Skocz do zawartości

Czyszczenie komputera za pomocą określonych preparatów.


Recommended Posts

Cześć! Mam parę pytań odnośnie czyszczenia komputera. Do tej pory tylko wymieniałem pastę na procesorze i karcie oraz wydmuchiwałem kurz sprzężonym powietrzem. Ostatnimi czasy zauważyłem jednak, iż na płycie głównej (np: kondensatorach) jest poprzyklejany kurz, sprężone powietrze w takim wypadku nic nie daje. Oglądając filmiki na YouTube natknąłem się na gościa który pryskał czymś na komponenty PC'ta i ta substancja z nich skapywała jakby to byłą woda, jednak woda to nie była. Po użyciu takiego preparatu części wyglądają jak nowe. Moje pytanie brzmi co to może być za preparat? Osobiście poszukałem paru rzeczy ale nie jestem pewien czy nie uszkodzę w ten sposób komputera.

Podrzucę wam linki do tych preparatów które znalazłem:

KLIK 1! KLIK 2!

Jeśliby się dało to fajnie gdybyście dali mi jakieś wskazówki jak też można pozbyć się takiego kurzu i przywrócić dawny wygląd komponentów, z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że raczej rozbiorę komputer na części pierwsze i wtedy go będę czyścił. Na wideo na YouTube gość wspominał coś o "Brake Cleaner" (Czyli środku do czyszczenia tarcz hamulcowych itd..) jednak wyczytałem, że jest on agresywny w stosunku do plastiku więc nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie. Mam jeszcze pytanko co do alkoholu izopropylowego, jeśli namoczyłbym w nim jakieś chusteczki to mógłbym "przejechać" się nimi po PCB płyty głównej czy karty graficznej i niczego bym nie uszkodził? Fajnie jak ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...