Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem dobrych słuchawek. Głównie do słuchania muzyki. Zależy mi na mocnym basie i dobrych wysokich tonach, gdyż będą wykorzystywane do słuchania folk rocka. Znalazłam dwie pary słuchawek, które by mi odpowiadały. Problem w tym, że ciężko jest mi je przetestować osobiście. Zastanawiam się nad kupnem Marshall major lub Superlux hd681 evo. Wiem, że rozpiętość cenowa jest ogromna. O Superluxach nie znalazłam złej opinii, jednak jest to zupełnie inny przedział cenowy. Jaka jest faktyczna różnica w dźwięku? Pytam, ponieważ mam okazję kupić te słuchawki w podobnej cenie. 

Link to post
Share on other sites
Zależy mi na mocnym basie i dobrych wysokich tonach

nie słyszałem w Superluxach dobry wysokich . W niektórych modelach jest ich dużo i chyba o to chodzi ;)

 

myślę ,że tutaj Superluxy HD669 byłoby odpowiednim wyborem.

Link to post
Share on other sites

nie słyszałem w Superluxach dobry wysokich , w niektórych modelach jest ich dużo, że chyba o to chodzi ;)

 

myślę ,że tutaj Superluxy HD669 byłoby odpowiednim wyborem.

A co z Marshallami? Bo przeciętny przedział cenowy jest o niebo wyższy. Czy to faktycznie jest pic i tak tanie słuchawki (porównując) mogą im dorównać, a nawet z nimi wygrać?

Link to post
Share on other sites

Miałem parę razy marschalle na głowie i przy rammsteinie czy ldisturbed słuchawki grały "pusto". Przynajmniej dla mnie, z racji, że lubię wyeksponowaną perkusję i ciężkie brzmienie.

Niby te majory ciepłe, a wcale takie nie są. Ja bym je raczej postawił na półkę z neutralnymi z naciskiem na średnicę. Bardzo przyjemnie brzmią w klasycznych gitarowych utworach - tu polecam.

Mocnego bassu w nich nie uświadczysz.

Same w sobie słuchawki przyjemne. Jak masz dobrą i pewną ofertę to można by chwycić.

Link to post
Share on other sites

Różnica cen jest bardzo niepokojąca, ale... Kusząca. Sprzedawca ma ponad 1000 produktów w ofercie, więc istnieje szansa, że jest prawdziwa.

Link to post
Share on other sites

Zobacz opinie, a najlepiej zadzwoń i spytaj się skąd je ma. Tak na dobrą sprawę możesz się domagać dokumentu potwierdzającego autentyczność produktu.

Jeśli odmówi, a ma napisane na aukcji oryginalne, to po zamówieniu można w razie czego na policje iść i zgłosić to allegro (zwrot pieniędzy). Jest to najczarniejszy scenariusz ;)

Decyzja należy do Ciebie.

Osobiście wolałbym do telefonu marshalle, bo są mniej wymagające.

Link to post
Share on other sites

Zamiast Marshalli lub Superluxów mozesz wziąć np. Maxell Retro DJ. O tych Marshallach prawie nic na forach nie słychać, zupełnie jakby były ignorowane - więc prawdopodobnie niski współczynnik cena/jakość.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...