagate Barracuda® 3TB - 1000,
ASUS BC-12D2HT, BD-Reader/DVD-Writer 
ASUS USB-N53 Dual-Band 11n USB Adap 
EVGA NVIDIA GeForce® GTX 980 Ti VR Gaming 6GB 2xHDMI, 2xDP, DVI 
AOC 24" LED E2461FWH 

AOC 24" LED G-Sync g2460Pg 

ASUS 27" pg278q G-Sync 

 

-      Rozmyslam nad wymiana dysku SSD na: SAMSUNG 950 PRO 512GB (MZ-V5P512BW)  pomysł by przyspieszyc komputer i jest pytanie czy spasuje ten dysk NVMe SSD ?

-      Czy wymienic ram na cos innego ?

-      jakies propozycje by polepszyc zestaw?

 

Dziekuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Wiec wiecej gry ale powiem ze lubie by szyko sie uruchamial i ladowal do systemu czym szybciej tym lepiej :)


Witam. Zakupiłem ten dysk samsunga 512gb 951pro pod m2. Potrzebuję pomocy by to ustawić w biosie? Posiadam 2 dysk 3TB. Na ssd jest system 8.1 juz zainstalowalem, Dane mam na laptopie wiece moge skopiowac wszystko chodzi mi o to czy musze cos w biosie sei bawic by bylo wszystko powlaczane tak jak ma byc ? msi x99a sli plus .
 

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites

Wiec wiecej gry ale powiem ze lubie by szyko sie uruchamial i ladowal do systemu czym szybciej tym lepiej :)

Witam. Zakupiłem ten dysk samsunga 512gb 951pro pod m2. Potrzebuję pomocy by to ustawić w biosie? Posiadam 2 dysk 3TB. Na ssd jest system 8.1 juz zainstalowalem, Dane mam na laptopie wiece moge skopiowac wszystko chodzi mi o to czy musze cos w biosie sei bawic by bylo wszystko powlaczane tak jak ma byc ? msi x99a sli plus . Powiem ze teraz nie ogarniam tematu bo przez ostatnie pare lat posiadalem laptopa :) A i mam najnowszego biosa na plycie glownej.

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam, Wracamy do tematu. 

 

Rozmyślam nad wymiana pamieci RAM, moge zakupic Corsair Vengeance LED 4x8GB 3400mhz, czy zmiana mojego ramu na ten cos w niesie w moja konfiguracje ? Myślę też nad wymiana płyty głównej na Asus X99 Strix lub inna jesli jest cos dobrego by to działalo lepiej niz ta plyta MSI ? Zalezy mi tez na tym by byla z wi fi :)

Link to post
Share on other sites

Hmmm, Ale mial bym 32GB wiec juz w zapasie i kupil bym w 1/2 ceny nowych kosci a sa uzywane 2 miesiace z gwarancja :) Czy ktos testowal juz płyty na 2011-3 by mialy jak najkrótszy boot ? bo ta msi mnie rozwala, Ubiegly laptop g751 w 10s od wlaczenia power a to normalnie z 30 sekund :( nie powiem jak sie bios pojawi to winda laduje sie w 4/5s ale ten poczatek to jakas masakra :/ I szukam nowej płyty głównej by dobrze startowala . Moze ten Asus X99 Deluxe II ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wymienilem plyte na Asus X99 Strix, zadnych problemow z botwaniem itd.

I zmienilem karte graficzna na MSI GTX 1080 Gaming X :)


Pytanie:

 

Posiadam te 2 SSD

 

Kingston SSDNow V300 240GB 2.5"

SAMSUNG 950 PRO 512GB M.2

 

Zamiezam zmienic system z windows 8.1 na 10. Czy zainstalowac system na Kingstonie a gry, programy na 950Pro.

Chodzi mi o zuzycie dysków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam, Zagościł u mnie nowy problem a mianowicie taki:

 

- Mam spowrotem plyte MSI X99 SLI PLUS, wysłałem kompa na gwarancje i stwierdzili uszkodzony dysk Kingston wymienili na samsunga EVO Niby działa wszystko.

