Skocz do zawartości

LG Flatron W2600H-PF 26" czy może LG Flatron W2452T-PF 24"


Recommended Posts

Wie ktoś coś więcej o różnicach jakie występują pomiędzy tymi dwoma monitorami, z tego co się orientuję mniejszy 24" LG jest nowszym modelem. Najważniejsza dla mnie jest jakość obrazu ale nie ukrywam że wygląd 26" monitora bardziej mi się podoba. Dziwi mnie też trochę pobór mocy, mianowicie większy monitor pobiera tylko 50W gdy mniejszy o dwa cale model już 80W...

...czyżby różnica lamp użytych do podświetlenia? Jeśli tak, to czy jest ona duża?

I jeszcze jedna ważna sprawa, jak oba modele radzą sobie ze skalowaniem obrazu z niższych rozdzielczości?

 

-26" LG Flatron W2600H-PF

-24" LG Flatron W2452T-PF

-24" LG Flatron W2452V-PF - jak powyższy, dodatkowo port HDMI

 

...z góry dzięki za jakieś dokładniejsze info na ten temat!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Hmm... Może chociaż ktoś kto posiada lub miał styczność z LG Flatron W2600H-PF podzieliłby się spostrzeżeniami z użytkowania owego modelu?

Czy regulacja jasności odbywa się poprzez: regulację podświetlania matrycy czy może przez "przyciemnianie" pixeli?

Jak dobrze monitor (i z jakich rozdzielczości) skaluje obraz?

Jak wygląda sprawa input lag'a?

 

Będę wdzięczny za każde info! :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam żadnego monitora z tych co podałeś, ale mogę jedynie napisać, że jeśli zależy ci na jakości obrazu to poleciłbym ci 24" LG Flatron W2452V-PF, ze względu właśnie na HDMI oraz to że ma możliwość wyświetlania większej palety kolorów. Co do 26" odradzam, gdyż ma zbyt małą światłość w stosunku do 24", a przy większym panelu ona jest bardzo ważna, dodatkowo również dlatego większy monitor pobiera mniejszą moc, to jest spowodowane właśnie przez mniejsza światłość te cyferki i określenie cd - mówią praktycznie wszystko, jak chcesz mieć wyraźny obraz to lepiej, aby było więcej światłości, bo lepiej odwzorują ci jakość wyświetlanego obrazu. Co do regulacji jasności, każdy monitor ma tak samo, ustawiasz samemu odpowiedni "profil" w zależności od zapotrzebowania. Co do input laga powiem ci tak, z doświadczenia swojego nie zaobserwowałem takiego bardzo znaczącego zjawiska, a kilka monitorów przed moimi oczami się przewinęło różnych marek i nie zauważyłem czegoś potwornie irytującego, ale nie powiem ci dokładnie o tych modelach które przedstawiłeś. A o skalowaniu to monitory które miałem dawały rade, ale nie wygląda to super, każdy monitor pracuje w swoich nominalnych ustawieniach w niższej nie jest najgorzej można się przyzwyczaić, w grach i w filmach raczej nie powinieneś odczuć znacznej różnicy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...