- po moich testach zainstalowałem winde 10 i wszystkie sterowniki odpalam The Division a tu po 5min pisze mi brak sygnału na ekranie, myslałem ze to jakis 1 razowy crash, lecz ciagle to wystepowało, ale tylko i wyłączanie raz kiedy włączylem 1 raz komputer i odpaliłem grę.

- postanowiłem zmienic system na nowy i odpoczątku poinstalowac wszystko i ciagle ten sam problem.

- w innej grze tez tak mam mowa np o Ghost recon Wil.. lecz po 1 wyjsciu do windy dziala az milo :)

- wiec tez podłączyłem 2 monitor pod HDMI i jak jest crash to wywala 2 monitory.

- w msi afterburner widac ze w czasie crashu wszystko ma spadki temperatura, wiatraki, zużycie karty, i dodam ze mam max temp ustawiona na 75* a nie widziałem jeszcze by wiatrak byl na 100%

- wiec tez wyciagłem karte graficzną włozylem na nowo zmieniłem ram miejscami, mam podkreconego proca i ram - tez to daflem do fabrycznych nic nie pomoglo :/

 

 

Ktos cos może pomóc ? mam jeszcze ta X99 Strix pytanie czy zmieniac na to?

Link to post
Share on other sites

odpal jakiś stress test dla karty z wykrywaniem błędów ( być może masz tylko niestabilność spowodowaną złą konfiguracją, czy złym OC ) 
Nie miałeś żadnych BSOD-ów, czy przycięć w systemie, przeglądarce, filmach ? 
Dyski na 100% zdrowe ( sprawdzałeś smart ) 

Link to post
Share on other sites

Witaj, a wiec miałem kiedys tam jak prubowałem podkrecac ze za wysoki V na CPU ale zrestartowałem i było ok. Teraz nic nie mam żadnych błędów i BSOD ów. Czym moge to wytestowac by takie cos wykryc ? A i to sie dzieje tylko raz kiedy włącze listwe i odpale 1 raz pc pozniej wywali gre, odpale ponownie i dziala przez nastepne 20h bez problemu, też nie ma znaczenia ile razy odpalę gre:) Dyski nowe 2x stestuje inne zobacze :)


Jestem po tescie: Testowałem w FurMark na 1440p przez 20/30min nic sie nie stało temp max 71% podkręcona karta miała max 2025MHz. 2 Dyski SSD po teście w HDTune nic nie wykryło. Jestem w trakcie testu HDD.

 

3 HDD bez błedów :>


Kolejne testy w FurMark i po wlaczeniu listwy zasilajacej i komputera przyniosły negatywny wynik po 5min wywala błąd, ekran wyłącza:> Zrobilem reset biosu zworka i nic nie pomogło :/ Ale po ponownym włączeniu działa bez problemu :/

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites

o pisz dokłądnie ten błąd, w sensie FurMark raportuje błąd i zaraz sterowniki graficzne wywala, czy cały komputer, jak dokłądnie z tym ekranem 

Karta jest podkręcona, czy na fabrycznych prędkościach. Próbowałeś obniżyć taktowania na rdzeniu i pamięciach GDDRx ? 

Link to post
Share on other sites

A wiec w FurMark było tak że poprostu raz zawiesiło kompa klawiature wyłączyło, myszke i nic nie można było zrobić na ekranie a w tle widziałem jak test leciał, przepiołem myszke, klawiature w inne usb lecz nic, musiałem wyłączyc power-em. Z kolei w innym teście było tak że wyskoczył błąd że FurMark został zatrzymany i klikłem ok, a nastepnie normalnie windows działał. Po tym wszystkim jak sprawdzilem w afterburner wszystko spadło do 0. Zrobiłem całkowite ustawienia fabryczne karty i Mobo zero OC, nic nie pomaga :/ Znów dziś odpaliłem gre i po max 5min czarny ekran, brak sygnału na monitorach a następnie ukazuje sie pulpit, po tym można grac ile sie da bez problemu. Temperatura na procku nie przekracza 60* a na karcie pokazywało 75* Max. Chyba zabieram sie za wymiane płyty znów na strix ale meczy mnie aktywacja wszystkiego z MS bo trezba telefonicznie lub net :) I tez wydaje mi sie ze to Płyta główna ponieważ jak dam automatyczne OC to stabilnie jest max na 3,9GHz a na Strix stabilnie było na 4,2 

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...